UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

МАГАТЕ та ЄС відреагували на обстріл рашистами Запорізької АЕС.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) засуджує насильницькі дії, що відбуваються на території Запорізької атомної електростанції чи поблизу неї. Вчорашній обстріл росіянами АЕС свідчить про реальний ризик ядерної катастрофи.
Про це заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

«Я надзвичайно стурбований вчорашнім обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції, що підкреслює дуже реальний ризик ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров’ю населення та навколишньому середовищу в Україні та за її межами»

Рафаель Гроссі

гендиректор МАГАТЕ

МАГАТЕ зазначає, що військові дії, які ставлять під загрозу безпеку ЗАЕС, є абсолютно неприйнятними, і їх слід уникати за будь-яку ціну.

«Будь-яка військова активність, спрямована на об’єкт або з нього, буде рівнозначна грі з вогнем із потенційно катастрофічними наслідками. Я рішуче і терміново закликаю всі сторони проявляти максимальну стриманість поблизу цього важливого ядерного об’єкта з його шістьма реакторами»

Рафаель Гроссі,

гендиректор МАГАТЕ

Він зазначив, що упродовж чотирьох місяців готовий очолити місію експертів МАГАТЕ з безпеки та гарантій на Запорізьку АЕС. Інспектори з гарантій МАГАТЕ могли б проводити важливі перевірки на станції, а також надати неупереджену та незалежну інформацію про стан об’єкта.

«Те, що ця життєво важлива місія ще не відбулася, не пов’язано з МАГАТЕ. Попри наші рішучі зусилля, поки що це не вдалося. Я не здамся. Я буду продовжувати наполягати – і знову наполягати – на тому, щоб ця місія МАГАТЕ нарешті відбулася. Але для цього потрібна буде співпраця, розуміння та сприяння як з боку України, так і росії»

Рафаель Гроссі,

гендиректор МАГАТЕ

Додамо, що Європейський Союз також засудив військову діяльність російських окупаційних сил у районі захопленої Запорізької АЕС. Про це у своєму Twitter написав високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

«ЄС засуджує військову діяльність росії навколо Запорізької АЕС. Це серйозне та безвідповідальне порушення правил ядерної безпеки та ще один приклад нехтування росією міжнародними нормами. МАГАТЕ має отримати доступ»

Жозеп Боррель

глава дипломатії Європейського Союзу

Нагадаємо, в п’ятницю, 5 серпня російські окупаційні війська двічі обстріляли територію Запорізької АЕС з реактивних систем залпового вогню.
Внаслідок обстрілу була серйозно пошкоджена азотно-киснева станція та об’єднаний допоміжний корпус. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.
Також рашисти з високою долею імовірності розмістили військову техніку, вибухівку та зброю у машинній залі енергоблоку №1 станції.
Крім того, для обстрілу цілей на берегах Дніпра, окупанти використовують розміщену на ЗАЕС артилерію.
Після вчорашніх обстрілів Запорізької АЕС, Україна закликала МАГАТЕ вплинути на рф. В Офісі президента України закликають передати станцію під контроль Агентства.
Закони UX зосереджені на тому, щоб зробити складні евристики психології доступними для більшої кількості дизайнерів через інтерактивний ресурс, яки...
Останні новини
️️ Война должна закончиться к зиме, – АРЕСТОВИЧ @Alexey Arestovych.

️️ Война должна закончиться к зиме, – АРЕСТОВИЧ @Alexey Arestovych.

Алексей Арестович рассказал, что у президента, его команды и западных партнеров существует убедительное мнение, что боевые действия должны закончиться к зиме. Именно поэтому следующие 3 месяца будут очень горячими. Читайте к теме на сайте: #24Канал

2 1

РФ готова до удару по Кримському мосту ще з 24 лютого?.

РФ готова до удару по Кримському мосту ще з 24 лютого?.

Військовий експерт та головний редактор Defence Express Олег Катков на стрімі 24 каналу припустив, коли знищення Кримського мосту буде необхідне. Важливо прочитати на сайті: #24Канал

ЕКСКЛЮЗИВ з фронту, від якого мурахи по тілу

ЕКСКЛЮЗИВ з фронту, від якого мурахи по тілу

Наші воїни продовжують уже майже пів року боронити країну від повномасштабної навали орків. Показали ексклюзивну нарізку кадрів, як бійці щодень протистоять та захищають кожен дім українців. Варто прочитати на сайті: #24Канал

️ АРЕСТОВИЧ сказал, сколько HIMARS сейчас нужно ВСУ @Alexey Arestovych.

️ АРЕСТОВИЧ сказал, сколько HIMARS сейчас нужно ВСУ @Alexey Arestovych.

Американские HIMARS непрерывно работают на фронте, уничтожая склады оккупантов. Алексей Арестович назвал количество ракетных комплексов идеально необходимым для ВСУ. Стоит прочтения на сайте: #24Канал

АРЕСТОВИЧ оценил запрет шенгенских виз россиянам @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ оценил запрет шенгенских виз россиянам @Alexey Arestovych.

На обсуждение в Евросоюзе внесено предложение запретить выдавать гражданам России шенгенские визы. Алексей Арестович прокомментировал, насколько эта идея реальна. Читайте к теме на сайте: #24Канал

1 8

Угроза осталась! Вертолеты Литвы сопровождают поезда РФ в Калининград.

Угроза осталась! Вертолеты Литвы сопровождают поезда РФ в Калининград.

Вертолеты Литвы сопровождают российские поезда, направляющиеся в Калининградскую область. Это связано с тем, чтобы убедиться, что поезда страны-агрессорки не останавливаются и ничем их не разгружают. Политолог, руководитель офиса Freedom House в Л...