Сидітиме далі: сепаратисту "Топазу" залишили вирок без змін (Відео)

5 канал 2
Сидітиме далі: сепаратисту

Апеляційний суд Харкова залишив без змін вирок Гнату Кромському – більш відомому під прізвиськом "Топаз". 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна харківському антимайданівцю призначили судді Київського районного суду наприкінці січня цього року.

Кромського визнали винним у сепаратизмі, викраденні автомобіля, організації захоплення Харківської обласної держадміністрації 1 березня 2014-го року, та заворушеннях 14-го березня того самого року на вулиці Римарській.

"Ми просимо скасувати цей вирок. Справу направити на новий розгляд у першу інстанцію і звільнити його з-під варти. Ми вважаємо, що при розгляді в суді першої інстанції настільки порушені базові права Кромського Ігната Володимировича, в тому числі щодо презумпції невинуватості, які взагалі виключають можливість постановлення будь-якого обвинувального вироку у цій справі", – заявив адвокат "Топаза" Олександр Шадрін.

З призначеного покарання антимайданівець мав відсидіти лише 2 роки. 6 років йому вже зарахували за законом Савченко. Та сам засуджений своєї вини не визнав і у клопотанні вимагав скасування вироку. Сторона обвинувачення, зі свого боку, вимагала 15 років позбавлення волі для "Топаза".

"Коли людина погрожує вбити і бере пістолет, ось так от, у лоб. Б'є ним, б'ють ногами 5-6 чоловік, потім стріляють у ноги, потім закидають у багажник і збираються відвозити на льох. Це адекватні люди?" – обурюється потерпілий Андрій Ємельянов.