Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Спір щодо імені та прізвища дитини. Верховний Суд оригінально примирив батьків

Подружжя не могло дійти згоди щодо того, яке ім’я та прізвище надати новонародженій дитині, оскільки дружина під час шлюбу залишила дівоче прізвище. Батько звернувся до ВРАЦС, однак йому відмовили в реєстрації дитини із запропонованими прізвищем та іменем, оскільки мати не надала згоди. Про це повідомила пресслужба Верховного суду.

Зазначається, що позивач просив суд визначити вказані ним прізвище, власне ім’я, по батькові дитини, зобов’язати ВРАЦС провести її державну реєстрацію.

Районний суд, із рішенням якого погодився апеляційний суд, задовольнив позов, оскільки відповідно до законодавства України батьки повинні не пізніше одного місяця від дня народження дитини зареєструвати її в органі ВРАЦС, що не було зроблено сторонами у справі більше року у зв’язку з розбіжностями в поглядах щодо цього питання.

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду скасував попередні рішення в частині позовних вимог щодо визначення прізвища та імені дитини й ухвалив у цій частині нове.

У суді зауважили, що презумпція на користь одного з батьків у справах щодо дітей не підтверджується на рівні ООН, що випливає з Декларації прав дитини або прецедентної практики ЄСПЛ, а також не відповідає позиції Ради Європи та більшості держав – членів Ради Європи.

«Отже, слід зробити висновок про те, що ані законодавство України, ані норми міжнародного права не містять норм, які б наділяли будь-кого з батьків пріоритетним правом щодо дитини», – йдеться у повідомленні.

Проте відповідно до частин 1, 4 ст. 144 СК України батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням походження дитини, а також присвоєнням їй прізвища, імені, по батькові та засвідчується свідоцтвом про народження. Право на ім’я, встановлене ст. 294 ЦК України, є невід’ємним немайновим особистим правом фізичної особи.

Проте батьки дитини не дійшли згоди щодо імені та прізвища народженої дитини.
Суди попередніх інстанцій погодилися з іменем та прізвищем, які запропонував батько, водночас не навели мотивів надання переваги правам та інтересам батька й не врахували позиції, прав та інтересів матері.

«З огляду на рівність прав батьків, засади розумності Верховний Суд вважає, що ім’я та прізвище дитини мають бути подвійними. Вирішуючи це питання, Верховний Суд врахував інтереси обох батьків, між якими виник спір щодо імені та прізвища дитини. Надання подвійного імені та прізвища узгоджується із ч. 2 ст. 145, ч. 2 ст. 146 СК України та відповідає засадам розумності і справедливості (ст. 7 СК України)», – зауважили в суді.

Нагадаємо, у додатку «Дія» з'явиться нова послуга – «усиновлення».

Можна буде подати пакет документів на кандидата в усиновлювачів, опікунів, батьків-вихователів прийомної родини або дитячого будинку сімейного типу, а також ознайомитись з анкетами дітей тощо

Щороку ми починаємо зі списку трендів дизайну, які, на думку експертів, домінуватимуть у проектах наступного року. Безперечно, в таких прогнозах бу...
Останні новини
Правоохоронці заблокували канал постачання вогнепальної зброї до столиці.

Правоохоронці заблокували канал постачання вогнепальної зброї до столиці.

Канал постачання вогнепальної зброї до Києва заблокували правоохоронні органи. Про це 30 вересня повідомила Київська міська прокуратура у Telegram. "За процесуального керівництва Дніпровської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозр...

Патріот Донбасу

11 автобусів від Риги вийдуть на маршрути Києва 1 жовтня – Кличко.

1 жовтня на маршрути Києва вийдуть 11 автобусів, які українська столиця отримала від Риги. Джерело: мер Києва Віталій Кличко у Telegram ​​Пряма мова Кличка: "1 жовтня на маршрути міста, після всіх необхідних процедур оформлення, вийдут...

Українська правда

Что наговорил путин в новом обращении?

Что наговорил путин в новом обращении?

Наш канал со стримами – Российский диктатор Владимир Путин 30 сентября второй раз за последние несколько дней решил обратиться к россиянам. Не пропустите:

У ЗЕЛЕНСЬКОГО відреагували на виступ Путіна

У ЗЕЛЕНСЬКОГО відреагували на виступ Путіна

Путін виступив із новим цинічним зверненням, де таки оголосив про анексію нових тимчасово окупованих територій України. В Офісі Президента вже прокоментували цирк Кремля. Зверніть увагу на сайті:

Як працює ядерна валізка? / Жорсткі сигнали для Кремля / Україна в НАТО - Гаврищак & Буджерин.

Як працює ядерна валізка? / Жорсткі сигнали для Кремля / Україна в НАТО - Гаврищак & Буджерин.

Ведучий Юра Гаврищак разом із політологинею та дослідницею центру Белфера Гарвардської школи Кеннеді Мар'яною Буджерин обговорить "ядерну валізку", а також жорсткі сигнали для Кремля. Наш новий канал зі стрімами – Підтримати стрім – Мерч від 24 ка...

В Інтерсіті+ повертають гарячі обіди. Канада допоможе відбудувати залізничну інфраструктуру України

В Інтерсіті+ повертають гарячі обіди. Канада допоможе відбудувати залізничну інфраструктуру України

Олександр Шевченко, керівник з пасажирських комунікацій "Укрзалізниці" Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передо...

ЗСУ під Лиманом показали покинуті позиції РФ та трофейну техніку.

ЗСУ під Лиманом показали покинуті позиції РФ та трофейну техніку.

Донбас, Лиманський напрямок: військові ЗСУ під Лиманом показали покинуті позиції військ РФ та трофейну техніку. Раніше українське командування підтвердило, що тримає оточення російських військ у напрямку Лиману на Донеччині. Підписатись на наші ка...

Момент підписання Володимиром Зеленським на вступ до НАТО.

Момент підписання Володимиром Зеленським на вступ до НАТО.