У Генеральному штабі ЗСУ запрацювала Рада резервістів

Дзеркало Тижня 1
У Генеральному штабі ЗСУ запрацювала Рада резервістів

Головним завданням Ради є забезпечення взаємодії між резервістами та керівництвом Генштабу.

Кабінет міністрів створив при Генерального штабі Збройних сил України Раду резервістів, повідомляє прес-служба уряду.

У повідомленні прес-служби наголошується на тому, що у лавах ЗСУ в оперативному резерві служать понад 140 тисяч резервістів. Більшість з них - колишні мобілізовані, з бойовим досвідом, зараховані в оперативний резерв після завершення терміну служби. Це обов'язково на час особливого періоду.

Наразі  проводиться робота щодо переходу військовослужбовців від обов'язкової служби в оперативному резерві до добровільної із підписанням контракту на службу у військовому резерві.

"З метою спільного опрацювання шляхів такого переходу, пошуку вагомих стимулів для укладання контрактів на службу у військовому резерві при Генерального штабі ЗС України створили Раду резервістів Збройних сил України. Головне завдання Ради – організація взаємодії між резервістами та керівництвом Генерального штабу, надання допомоги щодо організації підготовки оперативного резерву Збройних сил України", - зазначають у прес-службі Кабміну.

За словами начальника відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління ГУ персоналу Генерального штабу ЗСУ полковника Михайла Щербіни, метою впровадження Ради резервістів є "формування добровільного резерву з осіб, які за власним бажанням укладатимуть контракт із командиром своєї бригади, самостійно прибуватимуть на збори і виконуватимуть обов'язки у складі своєї частини".

У формуванні Ради резервістів взяли участь представники бойових бригад усіх видів та окремих родів військ ЗСУ. Вона виконуватиме функції колективного дорадчого органу при Генштабі.

Вже розпочато роботу з опрацювання Положення Ради, складання плану роботи на поточний рік та над законопроектом про соціальні пільги та гарантії резервістам-контрактникам. Передбачається, що в подальшому Рада буде збиратися щоквартально.

"Сподіваюся, що наша робота дасть змогу зробити навчальні збори резервістів у складі бригади кращими, більш організованими та злагодженими. Розпочнемо роботу з обробки всіх тих пропозицій, які були висловлені під час зборів. Будемо працювати з юристами та законодавцями, тому що є потреба внесення змін до деяких законів та нормативно-правових актів", – розповів голова Ради резервістів молодший сержант Тарас Ткалич.

Завдяки створенню Ради резервісти зможуть надавати власні пропозиції безпосередньою керівництву ЗСУ, надавати допомогу в опрацюванні законодавчих ініціатив та просувати ідею служби у резерві для посилення обороноспроможності країни.

"Члени Ради резервістів виконуватимуть представницькі функції Ради на місцях, тобто кожен в своїй області. Вони співпрацюватимуть з військовими комісаріатами, з бригадами та самими резервістами. Таким чином, я думаю, ми покращимо умови проходження служби у військовому резерві, якість підготовки на зборах резервістів, вирішимо кадрові проблемні питання", – зазначив заступник голови Ради резервістів молодший лейтенант Мирослав Гай.

Дивіться також фото: На полігоні у Старому під Києвом тренувались резервісти Нацгвардії

Нагадаємо, у листопаді Кабмін збільшив матеріальну допомогу для сімей загиблих українських військових. Розмір одноразової матеріальної допомоги збільшився з 500 до 750 прожиткових мінімумів.

У той же самий час, розмір допомоги сім'ї у разі загибелі військового при виконанні зобов'язань та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори залишився колишнім – 500 прожиткових мінімумів.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram