Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

У Єгипті дослідили мумію «золотого хлопчика» , на якій знайшли 49 амулетів.

У Єгипті мумію хлопчика, який мав на собі 49 амулетів, прикрашених різними зображеннями, язик у роті та серце-скарабей у грудях. Все було зроблено із золота.

Дитина померла приблизно 2 300 років тому, повідомляє CNN з посиланням на The Frontiersin.

Через прикраси з дорогоцінного каміння мумії дали прізвище "Золотий хлопчик".

Стародавні єгиптяни вірили, що коштовні речі могли допомогти небіжчикам у переході до потойбічного світу.

Мумія "Золотого хлопчика"в саркофазі. Фото: The Frontiersin

Майже всі органи хлопця були видалені. У роки смерті хлопця це стало звичайною процедурою при муміфікації, мозок замінили смолою.

Серце також залишили на місці, оскільки воно було важливим духовним символом для стародавніх єгиптян.

Тіло було загорнуте в листя папороті.

Дослідники визначили, що на момент смерті юнакові було приблизно 14-15 років. Покійний мав здорові зуби і кістки без ознак поганого харчування або хвороб.

Науковці не виявили причину смерті підлітка, але з’ясували, що він був ростом 128 сантиметрів і мав овальне обличчя з маленьким носом і вузьким підборіддям.

Саркофаг. Фото: The Frontiersin

Його тіло знайшли на кладовищі " Наг-ель-Гассай" у Єгипті. Люди використовували цей цвинтар приблизно між 332 і 30 роками до нашої ери. Там збереглися тисячі тіл, багато з яких досі лежать в оригінальних трунах.

Хлопчик був похований в 2 трунах. Зовнішню прикрасили простіше, а внутрішній деревʼяний саркофаг був оздоблений візерунками та позолоченою маскою на місці обличчя.

" Сандалі, ймовірно, були призначені для того, щоб хлопець міг вийти з труни. За єгипетською ритуальною " Книгою мертвих", померлий мав носити біле взуття, щоб бути благочестивим і чистим, перш ніж читати її вірші ", – розповів професор медичного факультету Каїрського університету, доктор Сахар Салім.

Він зазначив, що єгиптяни любили рослини та квіти, вважали, що вони мають сакральний і символічний ефект. Під час поховання біля померлого клали букети.

Золотий амулет у вигляді язика, покладений у рот хлопчика, мав допомогти йому говорити в потойбічному світі. Інший, схожий на вузол Ісіди (богині родючості і материнства), означав, що вона захищатиме його тіло. У формі соколів та страусиного пір'я – уособлювали духовний та матеріальний аспекти життя.

Двопальцевий амулет у формі вказівного і середнього пальців правої руки був знайдений в нижній частині тулуба, щоб захистити розріз для бальзамування. А золотий жук-скарабей, як вважалося, мав допомогти у суворому підземному світі.

Результати цього дослідження свідчать про те, що стародавні єгиптяни цінували своїх дітей і надавали їм "ритуальне лікування" після смерті, що підтверджують речі, знайдені разом з тілом "Золотого хлопчика".

Нагадаємо, Єгипті вперше за століття знайшли 16-метровий папірус із текстами з "Книги мертвих".

What is HCD, where did it come from and how does it work?
Останні новини
З-під руїн будинку в Туреччині врятували двох українців, яких вважали загиблими – посол.

З-під руїн будинку в Туреччині врятували двох українців, яких вважали загиблими – посол.

Двох українських громадян, яких турецька сторона вважала загиблими внаслідок серії руйнівних землетрусів, які сталися в країні 6 лютого 2023 року, врятували з-під завалів будинку. Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар. "Громадян...

Патріот Донбасу

ГУДКОВ: Россия сошла с ума! #shorts

ГУДКОВ: Россия сошла с ума! #shorts

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

ЗСУ стримують НАСТУП ворога на 5 напрямках / Ранкове зведення ГЕНШТАБУ ЗСУ.

ЗСУ стримують НАСТУП ворога на 5 напрямках / Ранкове зведення ГЕНШТАБУ ЗСУ.

Російські окупанти намагаються взяти під повний контроль Донецьку та Луганську області. Зараз загарбники намагаються наступати на 5 напрямках. Читайте більше до теми на сайті: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраи...

Байден Україні: «Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно» - Виступ перед Конгресом.

Байден Україні: «Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно» - Виступ перед Конгресом.

Президент США Джо Байден у своєму виступі з промовою «Про стан справ у країні» перед американським Конгресом звернувся до України, заявивши, що Сполучені Штати будуть надавати підтримку «стільки, скільки потрібно». Президент США назвав напад Росії...

Отець Юстин Бойко звернувся до блогера пана Романа і запросив його зустрітись.

Отець Юстин Бойко звернувся до блогера пана Романа і запросив його зустрітись.

СВЯЩЕННИК ЗВЕРНУВСЯ ДО ГОРЕ-БЛОГЕРА «Щодо цього блогера Фелікса Редьки - то мені сподобалась реакція залу. Але хочу сказати, що у Львові є стендапери, які піднімають набагато гірші теми. Крім цього, є й багато блогерів, які нині дискредитують людс...

Начало КОНЦА! Будут ли при ПУТИНЕ репарации Украине? @FedorKrasheninnikov.

Начало КОНЦА! Будут ли при ПУТИНЕ репарации Украине? @FedorKrasheninnikov.

Во время стрима @FeyginLive Марк Фейгин с @FedorKrasheninnikov Фёдором Крашенинниковым обсудили репарации для Украины. Читать на сайте: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинио...

ГУДКОВ: У Путина нет плана и цели! / Деда кинули @GennadyHudkov.

ГУДКОВ: У Путина нет плана и цели! / Деда кинули @GennadyHudkov.

Российский оппозиционер Геннадий Гудков во время стрима на ютубе 24 канала проанализировал планы и цели российского диктатора Владимира Путина. В частности, он рассказал о том, как решают проблемы в Кремле. Читайте к теме на сайте: Оперативно про ...