Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Чому Росія та Китай мають розпастися на шматки

Ми все говоримо про те, що Московія має зникнути з політичної мапи світу, розпастися на шматки – бо тільки тоді ота імперська бражка перестане бродити у міжвушному просторі жителів тієї території суші. Коли зникне імперська країна, громадянам країн, які залишаться на її місці, просто не буде причин гундосити за великим імперським минулим. Бо у них з’явиться своє маленьке теперішнє. Їм буде не до імперськості – бо зникне імперія, не буде на що опиратися у своїх вологих мріях.

Через це, між іншим, пройшли уже інші імперії. Скажімо, Шведська. Перековбасило після втрати усіх колоній – і вуаля, нормальна собі, чудова навіть європейська країна. Та й інші, приклади ви самі чудово знаєте.

Але – причина тут не тільки у імперськості. У жителів КНР, може, і немає ніякої імперськості (я просто не знаю), але вона теж має розпастися. Чому?

Та тому, що розмір країни, перш за все кількість населення в ній – це той фактор, який є, може, і ключовим для авторитарних/тоталітарних країн. Не раз і не два уже було підмічено, що московити тупо закидають наших військових живою масою. Просто тому, що їх – багато. А якби їх було ну хай у 1,5 рази більше за нас, 65-70 млн, а не 150 – ситуація була б інша. Ізначально інша, до речі.

Велика демократична країна – це гарантія того, що країна розвиватиметься і стане лідером вільного світу. Як Сполучені Штати. А велика авторитарна країна – це гарантія того, що диктатор зможе назбирати собі достатньо гарматного м’яса.

Подивіться на Угорщину, на Сербію. Вони б, може, і хотіли щось там у когось відгризти. Але вони маленькі. У них немає ресурсу – ні людського, ні будь-якого іншого. Тому вони тільки і можуть гавкати тишком-нишком. Он навіть із Косовим нічого вдіяти не можуть. А Московія і КНР – великі країни. Вони мають ці ресурси. І ці ресурси вони направлять не на забезпечення високого рівня життя своїм громадянам (чи краще говорити «підданим?»), не на розвиток медицини, науки, не на політ на Марс чи місячну програму – а на війну.

Он КНР – при усіх його технологічних вихилясах, до чого він дорозвивався? До можливого нападу на Китайську республіку. А спитайте – навіщо? От навіщо КНР нападати на Китайську республіку? Вона що, загрожує існуванню КНР? (Навіть так, як Україна в складі ЄС і НАТО загрожує, справді загрожує існуванню Московії як імперії.) Ні. Вони уже майже 80 років так живуть. Ну, і жили б далі. Ні, треба напасти. А навіщо? Бо – імперія. Бо – можуть. От так тупо і примітивно, як шкільні бики били слабших на перервах – бо можуть.

Так от. Країни, які потенційно (я вже не кажу про реально) є авторитарними – вони не повинні бути великими. Угорці можуть 100500 років плакатися про Тріанон – але вони чудово показали, що вони повинні бути ото в тих рамках, які мають зараз, ніяких там автономій в Румунії, Сербії, Словаччині чи Україні. І з сербами та ж історія. Вони мають ще й Войводіну втратити, я вже не кажу про отой боснійський покруч «Республіка Сербська». Чим меншими вони будуть, тим краще і спокійніше буде усім навколо. Бо вони просто не матимуть ресурсу для нападу. Сербія на початку 90-х мала – і напала. А тепер – не має. І сидить, як руда миша, тільки повискуючи. А Угорщина взагалі не може ні на кого напасти. І добре.

От тому і Московія з КНР мають розпастися на запчастини – і не тільки по національних кордонах. (А те, що там у Карелії чи Мордовії з мовами туго – так було б бажання їх розвивати. Після історії Бен-Єгуди слова «неможливо» в цій царині не існує.) Придумати ж відмінності між тими чи іншими регіонами імперії, населеними нібито титульною нацією – повірте, не так складно. Тим паче, відмінностей там – як гівна за банею. Про КНР не знаю, а щодо Московії – ну ви ж чудово розумієте, що між жителями Кубані і Сибіру відмінність огого яка. Якщо кубаноїдів причесати і відучити матюкатися, нагадавши їм їхню ісконну мову – так вони до нас будуть ближчими, ніж до жителів Єкатеринбурга і Новосибірська. Далекий Схід взагалі аж проситься на від’єднання. І усі оті національні північні регіони. Нехай краще ті кілька десят чи сот тисяч ханти, мансі, евенків і долганів отримують ренту за нафтогазові родовища від європейських компаній. Від них все одно шкоди нікому не буде. Максимум, на що вони будуть здатні – створити маленькі північні вождистські країнки типу усіляких нікарагуа чи гаїті.

Великі країни, схильні до авторитаризму – несуть загрозу самим своїми розмірами. Самою своєю людською масою. Тому вони повинні зникнути. А не через імперську пиху. Навіть якщо її і немає – як у Московії 90-х – вона обов’язково з’явиться, як тільки випаде нагода, як у Московії 2000-х. Поки буде територія і достатньо народу.

Система дизайну — це набір документів, статей, прикладів, фрагментів коду, скріншотів, інструкцій з дизайну, компонентів, філософії та інших цифров...
Останні новини

Росія заробила мінімум $530 млн на продажі краденого з України зерна – розслідування.

За допомогою підставної компанії та приховування геолокації суден Росія змогла викрасти з України зерно на загальну суму щонайменше 530 мільйонів доларів, що можна класифікувати як воєнний злочин. Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться...

Українська правда

Завдяки іранським  «балалайкам»  стали спливати коригувальники вогню в Одесі – Братчук.

Завдяки іранським «балалайкам» стали спливати коригувальники вогню в Одесі – Братчук.

Останні новини України. Оперативні актуальні новини війни і фронту. Трансляція наживо // Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви, наші глядачі, підписники і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито ...

2

Зустріч звільнених азовців з родинами: неймовірно сильне відео.

Зустріч звільнених азовців з родинами: неймовірно сильне відео.

У Туреччині захисники "Азовсталі", нещодавно звільненими з російського полону, зустрілися зі своїми родинами. Зверніть увагу:

Парламентський день 03.10.2022

Парламентський день 03.10.2022

Робота народних депутатів України у програмі Парламентський день Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #ПарламентськийДень #РадаОнлайн

Путін вже попрощався з Луганщиною / Прорив біля Херсона / У Росії божевільна паніка – НАРОЖНИЙ.

Путін вже попрощався з Луганщиною / Прорив біля Херсона / У Росії божевільна паніка – НАРОЖНИЙ.

ЗСУ йдуть в контрнаступ! Оперативні новини тут - Військовий експерт Павло Нарожний розповів 24 каналу, що відбувається на українських фронтах. Водночас він висловився щодо становища Путіна через мобілізацію. Також читайте на сайті:

План Путіна провалюється! УДАРІВ по ТЕЦ взимку не буде?.

План Путіна провалюється! УДАРІВ по ТЕЦ взимку не буде?.

Наш канал зі стрімами: Експрацівник СБУ Іван Ступак в ефірі 24 каналу говорив про провал плану путіна. Удари по Україні "під загрозою". Читайте до теми на сайті:

️Подоляк і Мельник потужно відповіли Маску

️Подоляк і Мельник потужно відповіли Маску

Стеж за новинами в Telegram 24 каналу - Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк у своєму твітері відповів Маску списком власних пропозицій. Зверніть увагу на сайті: