Коронавірус б'є по економіці: озвучені три сценарія для України.

Світові аналітичні компанії і економічні експерти вважають, що через пандемію коронавірусу світ входить в нову економічну кризу. На цьому тлі консалтингова компанія Capital Times оновила макроекономічний прогноз для України. Він передбачає три сценарії: базовий, песимістичний і оптимістичний.

Базовий сценарій передбачає, що Україна відновить співпрацю з МВФ в 2020 році, а епідемію COVID-19 вдасться приборкати до початку III кварталу. За умови, що Нацбанк і Мінфін будуть продовжувати помірну політику, падіння ВВП складе 4%. Середньорічний курс долара виросте до 30,3 грн (на піку складе 35 грн/дол.), а інфляція – до 10,5%.

Песимістичний сценарій можливий за умови, що співпраця з МВФ не відновиться, або якщо фіскальне стимулювання з боку уряду буде надлишковим. Також багато що залежить від глибини світової кризи. В такому випадку ВВП України до кінця 2020 го може впасти на 10%, середньорічний курс долара буде на рівні 32,6 грн, піднімаючись на піках до 45 грн, інфляція прискориться до 16,5%.

Оптимістичний сценарій буде можливий в тому випадку, якщо пік кризи припаде на II квартал 2020 року, після чого економіка почне швидко відновлюватися завдяки фіскальним та монетарних стимулів, а також підписання нової програми з МВФ на велику суму. В цьому випадку ВВП України не впаде (хоча і не виросте). Гривня послабиться лише до 28,5 грн за долар (середньорічний курс), досягаючи на максимумі 32 грн/дол. Інфляція підвищиться незначно – до 6,3%. Економічний підйом почнеться з IV кварталу. Доларовий ВВП України постраждає незначно (мінус 2,8%, або 150 млрд дол.), Валютні резерви збережуться на рівні 20,1 млрд дол.

Керуючий партнер Capital Times Ерік Найман пояснив, що багато чого буде залежати і від того, чи вдасться уникнути повторного спалаху коронавірусної інфекції восени.

"Зараз нам говорять, що поборють коронавірус, напевно, тільки десь до серпня. Але восени знову ускладняться погодні умови, знову ризики грипу, і, на жаль, є висока ймовірність, що те, що ми зараз переживаємо, – це легка прогулянка перед тим, що ми переживемо взимку 2021 року, коли на ринок вийде "коронавірус №2", після мутації, може бути, ще з більшими ускладненнями ", – говорить Ерік Найман.

При цьому він закликав бути оптимістами і думати позитивно.

"Уже точно зрозуміло: те, що сталося в світовій економіці, – таке трапляється раз на сто років. Ми зараз перебуваємо в унікальній ситуації. А унікальна ситуація, унікальні кризи – це ще й унікальні можливості. Тому будьте оптимістами. Дивіться на те, що відбувається з позитивною боку і шукайте, як на цьому можна заробити", – порадив він.

Детальніше дізнавайтеся на сайті "Сьогодні" в матеріалі " Якою буде інфляція і курс долара через коронавірус: прогнози експертів".

Також ми розповідали, що з введенням карантину в Україні не зупиняється робота в провідних сферах. Посівна стартувала, але при цьому для фермерів залишається виклик – валютні коливання і перспектива оголошення надзвичайного стану. Чи буде нам що є восени і як вплине вірус на посівну – дивіться в сюжеті:

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини по темі

У Росії курс рубля зробив різкий розворот: графік

На біржі не можуть визначитися, як розвиватиметься ситуація

2 1

Підприємцям «допомогли» : кого не звільнять від орендної плати.

Закон №540-IX про збереження соціальних та економічних гарантій громадян під час карантину відредагували. У частині про скасування плати оренди для підприємств, які не працюють через карантин, було змінено формулювання зі "звільняється" на "може б...

1

Ціни на нафту нестабільні через невизначеності з угодою між РФ і Саудівською Аравією.

Вчора нафта Brent підскочила до $ 30,67, сьогодні падала до $ 28,50, але зараз знову зростає.

1

Постраждають робочі місця і ділова активність: Fitch погіршило прогноз кризи.

Аналітики агентства вважають, що глибока рецесія є базовим сценарієм

1 1

Відпочивати 2−4 місяці не можемо. Шмигаль заявив бізнесу, що Кабмін послабить карантин в травні

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив керівництву Американської торгової палати в Україні, що Україна в травні послабить обмеження, введені для протидії поширенню коронавірусу.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie