Через аварійне відключення Бурштинської ТЕС Україна вдавалася до імпорту зі Словаччини.

Україна заміняла свою електроенергію Словацької з 11:00 14 вересня до 1:00 15 вересня

Національна енергетична компанія «Укренерго» задіяла аварійну допомогу зі Словаччини, коли в аварійному порядку відключився енергоблок №1 Бурштинської теплоелектростанції (ТЕС, Івано-Франківська область). Про це йдеться в повідомленні «Укренерго».

«Диспетчерський центр НЕК «Укренерго» 14 вересня активував аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини для забезпечення операційної безпеки та уникнення відключення споживачів «острова Бурштинської ТЕС». Причиною цього стало аварійне відключення блоку №1 Бурштинської ТЕС. Обсяг наданої аварійної допомоги склав 1200 МВт-год, з них 1000 МВт-год — з 11:00 до 21:00 14 вересня», — сказано в повідомленні.

Згідно з повідомленням, 14 вересня, о 05:00, в роботі знаходилися 7 з 12 блоків Бурштинської ТЕС.

Зокрема, блоки №1 і №6 були в аварійному ремонті з 9 вересня, блок №2 — на консервації з 1 січня 2021, блоки №3 і №4 — в поточних ремонтах.

Відзначається, що о 5:01 аварійно відключений блок №5 через утворення свища на котлі, також аварійно розвантажилися блоки №12 на 15 МВт і блок №10 на 16 МВт.

«Після цього для компенсації втраченої потужності диспетчером НЕК «Укренерго» була дана команда на завантаження Калуської ТЕЦ на 25 МВт. Пізніше, о 10:00, Калуська ТЕЦ була аварійно розвантажена персоналом з 25 МВт до 0 МВт без втрати власних потреб через дефект парової засувки», — повідомив «Укренерго».

Згодом, о 10:40, аварійно відключився блок №1 Бурштинської ТЕС (був підключений до мережі о 6:07) у зв'язку зі свищем на котлі, а також аварійно розвантажений блок №8.

В результаті для забезпечення надійного електропостачання через відсутність резервних потужностей на електростанціях «острова Бурштинської ТЕС» з 11:00 14 вересня до 1:00 15 вересня диспетчерський центр активував аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини.

Відзначається, що при цьому було зафіксовано порушення графіка експортних поставок електроенергії з торгової зони «острова Бурштинської ТЕС» з 05:00 до 07:00 на величину 187 МВт-год, з 10:00 до 11:00 — 45 МВт-год, з 21:00 до 24:00 — 95 МВт-год.

Починаючи з 01:00 15 вересня графік експортних поставок електроенергії з острова Бурштинської ТЕС виконується без порушень.

Читайте також: Вугільні ТЕС Ахметова забруднюють повітря більше ніж вся енергетика Європи

Раніше повідомлялося, що запаси вугілля на складах теплоелектростанцій продовжують падати . За минулий тиждень запас палива зменшився на 2,7%, а загальне число тонн вугілля на 36,4% менше норми на 9 серпня.

Підготував/ла : Дубенко Вадим

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
У всьому світі при формуванні ціни на руду віднімають логістику, тільки наш податковий комітет вирішив інакше.

У всьому світі при формуванні ціни на руду віднімають логістику, тільки наш податковий комітет вирішив інакше.

У всьому світі, при розрахунку ренти на залізну руду, з індикативної ціни на руду в порту Китаю віднімається логістика, тобто витрати на доставку від українського підприємства до порту Китаю. Але чомусь у податковому комітеті ВР вирішили відмовити...

Цензор.НЕТ

Законопроєкт про ринок деревини: експортний мораторій у новій упаковці?.

Аби залагодити суперечку з Євросоюзом, у Києві мораторій на експорт необробленої деревини пропонують замінити жорсткими екологічними приписами. Критики говорять про "мораторій у новій упаковці".

Deutsche Welle

Глава Toyota: захоплення електрокарами може обернутися катастрофою для Японії.

Захоплення світових політичних лідерів електромобілями може мати дуже негативні наслідки не тільки для навколишнього середовища, але й для економіки. Глава компанії Toyota Акіо Тойода знову висловився негативно з приводу глобального тренду на елек...

UA.NEWS

Для чого Разумкова записали до  «ворогів народу»  / ТСК чи фестиваль брехні й абсурду -  «Час Ч».

Для чого Разумкова записали до «ворогів народу» / ТСК чи фестиваль брехні й абсурду - «Час Ч».

Закон про правильних олігархів за процедурою гри у наперстки. Для чого Разумкова записали до "ворогів народу"? ТСК чи фестиваль брехні й абсурду? Про усе це й не тільки Роман Чайка говоритиме з народним депутатом VІІІ скликання, командиром штурмов...

Після повернення Єрмака зі США, – Бутусов про відставку Разумкова.

Після повернення Єрмака зі США, – Бутусов про відставку Разумкова.

Журналіст Юрій Бутусов вважає, що скандал довкола Дмитра Разумкова – це спектакль заради створення інформаційної повістки. В Офісі Президента хочуть зробити розголос кампанії із боротьби з олігархами. Відтак усі, хто висловлюють зауваження щодо за...

Розгляд проєкту державного бюджету України-2022 року.

Розгляд проєкту державного бюджету України-2022 року.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Необхідно розділити економічну та політичну владу.

Необхідно розділити економічну та політичну владу.

● Законопроект про олігархів. Чи готові депутати голосувати? ● Скорочена процедура розгляду законопроектів. Чи підтримують парламентарі? ● Не визнавати вибори в РФ. Звернення Парламенту до міжнародної спільноти. Програма Парламент Сьогодні 21.09.2...

Путінська партія перемогла на виборах в Росії: як відбувалися вибори без вибору.

Путінська партія перемогла на виборах в Росії: як відбувалися вибори без вибору.

Голова російського ЦВК Елла Памфілова відрапортувала Путіну про успішні вибори. З великим піднесенням вона заявила, що це були одні з найпрозоріших виборів у світі. Що міжнародні спостерігачі вже в черзі стоять за вивченням досвіду і за технологія...

Ціни на газ для українців. Що буде з тарифами у цей опалювальний сезон?

Ціни на газ для українців. Що буде з тарифами у цей опалювальний сезон?

Програма ПолітикаUA 21.09.2021 Гість студії: Кристина Ненно, експерт в сфері ЖКГ Тема: Опалювальний сезон Чи варто очікувати підвищення цін на тарифи #ТелеканалРада #ПолітикаUA