Як навчатимуть учнів у російськомовних школах у 2020 році.

Глава Міністерства освіти і науки України Анна Новосад розповіла про виконання зауважень до мовної статті закону про освіту, анонсувала закриття слабких університетів та поділилась планами на 2020 рік.

Міністр освіти в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» також прокоментувала боротьбу із гендерною дискримінацією та булінгом у школах.

Україна виконала обіцянки щодо мовної статті закону «Про освіту», яка хвилювала Угорщину та проінформувала про це НАТО і партнерів. Продовжено до 2023 року перехідний період імплементації статті. Реалізовано рекомендації «Венеційської комісії» щодо виведення приватних шкіл з мовних вимог, але їх зобов’язали відповідати стандартам знання державної мови. «У ситуації, коли хтось шукає приводів бути в конфлікті, жодне з конструктивних рішень назустріч не може бути достатнім». Втім, тепер Україна показала себе стороною, яка заслуговує довіри.

У російськомовних школах учні починаючи з 5 класу почнуть навчатись українською уже з вересня 2020 року. Перехідний період для російської меншини залишили без змін бо її представникам легше вивчити українську. Рідну мову та літературу продовжать викладати російською. Початкові школи теж залишаться російськомовними. Після першого навчального року оцінять адаптацію учнів. Також слід підготувати вчителів. Для них запустять підвищення кваліфікації та літню школу.

Новосад працюватиме над тим, щоб школа стала гендерно-нейтральною. «У школах не має бути місця архаїчним стереотипам і уявленням з попереднього століття». Антидискримінаційну експертизу підручників слід перенести не лише на профільні предмети, а і на інші підручники під грифом Міносвіти.

Українська освіта не буде уникати питання ЛГБТ та гендерної ідентичності, коли українці перестануть його уникати. «Українське суспільство на загал ще не прийшло до визнання прав ЛГБТ і узаконення їх». Сексуальна освіта у школах є важливою, але потрібно знайти правильні методи її запуску, бо ідею легко дискредитувати.

У рамках протидії булінгу у школах за 2019 рік винесено 272 судових рішення. «Це не відображає всієї картинки по булінгу і мобінгу». Результати PISA показали, що цькування в українських школах знаходиться на рівні із країнами Організації економічного співробітництва.

В Україні зникнуть філії вишів у регіонах з 2021 року через гіршу якість навчання.

Виші перейдуть на нову формулу держфінансування з 2020 року. Вони отримають від держави 80% коштів від попереднього року. Решту розподілять за ефективністю. З 2021 року це співвідношення зростатиме. «Відверто слабкі університети просто помруть, бо перестануть отримувати державне фінансування».

Міносвіти планує об’єднати 4 університети в один навчальний заклад. Серед них один із переміщених вишів у Кривому Розі. На думку Новосад, кількість вишів в Україні має зменшитись утричі – до 80, оптимізація торкнеться і переміщених університетів.

Протягом чотирьох місяців Міносвіти досягло 70% від запланованого.

Фінансові пріоритети Міністерства освіти – це зарплати, капітальні видатки на вищу освіту і видатки на науку. Також потрібно збільшити субвенцію на інклюзивну освіту, автобуси.

Ключові завдання міністра освіти на 2020 рік: вдало протестувати перший рік нового принципу фінансування вищої освіти, погодити новий державний стандарт базової середньої освіти, який підтримає професійна спільнота та запустити реформу дошкільної освіти.

Новосад вистачає її зарплати у розмірі 36 тис. грн., що нижче ніж на посту керівника директорату. Але як молоду людину платня її не влаштовує через неможливість заощаджувати та утримувати дитину, сім’ю.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: Портал "ЛиПорт"

Новини по темі

Заява прем’єра Гончарука про необхідність інвестувати у людину – правильна.

Сьогоднішня заява прем'єр-міністра Олексія Гончарука під час звіту в Верховній Раді про необхідність перш за все інвестувати у людський капітал, говорить про те, що держава тепер більше орієнтується не на цифри у ВВП, а на рівень життя людей - Пет...

1

Вірус ненависті найстрашніший: Зеленський про події у Нових Санжарах.

Президент Володимир Зеленський записав звернення до українців щодо події у Нових Санжарах, після евакуації громадян з Китаю, яких розмістили там для обсервації.

1 9

Поліцейський попався на хабарі у чверть мільйона гривень.

У Дніпрі під час одержання 250 тис. грн хабара затримали начальника одного з відділень обласної поліції."За версією слідства, правоохоронець за таку суму, ймовірно, обіцяв сприяти у закритті кримінального провадження, досудове розслідування у яком...

1

Генсек НАТО попередив про небезпеку нових російських ракет.

За словами Єнса Столтенберга, нові російські ракети мобільні, їх легко заховати, і вони можуть досягти європейських міст протягом дуже короткого часу

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie