Майже без помилок. Нейромережа змогла перетворити думки людини в текст

Вчені з Каліфорнійського університету розробили систему штучного інтелекту, яка може переводити думки людини в текст, аналізуючи діяльність мозку.

Дослідники розробили програму для розшифровки до 250 слів в режимі реального часу.

Алгоритм був навчений з використанням нейронних сигналів чотирьох жінок з електродами, імплантованими в їх мозок, причому електроди були встановлені їм раніше, для моніторингу епілептичних припадків.

Для експерименту дослідники попросили жінок голосно прочитати набір речень, складений з 250 слів, повторюючи кожне речення хоча б по разу. Зчитуючи при цьому мозкові сигнали випробовуваних, вчені склали два набори даних — один для навчання, інший для перевірки.

Потім дослідники передавали дані в алгоритм, щоб розпізнати закономірності, які можуть бути пов’язані з окремими словами. Середня частота помилок в словах в повторному наборі становила лише 3%.

Цікаво, що як тільки вчені переключили систему на розпізнавання не речення, а окремих слів, число невірно розпізнаних прикладів зросла до 38%. Це явно показує, що нейронна мережа робить висновки, не просто пов’язуючи сигнали мозку зі словами, а й зіставляючи порядок цих слів.

«Через десятиліття після того, як мова була вперше розшифрована із сигналів людського мозку, точність і швидкість залишаються набагато нижче, ніж у природної мови», — визнають автори роботи.

«Слідуючи останнім досягненням в області машинного перекладу, ми навчили нейронну мережу кодувати кожну послідовність довжини речення нейронної активності в абстрактне уявлення, а потім декодувати це уявлення, слово за словом, в англійське речення», — пояснили вчені.

Як підкреслює команда, алгоритм обробляє лише невелику кількість речень. Тобто систему буде дуже складно масштабувати на більший словниковий запас, оскільки з кожним новим словом буде рости кількість можливих речень, що в свою чергу буде знижувати точність розпізнання.

Новини по темі

Створено новий тип гуми з навичкою самовідновлення .

Команда інженерів з австралійського університету Фліндерс повідомляє, що розробила нову технологію виготовлення гуми, здатної відновлюватися навіть після розриву. Матеріал регенеруються при кімнатній температурі і складається з промислових відході...

1

Анти-будильник. YouTube буде відправляти спати своїх користувачів

Сервіс потокового відео YouTube повідомив, що буде нагадувати своїм користувачам про необхідність вимкнути відео та лягти спати.

1

Hyundai показала футуристичну модель системи громадського транспорту (фото).

Компанія Hyundai Motor представила масштабну модель екосистеми розумної міської мобільності, яка передбачає використання транспортних засобів майбутнього - громадських літальних апаратів (Urban Air Mobility, UAM) і самоврядних автомобілів (Purpose...

1

Microsoft розмірковує над навушниками з дактилоскопічним сканером (фото).

Корпорація Microsoft, за повідомленнями інтернет-джерел, знаходиться в процесі патентування навушників з інтегрованим дактилоскопічний сенсором для біометричної ідентифікації користувачів по відбитках пальців.

1

У Північній Кореї побудували нову ракетну субмарину (фото).

У Північній Кореї на військових корабельнях побудували нову ракетну субмарину. Новий ракетний підводний човен незабаром може з'явитися на озброєнні у складі Військово-морських сил.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie