«Індекс Біг-Маку»: курс долара в Україні має складати 10,05 грн за долар.

За даними розрахунків журналу The Economist, який розраховує курси валют світу за паритетом купівельної спроможності, українська гривня є однією з найбільш недооцінених валют світу, а її реальний курс має складати 10,05 гривні за долар.

У дослідженні оцінюється вартість бургера «Біг-Мак», який продається у популярній мережі фаст-фудів «МакДоналдс». The Economist порівнює вартість бургерів у всіх країнах світу із її вартістю у США, повідомляєтьсяв опублікованих результатах дослідження.

Так, за даними видання, «Біг-Мак» в Україні коштує 57 гривень (наразі його вартість складає 59 гривень), в той час як у США він коштує 5,67 долара. Реальний курс гривні, у такому разі, має складати 10,05 гривні за долар.

Найбільш недооціненими валютами у світі за «Індексом Біг-Маку» є південноафриканський ранд та російський рубль — на 62% та 61,2% відповідно. Найбільш переоціненою валютою вважається швейцарський франк, вартість якого має бути на 18,4% меншою.

Зазначимо, що «індекс Біг-Маку» розраховує справедливу вартість валют на основі їхньої купівельної спроможності. Це дослідження проводять щороку з 1986 року.

В основі дослідження лежить вартість бургера «Біг-Мак», що продається у мережі фаст-фудів «МакДоналдс». Вважається, що у собівартість такого бургера входять основні харчові продукти, оплата праці, транспортні та податкові витрати, просумувавши які можна отримати узагальнений «споживчий кошик», вартістю якого і міряють обмінний курс валют відносно долара.

У 2018 році гривня за «індексом Біг-Маку» була недооцінена на 65,1% — чи не найбільше у світі. Тоді зазначалось, що реальний курс гривні має складати 9,68 гривні за долар.

Заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій зазначив, що українська гривня є одним з аутсайдерів «Індексу Біг-Мака», оскільки в країні дуже низькі ціни, а долар на світовому ринку занадто переоцінений.

Нагадаємо, у січні 2018 року українська гривня була визнана найбільш недооціненою валютою згідно із так званим «Індексом Біг-Мака». Вона посіла останнє місце з 43 можливих у рейтингу The Economist.

Голова Нацбанку Яків Смолій спрогнозував стабільний курс гривні впродовж 2019 року. За прогнозом інвестиційної компанії Concorde Capital, вже до кінця січня 2019 року гривня може подешевшати до 29-29,5 за долар.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

Відомий європейський філософ відвідав Донбас і був у захваті від українських військових (фото).

Армія – надійний щит, який у разі загострення надійно прикриє Україну від російської навали, говорить Бернар-Анрі Леві

2

Українців чекають зміни в паспортах: опублікована інфографіка.

У нових документах не буде даних про реєстрацію, дітей та сімейний стан

1

Слідчі у справі Шеремета проситимуть продовжити строк досудового розслідування на чотири місяці.

Слідчі у справі вбивства журналіста Павла Шеремета проситимуть Офіс генерального прокурора продовжити терміни досудового слідства ще на чотири місяці — до червня 2020 року.

1

Безкоштовний медогляд: як простому українцеві пройти обстеження.

Реальний термін проходження повного медобстеження – тиждень

1

З 3 лютого Україна припиняє пряме авіасполучення з Китаєм.

Запобіжний захід буде діяти місяць або "поки ситуація не зміниться"

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie