Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Путін уникає ухвалення ризикованих рішень – ISW

Президент РФ Володимир Путін з обережністю підходить до ухвалення рішень, які можуть похитнути його статус-кво, а тому ризики ядерної ескалації або війни з НАТО малоймовірні, переконані аналітики Інституту вивчення війни.

Джерело: звіт ISW

Деталі: Американські аналітики наголошують, що, заявляючи максималістські цілі у війні проти України, Путін проявляє нерішучість у прийнятті рішень, що демонструє його прагнення уникати ризикованих сценаріїв, які можуть загрожувати його владі або міжнародній ескалації.

"Рішення президента Росії щодо України після невдалого вторгнення 24 лютого 2022 року вказують на ймовірний розрив між його максималістськими цілями та готовністю приймати потенційно ризиковані рішення, необхідні для їх досягнення. При цьому Путін, ймовірно, виходив з хибного припущення, що російські війська зможуть змусити Київ капітулювати без значних військових жертв, а тому розглядав російське вторгнення як прийнятний ризик.

Провал російських військ у битві за Київ змусив Путіна приймати складні рішення, оскільки Кремль веде дедалі дорожчу і затяжну війну. Однак Путін, як і раніше, не бажає віддавати накази про складні зміни в російській армії і суспільстві, які необхідні, щоб змінити хід війни", – йдеться у звіті.

Аналітики ISW наводять ряд прикладів, які, за їхніми оцінками, демонструють небажання Путіна ухвалювати ризиковані рішення:

  • Путін неохоче віддавав наказ про повну мобілізацію після важких боїв за Сєвєродонецьк і Лисичанськ в червні-липні 2022 року та кількох невдалих наступальних операцій, які виснажили значну частину російської армії.
  • Путін проігнорував неодноразові заклики російських націоналістів у травні 2022 року мобілізувати резервістів, оголосити війну Україні, запровадити воєнний стан у Росії та модернізувати систему призову до армії.
  • Президент РФ не робив багато публічних виступів, пов'язаних з військовими діями, з початку війни до середини грудня.
  • Путін почав приймати непопулярні всередині країни рішення, такі як оголошення часткової мобілізації чи розширення воєнного стану, лише після того, як через жахливу ситуацію на фронті після успіхів ЗСУ стало очевидно, що Кремлю потрібна додаткова бойова сила.
  • Російський президент міг би оголосити масштабнішу мобілізацію, ніж у 300 тис. військовослужбовців, але, ймовірно, побоювався, що і без того непопулярна перспектива мобілізації ще більше зашкодить його популярності в російському суспільстві.
  • Путін також офіційно не оголосив воєнний стан у межах Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей, а замість цього доручив цим регіонам розробити правову базу, необхідну для підтримки російської мобілізації.
  • Президент РФ, очевидно, не поспішає оголошувати другу хвилю мобілізації та, ймовірно, знову схиляється до проведення "тихої мобілізації" через занепокоєння з приводу непопулярності першої хвилі мобілізації.
  • Путін проводить опитування, щоби оцінити сприйняття росіянами мобілізації, та ще не вирішив, коли розпочати подальшу мобілізацію.
  • Російський президент покладається на "цапів-відбувайлів", які публічно беруть на себе провину за військові невдачі та непопулярну політику Кремля. Зокрема, виведення військ з Херсона і правобережжя Херсонської області російські пропагандисти переклали на колишнього командувача Збройних сил РФ в Україні генерала армії Сергія Суровікіна.

"Небажання Путіна брати на себе ризики, які безпосередньо пов'язані з розв'язаною ним війною, вказує на те, що він, як і раніше, навряд чи піде на ядерну ескалацію або війну з НАТО. Путін, очевидно, цінує свій внутрішній статус-кво та прагне уникати ризикованої і суперечливої політики для підтримки своїх власних військових цілей", – підсумували аналітики інституту.

Програми та сайти вирішують різні завдання користувача, тому процес створення інтерфейсу не може бути строго регламентований. Однак роботу UX/UI-фа...
Останні новини

Візит Сі Цзіньпіна в Москву є «тривожним меседжем» про підтримку Росії – Пентагон.

Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що зустрічі китайського і російського лідерів Сі Цзіньпіна та Володимира Путіна у Москві є "тривожним меседжем" про підтримку РФ Китаєм. Джерело: Остін під час слухань у Комітеті з питань асигнувань Палати предс...

Українська правда

ЗЕЛЕНСЬКИЙ прямо з поїзду записав раптове звернення #shorts.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ прямо з поїзду записав раптове звернення #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

ДАНІЛОВ різко відповів УГОРЩИНІ! Обурила заявою про ПУТІНА.

ДАНІЛОВ різко відповів УГОРЩИНІ! Обурила заявою про ПУТІНА.

Угорщина не буде арештовувати президента Росії Володимира Путіна, якщо він приїде до країни, заявив голова офісу прем’єр-міністра Віктора Орбана. В ефірі 24 каналу секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов прокоментував це. Читайте також ...

АРЕСТОВИЧ о ситуации в БАХМУТЕ и АВДИЕВКЕ / Что готовит враг?.

АРЕСТОВИЧ о ситуации в БАХМУТЕ и АВДИЕВКЕ / Что готовит враг?.

Алексей Арестович @arestovych на встрече у Марка Фейгина @FeyginLive высказал мнение о том, как будет развиваться ситуация на горячих точках фронта. Важное на сайте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнав...

ПАША МЕРСЕДЕС і його попи з УПЦ МП ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ покидали Лавру.

ПАША МЕРСЕДЕС і його попи з УПЦ МП ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ покидали Лавру.

Ченці УПЦ МП не залишать територію Києво-Печерської Лаври, попри припинення договору оренди. Вони нібито не мають місця, куди могли б вивезти все майно. Більше про це: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войн...

Росія відправить на війну танки з МИНУЛОГО століття / У СОЛЯР є ідея, що з ними зробити.

Росія відправить на війну танки з МИНУЛОГО століття / У СОЛЯР є ідея, що з ними зробити.

Наша ведуча Катерина Соляр розповіла, що Росія відправить на війну проти України радянські танки Т-54 і Т-55, які перебували на зберіганні. Причиною став дефіцит їхньої бронетехніки. Більше про це: До слова, наша Катерина Соляр веде свій Telegram....

КРЕМЛЬ вигадав нові медальки за ЗЛОЧИНИ в Україні / Обурливі кадри.

КРЕМЛЬ вигадав нові медальки за ЗЛОЧИНИ в Україні / Обурливі кадри.

Наша ведуча Катерина Соляр розповіла, як Росія продовжує втрачати свою репутацію через примітивні нагородження. Подробиці про це: До слова, наша Катерина Соляр веде свій Telegram. Підписуйтесь: Не пропусти найоперативніші новини України та світу н...