Карантин через коронавірус позитивно вплинув на екологію в світі.

Уперше одночасно в усіх країнах знизилися шкідливі викиди, вчені фіксують зменшення шумів аж на третину.

Ілюстрація / REUTERS

Ілюстрація / REUTERS

Такого чистого повітря, як під час карантину через коронавірус, світ не бачив від початку техногенної революції.

Уперше одночасно в усіх країнах знизилися шкідливі викиди, вчені фіксують зменшення шумів аж на третину, йдеться в сюжеті ТСН.

Заступник начальника інформаційно-аналітичного центру Національної космічної агенції Сергій Янчевський дивиться на земну атмосферу з космосу. На екрані його комп’ютера супутникові знімки шкоди, яку люди наносять планеті. Двоокис азоту ще називають лисячим хвостом - червоний слід, який лишає спалювання бензину і вугілля, може сягати десятків кілометрів.

Від початку карантину у Європі викиди постійно зменшуються. Нинішній епіцентр пандемії, район Мілана, - бліднішає на очах. У багатьох країнах червоний колір зник взагалі. Приміром, у Польщі кількість викидів зменшилася на відсотків 30.

Очистилася за останні три місяці атмосфера над Китаєм. Вражає, враховуючи, що від забруднення повітря у світі щороку гине сім мільйонів людей.

Читайте такожВідродження планети: як коронавірус впливає на екологію (відео)

Позеленіла на карантині й Україна. Єдиним виключенням став Київ. Обсяги викидів спочатку зменшилися, але тиждень тому знову зросли. Усе це завдяки використанню особистого транспорту.

Щоправда, екологи не надто радіють. Пандемія дасть планеті хоч і глобальний, але лише короткий перепочинок. "Якщо порівняти з економічною кризою 2008 року, тоді глобальні викиди скоротилися на 1,4%, а наступного року вони збільшилися на 6%, що компенсувало і перебільшило це скорочення", - розповіла екологиня Ольга Бойко.

Натомість учені-сейсмологи щасливі - метро, залізниця, заводи і шахти - створювали для них постійні перешкоди. Сьогодні ж процеси, які відбуваються на дні океанів, чути навіть в Україні. Це можливість вивчити природу землетрусів і уперше зрозуміти планету, якою вона є.

"Наша сейсмічна станція розташована недалеко від метро Академмістечко. Очевидно, коли метро перестало їздити, то наші записи стали дуже чистими. Це можливість вивчити справжню будову землі", - каже заступник директора Інституту геофізики Олександр Кензера.

Записи, фотографії і дослідження, зроблені під час першого глобального карантину, людство досліджуватиме ще не один десяток років.

Як повідомляв УНІАН, в Європі карантинні заходи проти поширення COVID-19 призвели до зменшення викидів оксиду азоту - NO2 в атмосферу над великими містами.

Новини по темі

В окупованому Криму продовжують запроваджувати обмеження подачі води.

Із 23 вересня обмежувальні заходи буде запроваджено в Алушті, Партеніті та Малому Маяку.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie