Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

В Україні стартує трирічний проєкт «Жінки, мир, безпека».

На його реалізацію Нідерланди виділили 2,2 млн євро.

В Україні розпочинається реалізація трирічного проєкту «Жінки, мир, безпека», спрямованого на посилення ролі жінок у вирішенні конфліктів , протидію ґендерному насильству, захисту жінок і дівчаток, які постраждали від військового конфлікту.

Проєкт втілюється у межах Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325, та спрямований на локалізацію у Луганській, Львівській, Харківській та Хмельницькій областях.

Уряд Нідерландів виділив на фінансову та консультаційну підтримку проєкту 2,2 млн євро. Нідерланди підтримують нашу країну в багатьох сферах, зокрема, у впровадженні відповідного Плану.

«Для нас дуже важливо допомогти у втіленні Національного плану 1325 в регіонах України. Залучення жінок до прийняття рішень щодо побудови миру і зміцнення безпеки в громадах – це принципове питання. Адже лише таким інклюзивним шляхом можна врахувати інтереси усіх, на кого впливють та вплинули воєнні дії», - зазначає заступник голови місії Посольства Королівства Нідерланди в Україні Пітер ван Вліт .

Реалізацією проєкту займатиметься Український Жіночий Фонд, який застосовуватиме власну методологію. Фонд допомагає створювати у регіонах коаліції з представників правоохоронних органів і силових структур, місцевих органів влади, громадських організацій, військових, навчальних закладів, медіа. Об’єднання вивчають потреби в регіоні, допомагають навчанню громад, лобіюють і адвокують права та можливості жінок.

«Коаліції будуються на принципах рівності та партнерства. Учасниці й учасники допомагають місцевій владі побачити проблеми, які раніше не озвучувались або не вважалися важливими», - пояснила директорка Українського Жіночого Фонду Олеся Бондар .

Завдяки такій співпраці регіональні плани дій 1325 наповнюються сенсом, а рішення на місцях стають більш чутливими і дружніми до тих, на кого вони спрямовуються.

«Локалізація – це індивідуальний підхід до місцевих потреб і залучення місцевих зацікавлених сторін до реалізації», - наголосила урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко .

З огляду на російську окупації Криму, бойові дії на Донбасі, плани дій в питаннях миру, безпеки і участі жінок будуть різними в кожній області, в кожному відомстві.

«Для того, щоб вони були дієвими, над ними разом повинні працювати державні структури і органи місцевого самоврядування, громадські та міжнародні організації», - додає Левченко.

Коаліція 1325 у Луганській області – одна з найдосвідченіших в Україні. Регіон уже вісім років потерпає від російської агресії і вдруге долучається до проєкту «Жінки, мир, безпека».

«Навчання і грантова підтримка Українського Жіночого Фонду дозволили жінкам не тільки долучитись до формулювання пріоритетів місцевих планів дій 1325, а й втілювати їх: від регулярних консультацій з органами місцевого самоврядування до спільних безпекових акцій з поліцією, надання гуманітарної допомоги постраждалим від стихійного лиха, відкриття жіночих бізнесів, зон відпочинку та занять спортом, гідних санітарних умов у закладах охорони здоров’я», - розповіла координаторка Коаліції «Луганщина: Жінки. Мир. Безпека» Оксана Луньова .

Читайте також: Парламентські партії: хто і як розвиває жіноче лідерство?

У 2000 році Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію 1325, щоб визнати особливий вплив збройного конфлікту для жінок і дівчат, а також їхню важливу роль у розв’язанні конфлікту та в розбудові миру.

Документ закликає держави-члени ООН розширити участь жінок, включити ґендерну перспективу у всі зусилля щодо миру та безпеки, а також захищати жінок і дівчат у конфліктних ситуаціях.

У всьому світі прийнято 85 національних планів дій щодо жінок, миру та безпеки. Україна – перша країна, яка прийняла Національний план дій 1325 в період війни, в 2016 році.

Підготував/ла : Ольга Чекіс
Останні новини
У Гамбурзі кольорами прапора РФ облили консульство Польщі.

У Гамбурзі кольорами прапора РФ облили консульство Польщі.

Генеральне консульство Польщі у Гамбурзі в ніч закидали камінням та облили фарбою кольорів російського прапора, а також підпалили шини перед будівлею. Про це повідомляє місцеве видання 24Hamburg. Поліція і пожежники отримали повідомлення про інцид...

Патріот Донбасу

У Білорусі ховають найманців, які воювали на боці Росії – ГУР.

У Білорусі ховають найманців, які воювали на боці Росії – ГУР.

В Білорусі ховають військових національних збройних сил, які підписали контракти з російськими ПВК та брали участь у війні проти України. Джерело: Головне управління розвідки Деталі: Розвідка повідомляє, що у кількох населених пунктах Білорусі про...

Українська правда

Я не заспокоюся, поки Україна не стане повноправним членом ЄС -Анджей Дуда виступив у Верховній Раді.

Я не заспокоюся, поки Україна не стане повноправним членом ЄС -Анджей Дуда виступив у Верховній Раді.

️«Я не заспокоюся, поки Україна не стане повноправним членом ЄС, адже Україна — це обличчя Європи! Захисник великої європейської родини! Жодні звірства не змусять українців стати на коліна», — Президент Польщі Анджей Дуда у Верховній Раді. Це перш...

«Азовців»  обміняють на Медведчука? \ Рейтинг путіна падає \ Істерія пропагандистів через Польщу.

«Азовців» обміняють на Медведчука? \ Рейтинг путіна падає \ Істерія пропагандистів через Польщу.

Підтримати стрім – Ведучі – @АндріанаКучер та @ФЕЙГИН LIVE Мерч від 24 каналу – #24Канал

Виступ Президента України Володимира Зеленського під час пленарного засідання Верховної Ради України.

Виступ Президента України Володимира Зеленського під час пленарного засідання Верховної Ради України.

Виступ Президента України Володимира Зеленського під час пленарного засідання Верховної Ради України 22.05.2022 Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #Теле...

Промови Зеленського та Дуди у Верховній Раді

Промови Зеленського та Дуди у Верховній Раді

Володимир Зеленський 22 травня виступив на засіданні Верховної Ради. Президент привітав в українському парламенті польського колегу Анджея Дуду. Читати на сайті: 00:00 – Промова Володимира Зеленського 17:02 – Промова Анджея Дуди #24Канал

Окупанти в Маріуполі запровадили нову пропускну систему.

Окупанти в Маріуполі запровадили нову пропускну систему.

Від вчора 21 травня в Маріуполі та Маріупольському районі діє нова пропускна система. Окупанти запровадили спеціальні перепустки, які є обов'язковими для тих, хто хоче пересувати по місту та району. Читати на сайті: #24Канал

Росія поновлює наступ на фронтах \ Економічна ізоляція Мордору.

Росія поновлює наступ на фронтах \ Економічна ізоляція Мордору.

Підтримати стрім – Ведучі – Софія Трощук і @Фарід говорить Твіттер Софії – (@s_troshchuk) #24Канал