UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Вчені розповіли про відмінності у роботі мозку залежно від статі.

Вчені зі Стенфордського університету виявили відмінності у роботі мозку самців та самок мишей. За їхніми словами, ймовірно, що такі самі відмінності можуть спостерігатися і в роботі мозку чоловіків та жінок, повідомляє Science daily.

Так, вчені виявили понад 1000 відмінностей у рівнях активації генів у мозку самців та самок мишей. Більше того, знайдено ще 600 відмінностей у мозку самок залежно від різних стадій їхнього репродуктивного циклу.

У ході дослідження вчені вивчили чотири області в мозку мишей, які програмують поведінку «оцінка, побачення, спарювання та ненависть». Це допомагає самцям швидко визначати стать незнайомої тварини, визначає сприйнятливість самок до спарювання, а також їхy. здатність захищати потомство. Завдяки цьому тварини здатні розмножуватися, а їхнє потомство – виживати.

Вчені проаналізували тканини, витягнуті з цих зон мозку, що містять клітини, що реагують на статеві гормони. В результаті вони знайшли більше 1000 генів, які були активні в однієї статі, на відміну від іншої.

Гени – це “креслення” білків, які виконують практично всю роботу клітини. Рівні активації генів – швидкість, з якою інформація, що міститься в генах, копіюється і перетворюється на білки – визначають функції клітини.

«Використовуючи ці гени як точки входу, ми ідентифікували певні групи клітин мозку, які управляють певною типовою для статі поведінкою», – заявив старший автор дослідження Нірао Шах.

Крім того, було знайдено 600 відмінностей у рівнях активації генів у самок залежно від їхнього естрального циклу (у жінок це менструальний цикл, у самок мишей немає менструацій).

«Миші – не люди. Але розумно очікувати, що аналогічні типи клітин мозку гратимуть роль у нашій типовій для статі соціальній поведінці», – зазначив Шах.

Типова для статі соціальна поведінка формувалося в мозку ссавців упродовж мільйонів років. Миші-самці, наприклад, швидко розрізняють стать незнайомців, які проникають на їхню територію. Якщо це інший самець, вони негайно нападають на нього. Якщо це самка, то вони починають залицятися до неї.

Миші ж самки захищають потомство, а не територію, і нападають на тих, хто загрожує їхнім дитинчатам. Вони також схильні стежити за дитинчатами і повертати тих, хто загубився.

Деякі з генів, які були виявлені під час нового дослідження, впливають на ризик розвитку порушень роботи мозку, що трапляються у тієї чи іншої статі. Так, з 207 генів, пов’язаних з високим ризиком прояву розладів аутистичного спектру, який вчетверо частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок, 39 активніші в мозку тієї чи іншої статі: 29 – у чоловіків, 10 – у жінки. Гени, пов’язані з хворобою Альцгеймера і розсіяним склерозом, які частіше вражають жінок, ніж чоловіків, були активнішими у самок мишей.

Нагадаємо, у приватній лабораторії Cortical Labs в Австралії створили у модернізованій чашці Петрі міні-мозок із шару нейронів, який за 10-15 сесій стимуляції навчився грати в Pong.

Автор: UA.NEWS

Останні новини

У Чернігівській області розпочинають відновлення критичної інфраструктури.

Адміністрація міста Чернігів з 16 травня розпочинає роботи з відновлення критичної інфраструктури міста. Про це повідомив голова ОВА В’ячеслав Чаус. «Завершилися всі процедури перерахування коштів, затвердження кошторисів у міністерстві та н...

UA.NEWS

Як українська армія знищує військову техніку Росії - Донбас Реалії.

Як українська армія знищує військову техніку Росії - Донбас Реалії.

Російські військові відмовляються воювати в Україні та обговорюють величезні втрати своєї армії. Підбиті танки, бронетранспортери, артилерія: солдати РФ підраховують - що втратили в боях з українською армією. 00:00 Російські військові шоковані втр...

Камери фіксації перевищення швидкості знову запрацювали на дорогах -  Білошицький.

Камери фіксації перевищення швидкості знову запрацювали на дорогах - Білошицький.

Відкрита система порушень ПДР - саме для превентивних заходів, а не для збору штрафів, стверджують у дорожній поліції. Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом д...

Показали цвинтар бронетехніки, яку втратили окупанти на Чернігівщині.

Показали цвинтар бронетехніки, яку втратили окупанти на Чернігівщині.

Our youtube channel in English – Subscribe now! Сайт 24 каналу – 24 Канал онлайн – Підрозділ українських військових терміново потребує позашляховиків, аби давати відсіч ворогам. Хлопці у бою втратили частину спорядження. Волонтери, серед яких журн...

Ставка путіна на медведчука й інших покидьків не спрацювала, – КАЗАНСЬКИЙ.

Ставка путіна на медведчука й інших покидьків не спрацювала, – КАЗАНСЬКИЙ.

Our youtube channel in English – Subscribe now! Сайт 24 каналу – 24 Канал онлайн – Підрозділ українських військових терміново потребує позашляховиків, аби давати відсіч ворогам. Хлопці у бою втратили частину спорядження. Волонтери, серед яких журн...

«Зима буде важка». Для опалювального сезону 2022-23 вугілля треба купувати вже зараз -  Войціцька

«Зима буде важка». Для опалювального сезону 2022-23 вугілля треба купувати вже зараз - Войціцька

Мораторій на комірне зберігатиметься до кінця війни. Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з вами продовжуємо лупити рашистів в Ютюбі! Підтримайте журналістів на інфопередовій. Разом до Перемоги! Дивіться останні новини України і світу онлайн. Друзі,...

Сенатори гальмують надання Україні 40 млрд.дол. Уже 54 відвертих сенаторів-трампістів  «мутять воду»

Сенатори гальмують надання Україні 40 млрд.дол. Уже 54 відвертих сенаторів-трампістів «мутять воду»

Ніякого вето в сенаті США немає. Але є такий собі "філібастерінг" - затримка на деякий час поданого питання. Напряму ніхто "проти" надання допомоги не висловлюється, але осінні вибори в сенат даються взнаки. Нас вимкнули з етеру. Але ми разом з ва...