До конкурсної комісії ВККС обрали «зашкварених» суддів – ЦПК.

Рада суддів обрала до конкурсної комісії Вищої кваліфікаційної комісії суддів трьох представників, двоє з яких відверто "зашкварені".

Джерело : голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у блозі на "Українській правді"

Пряма мова Шабуніна: "На засіданні 13 вересня члени Ради суддів проголосували за негідних кандидатів до складу конкурсної комісії, які відбиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів".

Деталі : Зокрема, обрали заступника голови Шостого апеляційного адміністративного суду Євгена Мєзєнцева , який зробив стрімку кар'єру в часи Януковича.

За словами Шабуніна, суддя неодноразово ухвалював сумнівні рішення. Зокрема, у червні 2019 року, під час парламентської передвиборчої кампанії, Мєзєнцев входив до складу колегії суддів, яка вирішила, що нардеп-втікач Олександр Онищенко насправді не переховувався від слідства, а брав участь в міжнародних кінних змаганнях. Судді зобов'язали ЦВК зареєструвати Онищенка кандидатом в депутати від Соціалістичної партії.
У лютому 2018 року колегія суддів за участі Мєзєнцева відхилила позов, яким оскаржувалась видача ліцензії на розробку газових родовищ в Полтавській області маловідомій компанії "Аркона Газ-Енергія", яка, як з'ясували журналісти програми "Схеми. Корупція в деталях", пов'язана із членом Вищої ради правосуддя Олексієм Маловацьким.

Суддя також ухвалював сумнівні рішення у справах щодо Приватбанку. Так, у листопаді 2017 року суддя підтримав рішення ОАСК, за яким Ігоря Суркіса було визнано непов'язаним із Ігорем Коломойським та Приватбанком, та зобов'язано стягнути з банку на його користь 1 млрд грн.

У липні 2020 року Мєзєнцев публічно виступив проти проєкту Антикорупційної стратегії. Він заперечив необхідність постійного моніторингу життя судді та необхідності проведення перевірки на доброчесність.
Також до конкурсної комісії обрали суддю Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Івана Міщенка.

За інформацією Громадської ради доброчесності, суддя ймовірно приховував доходи, отримані від адвокатської діяльності, коли був керуючим партнером юридичної компанії "Трастед Едвайзерс".

Крім цього, Громадська рада доброчесності звертала увагу на можливе використання фірмою Міщенка схеми з втручання в систему розподілу справ між суддями. Однак ВККС проігнорувала цю інформацію та рекомендувала призначити Міщенка до Верховного Суду.
За інформацією програми "Схеми. Корупція в деталях" вже через два тижні після свого призначення до Верховного Суду суддя таємно відвідував адміністрацію президента.

Разом з тим, за словами Шабуніна, Рада суддів проігнорувала пряму норму закону, не делегувавши жодного представника до Етичної ради, яка перевірятиме доброчесність членів та кандидатів до ВРП.

Голова правління ЦПК нагадав, що для початку роботи Етичної ради, до складу якої входять міжнародні експерти з вирішальним голосом, достатньо одного представника від Ради суддів.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Правки до законопроєкту про олігархів: стартувало засідання комітету Ради.

Правки до законопроєкту про олігархів: стартувало засідання комітету Ради.

Законопроєкт про олігархів. Правки до нього перед другим читанням має розглянути комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони. Хочуть остаточно подужати всі правки та передати проєкт для голосування в цілому під куполом. Дивітьс...

Про головне за 10:00: Норвегія посунула Росію на газовому ринку Європи.

Про головне за 10:00: Норвегія посунула Росію на газовому ринку Європи.

У випуску "Про головне" за 17 вересня станом на 10:00 – ціна на газ різко знизилася, тому що на допомогу європейцям, які залежать від російського "Газпрому", прийшла Норвегія. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал...

У Кремлі закликають жителів ОРДЛО до переселення в Росію, Антидот.

У Кремлі закликають жителів ОРДЛО до переселення в Росію, Антидот.

Російський уряд оголосив, що включить жителів ОРДЛО в програму переселення співвітчизників, щоб полегшити їм переїзд до Росії. Цим Москва вкотре підтвердила, що розглядає Донбас як ресурс дешевої робочої сили. Читати на сайті:

Страх і ненависть в ОРДЛО. Як окупанти брешуть про Україну і залякують людей

Страх і ненависть в ОРДЛО. Як окупанти брешуть про Україну і залякують людей

На стрімі "Без цензури наживо" трошки копнули в бік того, що відбувається на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Окупанти не припиняють гененрувати фейки пор Україну і зомбувати населення такою скаженою брехнею, що невідомо, як...

Росія може помститися США за вбивство генерала Сулеймані, InformNapalm.

Росія може помститися США за вбивство генерала Сулеймані, InformNapalm.

На початку січня 2020 року США за допомогою ударних безпілотників нанесли удар в районі аеропорту Багдада. В результаті удару ліквідували заступника глави іракського шиїтського спротиву Абу Махді аль-Мухандіса. Читати на сайті:

Вибори до Держдуми несуть загрозу Україні, – Веніславський сказав, як реагуватиме світ.

Вибори до Держдуми несуть загрозу Україні, – Веніславський сказав, як реагуватиме світ.

Росія змушує до виборів громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Це дуже загрожує нашій державі. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1 7