Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новий вид змій вдалося знайти завдяки посту в Instagram.

Змію виявив у своєму будинку студент з Індії.

Вчені описали раніше невідомий науці вид змій завдяки фотографії, яка була опублікована в Instagram. Змію знайшов у своєму будинку студент-магістрант Університету Гуру Нанак Дев в Індії, повідомляє Smithsonian magazine.

Вірендар Бхардавдж провів перші місяці пандемії вдома в Чамбі – місті, яке розташоване біля підніжжя Гімалаїв. Він досліджував задній двір свого будинку та зробив фотографії комах, рептилій та птахів.

У червні 2020 року він опублікував одне фото – на ньому крупним планом зображувалась невелика, чорно-біла змія, яка висунула свого роздвоєного язика. Фотографія привернула увагу Зіршана Мірзи – вченого, який вивчає рептилій та земноводних у Національному центрі біологічних наук Індії. Мірза звернувся до Бхардавджа, тому що не зміг впізнати цю змію.

Читайте також: Вчені розповіли, навіщо гримучі змії видають особливий сигнал

Разом вони зрозуміли, що цей вид ще не був описаний у науковій літературі, хоч і був відомий місцевим жителям. Вчені опублікували статтю про новий вид змій у журналі Evolutionary Systematics.

В описі Бхардавджа в Instagram змія позначалася як кукрі - вид з довгими, схожими на однойменний непальський кинджал, зубами. Змія була схожа на звичайних кукрі Oligodon arnensis, але відрізнялася в декількох аспектах.

Переглянути цей допис до Instagram

Повідомлення, поширення भारद्वाज 💖🐍 (@himalayan_xplorer)

Команда вчених упіймала двох змій – самця та самицю, щоб детально їх вивчити. Дослідники зібрали морфологічні дані, такі як кількість луски та форма черепа, а також провели аналіз ДНК та порівняли її з геномами інших змій. В результаті вони змогли підтвердити, що справді мають справу з видом, який раніше не був описаний у науковій літературі.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, західні регіони Гімалаїв більш сухі та є домом для меншої кількості видів, ніж східні. Але Мірза вважає, що необхідно провести детальні вивчення біорізноманіття заходу Гімалаїв, оскільки тут може жити унікальний набір рептилій, який вчені ще тільки починають відкривати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені описали новий вид равликів, знайдений в карстовому джерелі в Чорногорії. Новий вид назвали на честь сербського тенісиста Новака Джоковича.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Новини по темі

В Австралії збираються виявляти особи тролів в інтернеті.

Інформаційне агентство Reuters повідомило, що уряд Австралії пропонує ухвалити закон, який змусить соціальні мережі надавати інформацію про своїх користувачів. На думку Скотта Моррісона, прем’єр-міністра Австралії, подібні заходи допоможуть ...

UA.NEWS

Брифінг 29.11.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 29.11.2021 Ярослав Железняк

Брифінг народного депутата України Ярослава Железняка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 29.11.2021 Руслан Стефанчук

Брифінг 29.11.2021 Руслан Стефанчук

Брифінг Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Стефанчук

Блогери влаштували вечірку в День пам'яті жертв Голодомору.

Блогери влаштували вечірку в День пам'яті жертв Голодомору.

Українські блогери в День пам'яті жертв Голодомору влаштували гучну вечірку з нагоди дня народження Олександра Заліска. У мережі "лідерів думок" різко розкритикували за святкування в такий день. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ ...

Погоджувальна рада 29.11.2021

Погоджувальна рада 29.11.2021

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Погоджу...

Брифінг 29.11.2021 Павло Бакунець

Брифінг 29.11.2021 Павло Бакунець

Брифінг народного депутата України Павла Бакунця Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Чемпіони повертаються з Ліги націй. Збірна України з водного поло повернулась до Львова.Наживо

Чемпіони повертаються з Ліги націй. Збірна України з водного поло повернулась до Львова.Наживо

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал