Ситник про справу Холодницького: Зафіксовані факти, на мою думку, не сумісні з роботою прокурора

Гордон
Ситник про справу Холодницького: Зафіксовані факти, на мою думку, не сумісні з роботою прокурора

Антикорупційні органи не можуть собі дозволити реагувати на факти корупції в державі, але водночас – закривати очі на корупцію з боку детективів або прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Про це в інтерв'ю агентству "Укрінформ" заявив голова Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник, коментуючи справу з прослуховуванням керівника САП Назара Холодницького.

"Зафіксовані факти, на мою думку, не сумісні з роботою прокурора. Але це моя думка, я не уповноважений приймати рішення. Я вважаю: не може в цивілізованій країні прокурор говорити іншому прокурору, що "ти знаєш, можна поступити по закону, а можна людину вивести з-під відповідальності". Це неприпустимо. Не тільки для антикорупційної прокуратури, а взагалі для прокуратури в цілому", – підкреслив Ситник.

На запитання про можливу відставку Холодницького Ситник відмовився робити прогнози.

"Те, що входило в мою компетенцію, я зробив. Було б страшніше, якби це стало трендом антикорупційної прокуратури. Але ми бачимо, що там нормальний колектив, і ми з ними готові працювати. На сьогодні прокурори САП і детективи НАБУ працюють у штатному режимі... Найголовніше – ці записи показали, що в САП є люди, які працюють, і ми з величезною повагою до них ставимося", – додав голова НАБУ.

У березні 2018 року стало відомо, що НАБУ протягом кількох тижнів прослуховувало кабінет глави САП Назара Холодницького.

В інтерв'ю ZN.UA голова НАБУ Артем Ситник пояснив, що у справі Холодницкого мова йде про "злив" інформації фігурантам кримінальних проваджень, тиск на посадових осіб та суддів. За його словами, саме керівник САП заважає прокурорам професійно та ефективно виконувати свої обов'язки.

30 березня генпрокурор Юрій Луценко і Ситник передали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького. Луценко попросив комісію розглянути питання про звільнення глави САП.

2 квітня голова КДКП Віталій Грушковський повідомляв, що комісія може розпочати розгляд скарги на Холодницького щонайменше за місяць.

4 квітня НАБУ опублікувало фрагменти записів із кабінету Холодницького.

16 квітня Луценко заявив, що в цих записах немає підстав для притягнення Холодницького до кримінальної відповідальності.