Поліція, Нацгвардія, ДПС та ДСНС України переходять на посилений режим

Експрес
Поліція, Нацгвардія, ДПС та ДСНС України переходять на посилений режим

Поліція, нацгвардійці, прикордонники та співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій переходять на посилений варіант несення служби.

Рішення обумовлене тим, що в період з кінця квітня та перші два тижня травня в Україні очікуються провокації та низка масових акцій.

Про це розповіли у прес-службі МВС.

"9 травня очікуємо проведення близько 2 тисяч заходів. Участь у них візьме понад півмільйона громадян. Найбільшої уваги в цей день потребуватиме столиця, а також південно-східні регіони держави. У зв'язку з цим планується залучити понад 25 тисяч правоохоронців", - зазначив перший заступник глави МВС Сергій Яровий.

Водночас заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич наголосив, що з 26 квітня і по 9 травня в Україні будуть масові заходи, які можуть використовувати для провокацій та дестабілізації ситуації. За його словами, 28 квітня до річниці операції Вісла, яка була пов’язана з примусовою депортацією етнічних груп українців зі східних районів Польщі, очікуються провокації задля загострення українсько-польських відносин.

"Вони можуть бути спрямовані проти дипломатичних установ Польщі чи об'єктів польсько-української історії", - додав Фацевич.

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін повідомив, що надзвичайники також збільшать кількість особового складу та одиниць техніки.

За його словами, на постійному чергуванні буде 7 тисяч рятувальників та 2 тисячі одиниць техніки. В київському гарнізоні в готовності буде 800 осіб і 200 одиниць техніки. В резерві буде 600 осіб та 200 одиниць техніки. Для забезпечення вибухової безпеки, чергуватимуть 125 піротехніків та 50 одиниць техніки. У пріоритеті співробітників ДСНС опинилась також Одеса, де 2 травня очікуються заворушення через річницю трагічної пожежі у Будинку профсоюзів. Там на чергуванні буде 170 рятувальників та 35 одиниць техніки.

Нагадаємо, що згідно з рішенням Кабінету міністрів, на початку травня українці відпочиватимуть чотири дні - з 28-го квітня по 1 травня.