15 лютого церква відзначає Стрітення Господнє – одне з найдавніших православних свят.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, свято Стрітення Господнього — це переживання події, яка сталася у самому початку історії Нового Завіту.
Стрітення Господнє – історія свята
На сороковий день після Різдва праведний Йосиф і Марія принесли дитятко Христа в Єрусалимський храм. Таким чином вони виконували постанову закону Моїсеєва про присвячення Богу всіх первістків чоловічої статі, в честь порятунку єврейських первістків від смерті, в той час як ангол Господній уразив усіх первістків на землі єгипетській.
В перекладі з церковнослов’янської «стрітення» означає «зустріч». Євангельське оповідання говорить про те, що в Єрусалимському храмі Христа зустрів старець Симеон. За переказами, він прожив уже майже 300 років, тому що отримав від ангела обіцянку, що не помре, поки сам не побачить Месію — Спасителя Ізраїлю.
Популярні новини зараз

Стрітення Господнє – традиції
Головний із звичаїв свята – освячення свічок. За традицією, під час святкового богослужіння у церкві освячують свічки, після чого роздають їх парафіянам. Такі свічки дуже цінувалися, обов’язково приносили додому і зберігалися протягом року.
Ще одна важлива традиція на Стрітення Господнє – освячення води. Стрітенська вода з храму цінувалася нарівні з хрещенською. При цьому воду не носили святити в церкву, а збирали з танучих бурульок. Її використовували для лікування ран і внутрішніх хвороб, від зурочення та чаклунських чар. Стрітенською водою пасічники кропили вулики на початку сезону, також нею окроплювали худобу після зими під час першого вигону на пасовище.

Стрітення Господнє – що не можна робити
На Стрітення не можна пропускати святкову службу у храмі, потрібно хоча б зайти, поставити свічку і помолитися.
Причому не можна йти з церкви без свічки – освячену стрітенську свічку несуть додому і зберігають увесь рік.
Під забороною Стрітення важка фізична праця, крім тієї, що робиться безоплатно у благо інших людей.
Не можна нудьгувати в Стрітення, це радісне свято, в яке прийнято веселитися. Крім того, категорично не можна лаятися і сваритися: це може обернутися великими неприємностями.
Також не варто вирушати в далеку дорогу, оскільки вона може скінчитися несподівано і погано.
Крім того, кажуть, що на Стрітення не можна класти гроші на кухонний стіл, щоб не злякати удачу.
Нагадаємо, 12 лютого – відзначається Свято Трьох Святих (Трьохсвяття) або Василів день.