Декларації керівництва СБУ розсекретять

Очільник Служби безпеки України Іван Баканов скасував акт, який дозволяв приховувати декларації керівництва відомства.

"Всупереч закону у 2016 році СБУ затвердила акт, що встановлював щодо керівництва СБУ відмінні від інших працівників Служби правила подання декларацій. Це дозволило вказаним особам уникати фінансового контролю зі сторони НАЗК", — повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс Баканову припис щодо усунення порушення закону "Про запобігання корупції", після чого очільник СБУ скасував цей акт.

У зв'язку з цим у 2020 році посадові особи СБУ, які призначаються та звільняються з посад актами президента, що не становлять державної таємниці, подають свої декларації до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій.

Декларації звичайних оперативників та розвідників і надалі будуть закритими.

Нагадаємо, після призначення Баканова ще виконувачем обов'язків голови СБУ влітку 2019 року відомство відмовилось показати його декларацію.

Новини по темі

Гороскоп на 1-7 червня: як пережити тиждень, що починає сезон затемнень.

Тиждень з 1 по 7 червня буде складним. У п'ятницю відбудеться Місячне затемнення. Про це Gazeta.ua розповіла астролог Олена Максимова."5 червня розпочнеться сезон затемнення, який триватиме до 5 липня, - говорить астролог. Відновляться страхи, су...

1

Короткий шлях від Врадіївки до Кагарлика. Міліція стала поліцією, але копи перетворились на садистів

Неможливо відчувати себе у безпеці, коли злочин проти тебе вчиняють правоохоронці. Історії тортур і зґвалтувань не були дивиною для міліції та, на жаль, перетворюються у буденність й для «переатестованих» копів. Але чи можна щось зробити на рівні ...

1

У Запоріжжі та Дніпрі відкрили платні камери в СІЗО.

Міністр пояснив, що платні камери створюють, аби заробляти гроші на ремонт у безкоштовних камерах, прибрати корупцію на розподілі між камерами та зменшувати витрати на виконання рішень ЄСПЛ.

3

МОЗ назвав області, у яких з 1 червня не послаблять карантин.

Вони не відповідають визначеним показникам

5 10

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie