Українські виробники продукції військового призначення зможуть експортувати її без держпосередника. глави МЗС Божок.

"Тривалий час єдиним суб'єктом, який мав право спецекспортера, був концерн "Укроборонпром", а саме сім його дочірніх підприємств: "Укрспецекспорт", "Прогрес", "Спецтехноекспорт", "Укроборонсервіс", "Промоборонекспорт", "Таско-експорт", "Укрінмаш". Наразі в рамках реформи ухвалено рішення відмовитися від цієї монополії та дозволити українським виробникам самим експортувати продукцію (наголошую) власного виробництва", - сказав Божок в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає Цензор.НЕТ.

За його словами, це означає, що якщо є підприємство, яке робить якийсь цікавий вітчизняний продукт у сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК), йому більше не потрібні послуги державного посередника, він може здійснювати експорт самостійно.

Крім того, заступник міністра розповів, що МЗС і західні партнери України обстоюють ідею про те, щоб залишити одне підприємство-спецекспортер оборонної продукції.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Україна успішно просунеться в приєднанні до Програми посилених можливостей НАТО цього року, - заступник глави МЗС Божок

"Бачення є таке, що сім "дочок" багато. Наразі тривають дискусії, скільки їх має бути. Наші західні партнери, й МЗС це підтримує, рекомендують нам залишити одне підприємство - потужне, сучасне, гнучке, кваліфіковане, тобто здатне гідно конкурувати на світовому ринку озброєнь і військової техніки, а не лише "воювати" в кабінетах "Укроборонпрому" за "ласий" контракт", - пояснив він.

Божок також наголосив на необхідності виконати аудит у всіх підприємствах ОПК України й залишити в державному управлінні тільки ті підприємства, які будуть визнані ефективними та важливими.

"Задум полягає в тому - і зараз це відбувається, - щоб виконати аудит у всіх підприємствах ОПК України стосовно їх важливості для національної безпеки та ефективності для економіки України й за результатами залишити в державному управлінні тільки ті підприємства, що будуть визнані ефективними та важливими. Решта підприємств, які або перебувають у стагнації, або просто не потрібні на сьогодні, віддати в приватизацію для того, щоб залучити додаткові інвестиції в економіку України. Перевага в цьому питанні віддаватиметься, звісно, інвестиціям із країн-членів НАТО в контексті нашої взаємної інтеграції", - наголосив він.

Божок додав, що реформа ДК "Укроборонпром" важлива й у контексті надання США матеріально-технічної та фінансової допомони для розвитку Збройних сил України. Загальний обсяг цієї допомоги, погоджений Конгресом США на цей рік, становить $250 млн. Ідеться про постачання високотехнологічних засобів, підготовку персоналу та інші види допомоги.

Новини по темі

Бутусов: Посмотрим, совершат ли «Слуги народа»  политическое самоубийство в Харьковской области.

Пророссийский пропагандист Шарий и пророссийские СМИ Медведчука "мочат" Зеленского из всех стволов. Хотят выбить электорат, чтобы натянуть на другие пророссийские проекты

1

Зеленський підписав закон про підтримку креативних індустрій.

Як повідомили 13 липня у прес-службі Глави Держави, Президент Володимир Зеленський підписав закон ʺПро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього ...

1

Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про посилення покарання за кермування в нетверезому вигляді.

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху", згідно з яким посилюється покарання за...

2

34% жителів Дніпра задоволені роботою президента Зеленського, 51% - роботою мера Філатова.

Більше половини (52%) жителів Дніпра не задоволені роботою президента Володимира Зеленського, а протилежної думки дотримується третина (34%) респондентів.

2

Україна ввела збір за виліт пасажирів

Відповідний законопроект усуває прогалини, які провокували численні судові суперечки на користь окремих авіаперевізників.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie