Порошенко представив зміни до бюджету: запропоновано п’ять напрямків розподілу коштів.

Партія "Європейська солідарність" запропонувала за рахунок коштів МВФ, отриманих Україною в межах глобальної ініціативи Фонду, виплатити пенсіонерам 13-ту пенсію, погасити борги військовим, збільшити обсяг субсидій і поповнити ковідний фонд для підтримки лікарів та хворих. Загалом п’ять основних напрямків розподілу коштів.

Про це повідомив лідер партії, п’ятий президент Петро Порошенко під час презентації законопроєкту. Документ №6006 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2021 рік" зареєстровано у парламенті 8 вересня.

"Наші міжнародні партнери ухвалили дуже важливе рішення, коли понад 600 млрд дол. було розподілено між країнами світу для того, щоб пом’якшити наслідки коронавірусної кризи – насамперед для людей. Наша політична сила запропонувала своє бачення, ми пропонуємо п’ять напрямків розподілу коштів", – зазначив Порошенко.

Порошенко представив зміни до бюджету: запропоновано п’ять напрямків розподілу коштів

Порошенко нагадав, що Уряд порушив закон і вже двічі не проіндексував пенсії. "Для того, щоб погасити борг перед пенсіонерами, наша пропозиція – виплата в листопаді 13-ї пенсії у розмірі мінімальної кожному, хто отримує пенсію, меншу середньої по країні. Ми розраховуємо, що це буде трохи більше 10 мільйонів отримувачів пенсій. Ми передбачили на це 23 мільярди 300 мільйонів гривень і вимагаємо, щоб цю ініціативу було поставлено на голосування в залі", – говорить Порошенко.

"Друга позиція. Грошове забезпечення для військовослужбовців не підвищувалося з 2019 року. Тобто всі 2,5 роки каденції Зеленського для військових виплати залишилися замороженими. Якщо раніше в зоні ООС воїн отримував 160% середньої зарплати, то сьогодні трохи більше 80%. Треба не просто відосики знімати про армію, а реальними кроками реалізувати наші пропозиції із джерелами, які ми чітко вказуємо", – наголошує п’ятий Президент. На цю статтю пропонується виділити 10 млрд грн.

Порошенко представив зміни до бюджету: запропоновано п’ять напрямків розподілу коштів

"Третя позиція – ефективні заходи для мінімізації нової хвилі пандемії COVID-19. Влада обіцяла 300% підвищення заробітної плати тим, хто працює з ковідними хворими. Уже майже всі вимушені працювати з ковідними хворими. Отже, заробітна платня медикам, фінансування вакцинації, закупівля ліків, які з’явилися у світі для лікування хвороби, забезпечення ліжок, обладнаних киснем. І зробити все можливе для того, щоб зупинити той лічильник смертей, який щодня забирає життя майже 100 українців", – констатував Порошенко. За підрахунками "ЄС", на медицину потрібно виділити 8,5 млрд грн.

"Ми маємо без будь-якої паперової тяганини, без будь-якої бюрократії, оскільки ми це зробили в 2015-2016 роках, забезпечити ефективний доступ до системи державних субсидій для найменш захищених верств населення", – наголосив п’ятий президент.

За словами Порошенка, 12 мільярдів, які після критики "ЄС" збирається додати на субсидії уряд, не вистачить за рекордних цін на газ. На субсидії Порошенко пропонує запланувати 20 млрд грн.

"Ми вимагаємо, щоб зараз було внесено зміни до державного бюджету на поточний рік для забезпечення субсидіями. Бо за таких цін на газ право на субсидії матимуть 60-70% українських громадян", – констатував Порошенко.

"І п’яте – це захист нашої програми децентралізації. Захист громад України. Бо ключовий зміст – це передача прав, повноважень і фінансового ресурсу громадам у межах децентралізації. У найважчих умовах, під час війни ми зробили все можливе, щоб проблеми громади вирішувалися громадою. На жаль, влада намагається перекласти питання збільшення тарифів на місцеву владу, не даючи для цього жодного ресурсу. Це сьогодні вимагає компенсації видатків на підвищення тарифів, і їх не можна перекладати ні на міських голів, ні на місцеві ради, ні на громади", – наполягає Порошенко.

"Ми вимагаємо, щоб найближчим часом цю нашу ініціативу було розглянуто", – підсумував лідер "Євросолідарності".

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
«Чорт забирай, вони стійкі». Як світові політики відреагували на вибори у Німеччині

«Чорт забирай, вони стійкі». Як світові політики відреагували на вибори у Німеччині

Вибори принесли перемогу Соціал-демократичній партії Німечинни, яку очолює Олаф Шольц. Тиждень.ua дослідив як відреагували на результати голосування лідери країн світу.

Український тиждень

Кожен депутат  «Слуги народу»  оплачує поїздку до Трускавця самостійно. голови фракції Кравчук.

Кожен депутат «Слуги народу» оплачує поїздку до Трускавця самостійно. голови фракції Кравчук.

Народні депутати від парламентської фракції "Слуга народу" самостійно оплачуватимуть витрати, здійснені під час великого виїзного засідання політичної сили у Трускавці.

Цензор.НЕТ

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Сільське господарство для України і в попередні роки було локомотивом економіки. Але здобутки мають принести зиск не лише експортерам, які вдало продадуть, а й виробникам, які зернові виростили. Про це говоримо з чинним міністром аграрної політики...

7 8

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

"Зошит війни". Так називається документальний фільм про російсько-українську війну, який уже мав вийти на широкі екрани. Стрічка до прокату готова, однак Держкіно та Мінкульт не видали авторам необхідне їм прокатне посвідчення. Нібито на заваді ст...

10 17

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Рік тому рвонуло на Кавказі. Азербайджан та Вірменія розпочали активні бойові дії за Нагірний Карабах. Цей конфлікт жеврів довгих 30 років. Сторони постійно обвинувачували одна одну у провокаціях та обстрілах. Сідали за стіл переговорів і намагали...

7 22

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Недавно произошло покушение на первого помощника президента Сергея Шефира. Андрей Пионтковский считает, не стоит забывать, что главный враг Владимира Зеленского это Владимир Путин. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 ...

7 23

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

У Німеччині сенсацією закінчились вибори до Бундестагу. Партія канцлерки Ангели Меркель отримала найнижчий результат за увесь час виборчих кампаній. Тепер у Німеччині назріває інтрига. Як сформується коаліція, і хто в ній буде старшим братом, а хт...

7 2

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, ще один незалежний правоохоронний орган, який має боротися з топкорупцією в країні, знову намагалися оживити. Для виборів чільника відомства потрібна спеціальна комісія. Так от, на її роботу намагаються в...

3 1