Розроблено новий метод «читання думок»

В Університеті Західного Онтаріо в Канаді вчені розробили дієвий спосіб “читання думок” пацієнтів, які перебувають у вегетативному стані.

Про це повідомляє NewScientist.

Вчений Адріан Оуен знайшов спосіб спілкування з пацієнтами, у яких відсутня можливість до самостійної психічної діяльності. Виявилося, що деякі з людей у ​​вегетативному стані можуть відповідати на питання, спрямовуючи свої думки у відповідь на інструкції лікаря.

Для такого “читання думок” використовується функціональна спектроскопія ближнього інфрачервоного діапазону. Устаткування легко встановлюється і працює безпосередньо біля пацієнта.

Так, пацієнти можуть відповідати “так” чи “ні” на поставлені запитання або розповісти про умови свого життя. Наприклад, якщо хворого просять уявити, як він грає в теніс, то у нього задіюється ділянка його мозку, що відповідає за рух. Ця ділянка світиться на спеціальному екрані.

Оуен перевіряв свій апарат на пацієнтах в реанімації після важкої травми мозку. Він питав, чи хочуть вони припинити лікування у випадку, якщо їх чекає параліч і неможливість говорити. Позитивно відповіли трохи більше чверті пацієнтів.

Відзначається, що метод дає можливість прогнозувати стан хворого. Так, у людей у ​​вегетативному стані, що реагують на інструкції при скануванні мозку, більша ймовірність одужати.

Новини по темі

Tesla Model 3 отримала ревучий мотор від Lamborghini: відео.

Автовласник вирішив перетворити свою Tesla Model 3 в справжній суперкар оригінальним способом

Марсохід Perseverance полетить на Марс з 11 мільйонами людей на борту.

Табличка з іменами майже 11 мільйонів чоловік була викарбувана на борту марсохода Perseverance

1

Перевірка з неба. В Австралії розробили безпілотник для пошуку людей з COVID-19

Університет Південної Австралії (UniSA) і канадська компанія Draganfly Inc об'єдналися для розробки платформи «Пандемічного безпілотника».

1

Що відбувається всередині чорних дір: вчені дали відповідь.

Уповільнення часу, спагетіфікація і розщеплення на атоми – приблизно так буде відбуватися з людиною в чорній дірі

2

Шукали місто. Німецькі археологи виявили в Баварії бивень мамонта

Вчені виявили бивень мамонта біля міста Ріекофен. Команда очікувала знайти руїни 15 століття, тому знахідка рештків мамонта стала несподіванкою.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie