Генсек ООН: глобальна температура зростає майже вдвічі швидше, ніж прогнозувалося.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив, що згідно з доповіддю Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, світ знаходиться на шляху до катастрофічного потепління – на 2,7 градуса за Цельсієм, передає Інтерфакс.

Західні ЗМІ пояснюють, що такий прогноз завдає сильного удару по цілях, встановлених у Паризькій кліматичній угоді: в ній прогнозувалося, що до 2030 року середня температура на Землі в разі, якщо країни вживатимуть екологічних заходів, підвищиться на 1,5 градуса порівняно з показниками доіндустріального періоду. Однак доповідь ООН передбачає набагато швидше і суттєвіше підвищення температури.

«Ми порушуємо дану шість років тому обіцянку досягти мети Паризької угоди – обмежити глобальне потепління 1,5 градусами. Неможливість досягти цієї мети призведе до втрат багатьох людських життів і засобів до існування», – йдеться в заяві Гутерріша по доповіді про зміну клімату.

Гутерріш зазначив, що наука вказує на необхідність скоротити шкідливі викиди на 45% до 2030 року, щоб досягти вуглецевої нейтральності до середини століття. Однак доповідь Рамкової конвенції ООН передбачає, що, якщо країни світу не змінять свою політику щодо захисту клімату, обсяг шкідливих викидів збільшиться на 16% до 2030 року порівняно з рівнем 2010 року.

За словами генсека, країни G20 відповідальні за 80% таких викидів в атмосферу, і тому саме від їх дій залежить, чи буде виконано обіцянку, дану в Парижі.

Паризька кліматична угода – міжнародний договір, прийнятий в 2015 році, основним завданням якого є утримання приросту глобальної середньої температури хоча би нижче 2°C.

Раніше в цьому році Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) ООН опублікувала доповідь, в якій попередила про те, що багато кліматичних змін незворотні. Крім іншого, в доповіді зазначалося, що, якщо в терміновому порядку не скоротити викиди в атмосферу парникових газів, то буде неможливо обмежити за найближчі десятиліття підвищення середньосвітової температури до 1,5°C або хоча б 2°C.

Нагадаємо, Світовий банк прогнозуємасову міграцію через зміни клімату.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Брифінг 18.10.2021 Руслан Стефанчук

Брифінг 18.10.2021 Руслан Стефанчук

Брифінг Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Стефанчук

Салат із качиним філе й полуницею від ресторану MARIO.

Салат із качиним філе й полуницею від ресторану MARIO.

Салат із качиним філе й полуницею Інгредієнти із розрахунку на 250 грамів готвового салату: Мікс салату – 20 г. Шпинат – 30 г. Полуниця свіжа – 30 г. Качине філе – 100 г. Сир DorBlu – 15 г. Помідори чері – 40 г. Авокадо очищене – 40 г. Горіх кедро...

Як може змінитися Регламент та робота Верховної Ради?.

Як може змінитися Регламент та робота Верховної Ради?.

Програма Парламент Сьогодні 18.10.2021 Гості студії: Петро Охотін, політтехнолог Ігор Петренко, політичний експерт 0:00 - Початок 3:37 - Пленарний тиждень. Головні акценти. 9:11 - Кадрові рішення. Нові призначення в Парламенті та Уряді 18:42 - Роб...

Погоджувальна рада 18.10.2021

Погоджувальна рада 18.10.2021

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради України

Кава з Інною Силантьєвою. Єгор Чернєв

Кава з Інною Силантьєвою. Єгор Чернєв

Кава з Інною Силантьєвою Гість - народний депутат України Єгор Чернєв Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 18.10.2021 Юрій Бойко

Брифінг 18.10.2021 Юрій Бойко

Брифінг народного депутата України Юрія Бойка