Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

«Велике переселення видів» через пластик в океані: вчені зробили нове відкриття.

Американські екологи в результаті багаторічного дослідження дійшли висновку, що плаваюче сміття із пластику та скла дозволяє прибережним морським тваринам жити у відкритому океані і навіть подорожувати з одного континенту на інший. Це може призвести до «великого переселення видів» і відчутно змінити світову екосистему, пишуть вчені в журналі Nature, на який посилається TJournal.

У самій здатності живих істот перепливати моря і океани на різних предметах немає нічого незвичайного, але в природі утворюється не дуже багато уламків та сміття, до того ж у воді вони швидко розпадаються. Сміття, яке б змогло довезти хоча б невеликі організми до іншого континенту, раніше було мало, а зараз через пластикове забруднення його вдосталь.

Перший такий випадок вчені зафіксували у 2011 році після потужного землетрусу та цунамі в Японії. Тоді потоки уламків рознесли понад 300 видів прибережних тварин та рослин по всьому Тихому океану.

Людина щороку викидає у моря та океани сотні мільйонів тонн пластикового сміття, яке здатне плавати сотні чи тисячі років, перш ніж розпадеться повністю. Таке сміття може утворювати плаваючі острови для бактерій та дрібних морських рослин та тварин на зразок актиній та рачків. Щоб перевірити цю гіпотезу, американські екологи у різних місцях Тихого океану зібрали понад 100 тонн пластикового сміття та вивчили його у лабораторіях.

На всіх зразках сміття вчені знайшли колонії з рослин і тварин, які живуть біля берегів, за тисячі кілометрів від місць, де їх підібрали. Такі колонії вчені назвали неопелагами – буквально, «новачками в океані». Екологам вдалося навіть визначити шляхи міграції неопелагів між континентами.

Особливо багато плаваючих колоній екологи знайшли у Великій тихоокеанській сміттєвій плямі, яка покриває понад 1,5 млн кв. кілометрів і включає близько 3 млн тонн пластикових відходів. В цій плямі достатньо великого сміття на зразок пляшок, пакетів і уривків рибальських снастей.

Дрібні морські анемони, гідроїди, креветки, оселившись на такому смітті біля берега, здатні перетнути на ньому весь океан, включаючи його центральні області, де дуже мало планктону та іншої їжі. Вчені вважають, що сміття, що плаває, створює ефект справжнього рифа або острова – воно стає точкою тяжіння живих організмів, ніби переносячи у відкритий океан шматочок прибережної екосистеми.

Екологи припускають, що це «перетрусить» екосистеми, які не контактували між собою тисячі років. Досі прибережні види не виживали у відкритому океані, але тепер все змінюється – у центральних областях, де на тисячі кілометрів немає жодного клаптика суші, з'являються нові конкуренти для місцевих жителів та нова кормова база. А морські жителі Японії та східної частини Азії дедалі частіше «вторгаються» до Північної Америки.

Позиція  «бойового»  страуса: всенародні обранці втечуть чи чинитимуть опір -  «Час Ч».

Позиція «бойового» страуса: всенародні обранці втечуть чи чинитимуть опір - «Час Ч».

Як українці окупантів годують. Позиція "бойового" страуса: всенародні обранці втечуть чи чинитимуть опір. Чи дотягнуть теплі батареї до весни? Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ F...

Як Захід поставив на місце Путіна і Росію - Без цензури.

Як Захід поставив на місце Путіна і Росію - Без цензури.

Росія й далі тримає напругу навколо України, проте міжнародна ситуація стає все більш непрємною для Кремля. Що відбувається між Росією, США та Великою Британією і як Захід ставить на місце Путіна і Росію – Богдан Буткевич розкладає по поличках у с...

Чому від війни в Україні не вдасться втекти, Грані правди.

Чому від війни в Україні не вдасться втекти, Грані правди.

Дехто досі переконаний, що Кремль не нападе на Україну. Це викликає відчуття дежавю, адже щось схоже українці вже переживали у 2014 році. Читати на сайті:

1

Обстріл Маріуполя. 7 років потому - Новини Приазов’я

Обстріл Маріуполя. 7 років потому - Новини Приазов’я

Що відомо про обстріл Маріуполя в січні 2015 року? Якими пам'ятають події того дня мешканці міста? Наскільки змінився Маріуполь за роки війни на Донбасі? 24 січня 2015 року російські військові разом із підконтрольними Росії бойовиками здійснили се...

Зеленський привітав з Днем зовнішньої розвідки України.

Зеленський привітав з Днем зовнішньої розвідки України.

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

️ Заява фракції  «Європейська солідарність»

️ Заява фракції «Європейська солідарність»

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️