Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Чи повинні військовозобов'язані чоловіки без довідки ВПО ставати на військовий облік: відповідь юриста.

В Україні вий стан та загальна мобілізація, під час якої на службу можуть призвати українців віком 18-60 років. Через повномасштабну військову агресію Росії багато людей виїхали з тимчасово окупованих територій або тих, де ведуться активні бойові дії, в безпечніші регіони.

Як пише , зміна місця проживання не звільняє громадян від обов'язків перед державою , тому такі люди мають набути статусу внутрішньо переміщених осіб.

Адвокат, юрист і волонтер Гарячої лінії АПУ з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та військовим становищем Семен Яценко відповів, чи потрібно військовозобов'язаному, який виїхав на безпечнішу територію, але не отримав статус ВПО, ставати на військовий облік.

За його словами, військовий обов'язок передбачає дотримання правил військового обліку відповідно до положень Закону «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992. Військовий облік громадян України регулюється главою VI цього Закону.

«Відповідно до статті 33, військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Як видно, питання обліку пов’язується виключно до громадянства, і одного із трьох статусів – призовники, військовозобов’язані, резервісти», – каже юрист.

Довідка про взяття на облік українця зі статусом ВПО свідчить, що особа визнана державою як така, що її змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

«Якщо особа не попросила державу визнати її внутрішньо-переміщеною особою, і не одержала довідку про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи, то вона має інший статус – туриста, наприклад», – додав Семен Яценко.

Відповідно до положень Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003, місце проживання – житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому проживає особа, а також апартаменти (окрім готелів), кімнати та інші придатні для проживання об’єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки та догляду, в яких ця особа отримує соціальні послуги.

«Тобто, якщо фізична особа, яка фактично відмовилася від оформлення статусу внутрішньо-переміщеної особи, але змінила місце проживання, то вона повинна все одно зареєструвати (задекларувати) його. Інакше це може підпадати під статтю 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «проживання без паспорта громадянина України або без реєстрації місця проживання», – пояснив експерт.

Також він зазначив, що під час дії вого стану вільний вибір місця проживання обмежений статтею 13 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року.

Тобто особа має юридичний обов'язок стати на військовий облік за новим місцем проживання незалежно від наявності довідки ВПО, інакше вона чинить правопорушення, за яке може нести відповідальність .

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі

Що таке HCD, звідки взявся та як працює ?
Останні новини
Сумщина: ворог обстріляв 3 громади

Сумщина: ворог обстріляв 3 громади

Протягом 5 лютого російські окупанти здійснили обстріли 3 територіальних громад Сумської області, зафіксовано 17 "прильотів". Джерело: Сумська обласна військова адміністрація у Facebook Деталі: На територію Есманьської громади росіяни скинули 1 міну.

Українська правда

Банки Польщі продовжили пільгові умови для українців: деталі.

Банки Польщі продовжили пільгові умови для українців: деталі.

Для українських біженців у Польщі деякі банки продовжили пільгові умови обслуговування рахунків та карток на різні терміни ‒ від кількох місяців до року. Про це повідомляє Finance.ua. Найбільші банки Польщі ще з початку повномасштабної війни в Укр...

Патріот Донбасу

До РФ відправляють ВІЙСЬКОВІ товари попри санкції / ХТО ЗРАДНИК?.

До РФ відправляють ВІЙСЬКОВІ товари попри санкції / ХТО ЗРАДНИК?.

США мають намір попередити Туреччину та Китай про негативні наслідки в разі допомоги Росії обійти американські санкції. Важливе до теми: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новини...

LIVE: Tesla's unveils a masterpiece: The Tesla that will change the car industry forever - Tesla CEO.

LIVE: Tesla's unveils a masterpiece: The Tesla that will change the car industry forever - Tesla CEO.

The Tesla Roadster hit production in 2008 as the original electric vehicle to debut for the American automaker. It helped show that EVs could be carbon conscious and cool, helping pave the way for Tesla to develop and sell more practical and effic...

ЖДАНОВ эмоционально разнес россиян @OlegZhdanov #shorts.

ЖДАНОВ эмоционально разнес россиян @OlegZhdanov #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

ФЕЙГИН & ПОРТНИКОВ - Как поражение РФ изменит мир? / Позиция Грузии.

ФЕЙГИН & ПОРТНИКОВ - Как поражение РФ изменит мир? / Позиция Грузии.

На встрече у Марка Фейгина @FeyginLive Виталий Портников @portnikov рассказал о том, каким может быть мир после поражения России. Важное на сайте: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новин...

️С Империей должны БОРОТЬСЯ ВСЕ / Портников о позиции Грузии @portnikov.

️С Империей должны БОРОТЬСЯ ВСЕ / Портников о позиции Грузии @portnikov.

Президентка Грузии Саломе Зурабишвили заявила, что Россия должна отказаться от почти 15-летней оккупации части территории ее страны. Об этой позиции во время стрима высказался Марк Фейгин и его гость – Виталий Портников. Подробнее: Оперативно про ...

СОЛОВЬЕВ уже подхватил / С чем связано СТРАННОЕ заявление с Израиля?.

СОЛОВЬЕВ уже подхватил / С чем связано СТРАННОЕ заявление с Израиля?.

Экс-премьер Израиля Нафтали Беннет заявил, что Путин в начале войны пообещал ему "не убивать Владимира Зеленского". Кандидат политических наук и эксперт по Центральной и Восточной Европе Иван Преображенский во время стрима на ютубе 24 канала отреа...