UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

ЄС визначив низку ключових принципів щодо Росії

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу визначили десять основних принципів для взаємодії з Російською Федерацією. Насамперед, ЄС виключає спробу Росії створити сфери впливу в Європі.

Про це розповів високий представник ЄС із зовнішньої та політики безпеки Жозеп Боррель після неформальної зустрічі глав МЗС у французькому Бресті, пише «Європейська правда».

«Ми визначили кілька ключових елементів, які є основою рішучої об’єднаної позиції Європейського Союзу», — сказав Боррель.

Першим пунктом він назвав те, що ЄС виключає спробу Росії створити сфери впливу в Європі. По-друге, в ЄС підтвердили головні принципи, що підтримують європейську безпеку. Вони визначені в Хельсінському заключному акті, Паризькій хартії, раніше всі країни домовилися їх підтримувати.

«По-третє, ми знову підтвердили нашу солідарність з Україною та країнами Східної Європи, які є нашими партнерами і яким загрожує Росія, і підтримуємо наявні механізми для мирного врегулювання конфліктів», — сказав Боррель.

Четвертим пунктом Боррель назвав заклик Росії перейти до деескалації, а п’ятим – заклик до переговорів і діалогу.

«Ми знову повторюємо нашу налаштованість відреагувати на атаки проти України. Будь-яка подальша військова агресія проти України матиме величезні наслідки і серйозну відповідь. Це передбачає обмежувальні заходи, яких буде вжито в координації з міжнародними партнерами», — сказав він.

Шостим пунктом є координація зусиль США та НАТО.

«Сьомим, ми погодилися посилити координацію з США і НАТО і посилити співпрацю ЄС в рамках ОБСЄ», — сказав Боррель.

Восьмим пунктом країни-члени висловили готовність брати участь в зміцненні механізму забезпечення прозорості та передбачуваності будь-якої військової діяльності, а також у створенні заходів щодо зміцнення довіри.

«По-дев’яте, ми також підтримуємо перезапуск роботи з роззброєння і контролю над озброєннями. І по-десяте, ми продовжимо підготовчу роботу над додатковими санкціями у тісній співпраці з країнами-однодумцями», — сказав Боррель.

Раніше міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс сказав, що поступки Росії лише посилять напругу в європейському регіоні. Такий підхід стимулюватиме агресію з боку Москви.

Держсекретар США Ентоні Блінкен офіційно заявив, що якщо переговори з РФ щодо її агресивних дій проваляться, то Вашингтон та його партнери вдадуться до жорстких економічних заходів проти Москви.

Міністри оборони та глави МЗС країн-учасниць Європейського союзу цього тижня проведуть кілька зустрічей. Вони обговорять формування єдиної позиції ЄС з безпеки у Європі та діалогу з Росією.

Автор: UA.NEWS

Новини по темі

Британія розпочала постачання в Україну протитанкових озброєнь.

Британія перекидає протитанкові озброєння до України. Лондон відправив військово-транспортні літаки С-17. Як повідомляє журналіст Джордж Еллісон, судячи з обраного маршруту, Німеччина, мабуть, відмовила у праві на проліт. 🚨 BREAKING NEWS | Br...

UA.NEWS

Охорона Порошенка розштовхувала людей під судом

Охорона Порошенка розштовхувала людей під судом

Петрові Порошенку 17 січня не обрали запобіжний захід. Його охорона під судом жорстоко розгтовхувала натовп. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24...

1 1

Загроза вторгнення Росії посилюється через такі дії, як суд над Порошенком – адвокат МАРК ФЕЙГІН.

Загроза вторгнення Росії посилюється через такі дії, як суд над Порошенком – адвокат МАРК ФЕЙГІН.

Ще восени українська зовнішня розвідка повідомляла, що Росія розробляє сценарії дестабілізації України. 25 грудня торік секретар РНБО Олексій Данілов сказав, що Росія щосили хитатиме Україну, американські дипломати, та ж Вікторія Нуланд, також ска...

1 7

Порошенко повернувся в Україну. Печерський суд. Обрання запобіжного заходу / Хронологія

Порошенко повернувся в Україну. Печерський суд. Обрання запобіжного заходу / Хронологія

Більше семи годин Печерський райсуд Києва обирає запобіжний захід Петру Порошенку. Суддя досі перебуває у нарадчій кімнаті. Прокуратура просить арештувати п’ятого Президента на два місяці та визначити заставу - один мільярд гривень. Весь день у за...

Советы Брюсельским и Американским бюрократам от Фауста.

Советы Брюсельским и Американским бюрократам от Фауста.

Громадська організация TAPS Ukraine збирає кошти прозоро та відкрито! Вони точно знають, хто наразі найбільш потребує допомоги! Допомога надається не тільки матеріальна - але і психологічна, що є дуже важливим для тих, хто постраждав від агресора!...

STREAM! Суд над Порошенком: проголошення ухвали про запобіжний захід / Акція під судом.

STREAM! Суд над Порошенком: проголошення ухвали про запобіжний захід / Акція під судом.

Суд над Порошенком. Засідання Печерського районного суду міста Києва у справі про обрання запобіжного заходу п'ятому президенту України Петру Порошенку. Проголошення ухвали суду. Петро Порошенко повернувся в Україну з закордонного відрядження 17 с...

Суд переніс обрання запобіжного заходу Порошенку. Наживо

Суд переніс обрання запобіжного заходу Порошенку. Наживо

Підписатися на наш канал З питань реклами: ntareklama@gmail.com