Росія збирається залучати кредити на Заході, попри санкції - Bloomberg

Дзеркало Тижня 28
Росія збирається залучати кредити на Заході, попри санкції - Bloomberg

Хоча поки що Москва буде шукати фінансування "на внутрішньому ринку".

 Росія не відмовляється від планів розмістити черговий пакет євробондів цього роки, попри запровадження найбільш жорстких санкцій США після гучного дипломатичного конфлікту із Заходом минулого місяця.

"Ми будемо чекати вікно можливості", - цитує Bloomberg слова голови департаменту кредитування міністерства фінансів РФ Костянтина Вишковського.

"Ситуація з доступо до ринку менш сприятлива, але ми і не планували розміщення через три дні після такого спалаху волативності", - додав він.

Залучення кредитів за кордоном перетворилося на справжнє випробування ще після першого пакету санкцій, запроваджених проти Росії за її агресію проти України, яка почалася чотири роки тому. Тиск був недостатній для того, щоб відлякати інвесторів від російських пропозицій виплатити майже вдвічі більше за євробондами на 4 мільярди доларів, які були продані в березні після низки покарань за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля на британській території.

Останній пакет санкцій США, який вдарив по головним російським мільярдерам і їхнім компаніям, став більш важким викликом. Спалах панічних розпродажів російських паперів разом з напругою навколо Сирії змусили міністерство фінансів РФ зупинити купівлю іноземної валюти і скасувати регулярні розміщення бондів вперше з 2015 року. За словами Вишковського, Москва збирається цього тижня почати позичати на внутрішньому ринку.

"Якщо зовнішній ринок закритий для нас, його замінить внутрішній. Зовнішній ринок не грає істотної ролі для нас у фінансуванні бюджетного дефіциту будь-якого розміру", - сказав Вишковський.

Після розміщення в березні Росія може випустити бондів ще на 3 мільярди доларів у іноземній валюті до кінця року. З них 800 мільйонів можуть бути використані для погашення боргів. Мінфін США рекомендував не проводити так званий "ядерний сценарій", який передбачає удар по російському суверенному боргу, оскільки це нашкодить американським інвесторам.

Раніше видання The Guardian писало, що британський прем'єр-міністр Тереза Мей може заборонити біржі Лондона продавати бонди Росії, за допомогою яких Москва підтримує на плаву свою економіку. У березні Сіті співпрацював з російськими банками над розміщенням євробондів на 4 мільярди доларів, які пішли на рефінансування суверенного боргу РФ. Все це відбулося попри те, що російські банки були під санкціями. При цьому, половина цих цінних паперів була прожана на Лондонській біржі.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram