Бізнес вимагає від президента спрощення оподаткування та євроінтеграцію.

13 лютого 2020 року відбулася робоча зустріч представників бізнесу з президентом України Володимиром Зеленським, в якій також взяли участь представники і від Європейської Бізнес Асоціації. В ході зустрічі обговорювалися питання, щодо яких необхідно прийняти рішення для стабільного бізнес-клімату в країні.

Про це повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

Йшлося про забезпечення макроекономічної стабільності, збереження незалежності НБУ та запуск доступного кредитування для мікробізнесу; запуск нової митниці та прийняті ініціативи для більш ефективної роботи (закон про уповноваженого економічного оператора та NCT), ініціювання непопулярних рішень, наприклад, щодо фіскалізації, демонополізації Укрспирту, старту роботи на ринку землі; про старт діджиталізації; діалог з бізнесом, в тому числі щодо індустріальних питань, приміром, про тютюнову індустрію.

Що потрібно для забезпечення ефективної роботи та розвитку бізнесу:

  • Протидія тіньовій економіці

Мова йде про необхідність реформування судової та правоохоронної систем, забезпечення рівних правил гри в країні, боротьбу з контрабандою і фальсифікатом, захист прав інтелектуальної власності шляхом впровадження національного принципу вичерпання прав.

  • Податкове навантаження

Спрощення податкового адміністрування, своєчасне відшкодування ПДВ і зниження навантаження на фонд оплати праці, позаяк деякі ініціативи, як законопроект №2758, викликають хвилю обурення з боку бізнесу.

  • Циркулярна економіка та сталий розвиток

Сприяння вирішенню різних питань екології через підтримку та ініціацію законопроектів, що стосуються поводження з відходами в широкому контексті, впровадження розширеної відповідальності виробника, введення Національного звіту про рівень викидів парникових газів.

  • Гармонізація законодавства України з нормами ЄС

Мова про імплементацію вимог маркування, підписання промислового безвізу, ухвалення закону про ветеринарну медицину, впровадження європейських стандартів безпеки продукції. У цьому контексті важливим є обрання керівника профільної структури, яка координує це питання – Держпродспоживслужби.

  • Трудове законодавство

Ухвалення сучасного трудового законодавства, про що бізнес говорить вже кілька років, щоб зробити крок назустріч європейським умовам трудового законодавства.

  • Ринок землі

Впровадження ринку землі шляхом прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

  • Альтернативні джерела енергії

Забезпечення подальшого розвитку енергетики, в тому числі, з альтернативних джерел енергії, шляхом досягнення компромісного рішення між владою і бізнесом щодо зеленого тарифу.

  • Міжнародна торгівля

Бізнес вимагає поліпшити інфраструктуру, а саме стимулювати розвиток річок, портів і поліпшення рівня послуг Укрзалізниці шляхом прийняття законів про водний та залізничний види транспорту. Крім того, врегулювати питання дозволів для міжнародних автоперевезень, зокрема, в Польщу.

  • Впровадження нових технологій

Розвиток cashless і paperless, прийняття законів про “хмарні послуги” та транскордонну передачу банківських / фінансових даних – щоб Україна інтегрувалася в міжнародне фінансове середовище.

  • Бути привабливими для інвестицій

Залучення інвесторів, не обмежуючись креативним брендингом України, ідеєю введення інвестиційних нянь і планами щодо створення нового Міністерства або посади в Уряді з інвестицій.

Новини по темі

Вам кортить погратися з Європою у “вірю – не вірю”?.

Просто балдію спостерігати за тим, з яким нахненням ЗЕботва і долучені до неї окремі Х-перди, похмуривши лобики і стиснувши губки, доводять, що віце-президент Асоціації "Україна-ЄС" та депутат Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадел - трепло і ба...

1 4

В Україні запустять новий потяг «Інтерсіті» з Києва до Черкас.

"Буде запущено новий маршрут швидкісного поїзда "Інтерсіті" Київ - Черкаси", - сказав Марченко.

3

У Харківській міськраді повідомили про стан хворого на коронавірус Кернеса.

У Харківській міськраді підкреслили, що життю Кернеса нічого не загрожує.

3 1

Резніков: питання миротворців на Донбасі відкладене, але не зняте.

Миротворча місія на Донбасі могла б стати одним з питань переговорів на рівні лідерів країн Нормандської четвірки

2

«Не змогли зійтися посередині»: Рєзніков назвав причину зупинки переговорів про миротворців в зоні ООС.

Віце-прем'єр назвав переваги миротворчої місії ООН перед моніторингової місією ОБСЄ.

2

Кравчук розповів, як потрібно змінити Мінські домовленості.

За його словами, в тексті є кілька "неможливих" пунктів

3 1

Партійний захід «Слуги народу» в КНУ ім. Шевченка обурив студпарламент університету

Студенти нагадали про неприпустимість політичної агітації в навчальних закладах.

4 3

РФ може заблокувати роботу ТКГ без зміни постанови про місцеві вибори - Кравчук.

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що якщо Верховна рада не змінить постанову про місцеві вибори - це заблокує не лише обмін полоненими, але й усю роботу Т...

2 1

Студенти КНУ імені Шевченка звинуватили «Слугу народу» в порушенні закону.

Студпарламент виявив позицію щодо з'їзду нардепів

4 2

У «Слузі народу» хочуть прийняти закон про столицю до виборів.

Корнієнко розповів, що проєкт внесений до плану засідань Ради

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie