План "перехоплення": як на Черкащині селяни власними силами впіймали зловмисника (Відео)

5 канал
План

Цілу спецоперацію із затримання порушника організували мешканці села Думанці, Черкаської області. Збиралися в громадський патруль, влаштовували засідки і організовували план перехоплення – усе, щоб затримати зловмисника, який біля їхнього села протягом двох місяців зливав з автоцистерни невідомі їдкі хімікати.

Річка із нечистот довжиною 150 метрів, вода тут уже півтора місяця, поверх невідомої речовини плаває масляниста плівка

Через відходи почали гинути навколишні дерева, немає навіть комах, а у самому селі Думанці з'явився нестерпний сморід.

"Дощу немає, снігу немає, а воно є. Приходжу через тиждень, думаю що все розтануло, а воно ще більше додалося. Це страхи господні, що вони ллють. Сьогодні тут, а завтра на грядках, хіба ж це можна так?", – обурилася місцева мешканка Віра Ярмоленко.

Уперше побачили нечистоти ще наприкінці березня. Бачили й автоцистерну, яка привозить на злив речовину. Щоб її затримати селяни організували громадський патруль.

"В засідці, за посадкою сиділи, в машинах тут, щоб видно було, був огляд дороги. Звертатися в поліції сенсу мало, ми в цьому вже переконалися. Краще на власні сили покладатися", – розповів учасник громадського патруля Іван Терзі.

По черзі щоночі селяни сиділи в засідках. Автоцистерна знову з'явилася 12 травня. Громадські патрульні влаштували цілу спецоперацію з перехоплення порушника.

Розмову з затриманим водієм автоцистерни зняли на телефон. Він розповів, що завантажував цистерну в Черкасах.

На відео упійманий зловмисник запевняє, що зливали відходи від сої, на що місцеві запропонували йому спробувати речовину на смак, якщо, за його словами, вона безпечна.

Згодом приїхав і представник підприємства. Його селяни також відзняли на телефон. Якому підприємству належать стоки, чоловік не зізнався. Розповів лише, що власник у Києві.

Активісти викликали поліцію. Правоохоронці водія автоцистерни затримали. Бо документів на речовину та дозволу на її перевезення він не мав.

"Кримінальне провадження відкрито за статтею 239, частиною 1 ККУ це забруднення земель, на автомобіль накладено арешт і ведуться відповідні слідчі дії", – пояснив речник ГУ НП в Черкаській області Дмитро Грищенко.

Що це за речовина з'ясовуватимуть в екоінспекції.

"Орієнтовні збитки до 200 тисяч гривень, лабораторія проводить дослідження на вміст шкідливих речовин, результати передадуть у поліцію", – розповів начальник Державної екологічної інспекції Черкащини Сергій Поліщук.

Хоча селяни й чекають на висновки експертиз, паралельно, за зібрані власними силами кошти, хочуть замовити ще одну – незалежну.

"Ми зараз із секретарем сільської ради займаємось тим, щоб знайти нормальну лабораторію, яка може це зробити і відібрати проби. Це треба, екологія-екологією, а незалежна експертиза буде правдивішою", – зауважив сільський голова Думанців Сергій Кукушкін.

Люди сподіваються, що винних усе ж покарають. Не лише притягнуть до відповідальності, а й змусять прибрати смердючу ріку з околиці їхнього села.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал".