У Європі влада дзеркально підтримує як споживачів, так і постачальників газу - експерт.

Фото УНІАН

Фото УНІАН

У Європі регулюючі органи на енергоринках практикують застосування антикризових заходів в умовах COVID-19, що передбачають як підтримку споживачів, так і підтримку постачальників енергоресурсів. Про це заявив голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

«У європейських країнах розуміють, що ті заходи, які вживаються для захисту споживачів в умовах COVID-19, будуть відображатися на всіх учасниках ринку. Тому вони дзеркально підтримують виробників, постачальників та інших учасників системи», — сказав Компан.

За його словами, найбільш поширеними заходами захисту споживачів за часом у більшості європейських країн є надання відстрочки в оплаті спожитих ресурсів і заборона на відключення. Глава Асоціації також додав, що в Іспанії споживач, який отримав можливість відстрочки платежу за комунальні послуги, не може перейти до нового постачальника, поки не розрахується з попереднім.

"Тільки в рідкісних випадках може бути прийнято рішення про введення пільгового тарифу або розширення категорій вразливих споживачів. Введення пільгового тарифу на час пандемії робили лише Кіпр, Іспанія та Португалія», — додав він.

Артем Компан навів ще один приклад захисту споживачів на енергоринках ЄС. "Поки триває пандемія на борги споживачів не нараховуються штрафні санкції. При цьому вони не застосовуються як до споживачів, так і до постачальників, які не отримали оплату за ресурс вчасно», - додав експерт.

У низці країн ЄС регулятори приймали рішення про зниження навантаження з постачальників, зменшуючи розмір платежу за транспортування газу або звільняючи постачальників від нього на час пандемії.

Глава Асоціації вказав, що розв'язання проблеми різкого зростання тарифів шляхом введення в Україні граничних цін є вбивчим для ринку газу. Він запропонував при розробці заходів захисту споживачів в умовах COVID-19 враховувати досвід європейських країн, а саме збільшити адресні субсидії для вразливих категорій споживачів, а також продавати газ, що видобувається державними компаніями, за пільговою ціною всім постачальникам, які працюють з населенням.

"Через збільшення адресних субсидій для найбільш вразливих категорій споживачів держава може надати їм підтримку в цей період. Ще один варіант розв'язання проблеми на державному рівні - продаж державного видобувного ресурсу за пільговою ціною всім постачальникам, у яких є побутові клієнти, але зі зрозумілою формою розрахунку маржі», - уточнив Артем Компан.

При цьому він додав, що для видобувних компаній має бути передбачена компенсація в разі продажу ресурсу за пільговою ціною, оскільки держава повинна підтримувати розвиток видобутку.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: УНІАН

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Україна привітала нові санкції США проти  «Північного потоку-2».

Україна привітала нові санкції США проти «Північного потоку-2».

Сьогодні набули чинності обмежувальні заходи США стосовно російського корабля "Фортуна", який прокладає труби у Балтійському морі в рамках будівництва газопроводу “Північний потік-2”, та компанії-власника судна.

УНІАН

Пішли гуляти на Дніпро і провалилися під лід: історія порятунку підлітків у Черкасах.

Пішли гуляти на Дніпро і провалилися під лід: історія порятунку підлітків у Черкасах.

Врятовані з-під криги. Двоє черкаських підлітків провалилися під лід на Дніпрі. Хлопці вирішили прогулятися вздовж замерзлої річки та опинилися у холодній воді. Їх помітили двоє перехожий - і кинулися на допомогу. Підпишіться і натисніть , щоб отр...

10 цікавих фактів про інавгурацію у США

10 цікавих фактів про інавгурацію у США

Інавгурація новообраного президента США Джа Байдена відбудеться 20 січня. Він стане 46-м президентом цієї країни. Радіо Свобода зібрало цікаві факти про церемонію загалом і про особливості теперішньої. Підписатись на наші канали Радіо Свобода Укра...

Де зігрітися у мороз: як працюють центри обігріву у Києві / включення.

Де зігрітися у мороз: як працюють центри обігріву у Києві / включення.

Тепло таки повернеться в Україну. Утім, через кілька днів. А поки лютують морози, працюють пункти обігріву. У столиці, зокрема, їх кілька десятків у різних районах міста. Деякі з них працюють у цілодобовому режимі. За п'ять днів роботи туди зверну...

Біснування російських ЗМІ через українську мову, Pro новини, 19 січня 2021.

Біснування російських ЗМІ через українську мову, Pro новини, 19 січня 2021.

У випуску програми "Pro новини" за 19 січня – чергова стаття закону про мову запрацювала – вже 3 дні мовою обслуговування клієнтів в Україні є українська. Проросійські телеканали, як і російські ЗМІ, відразу ж вибухнули критикою і почали вигадуват...

Водохреще на березі Чорного моря: як одесити пірнали в холодну воду.

Водохреще на березі Чорного моря: як одесити пірнали в холодну воду.

Пірнути у холодну воду попри позначку на термометрі у мінус 17 градусів сьогодні вирішили тисячі одеситів. Втім, цьогоріч ажіотажу не спостерігається. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без сп...

Юрій Вітренко про ціну на газ, російську  «газову голку»  і віяльні відключення електрики.

Юрій Вітренко про ціну на газ, російську «газову голку» і віяльні відключення електрики.

Що буде з ціною на газ і скільки платитимемо уже за січень? Чи чекає на українців світло за розкладом? Чому влада знову заговорила про російський газ? Усі ці запитання лунали до ТВО міністра енергетики Юрія Вітренка у прямому ефірі програми Країна...

5 5