У 2019 закінчується контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" про транзит природного газу в ЄС

Дзеркало Тижня 5
У 2019 закінчується контракт

Ситуація з "Північним потоком-2" для "Газпрому" залишається складною, і не в останню чергу через скепсис з боку ЄК щодо проекту як альтернативи українській ГТС.

2019 р. закінчується дія контракту НАК "Нафтогаз України" з "Газпромом" про транзит природного газу в ЄС. У цьому ж році закінчується термін повноважень нинішнього віце-президента Європейської комісії (ЄК) з питань енергетичного союзу Мароша Шефчовича, який прямо висловив готовність лобіювати інтереси України в питаннях збереження транзиту через її територію.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Вікторія Войціцька, народний депутат України. На її думку, підтримка єврокомісара Шефчовича стала потужним козирем для України, завдяки можливості Брюсселя реально чинити тиск на Росію.

"Ситуація з "Північним потоком-2" для "Газпрому" залишається складною, і не в останню чергу через скепсис з боку ЄК щодо проекту як альтернативи українській ГТС. Саме тому роль Єврокомісії в питанні продовження експлуатації української ГТС є визначальною, — зазначає політик. — При цьому дуже важлива навіть не сума прибутку від транзиту (близько 2 млрд дол./рік, виходячи з практики останніх періодів), а гарантовані обсяги газу, які будуть транспортуватися нашими трубопроводами".

Детальніше про проблеми газових поставок через Україну читайте в матеріалі Вікторії Войціцької "Хроніка зради, про яку всі знають наперед, або Українська мафія в антуражі колумбійської магії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram