Дорога до храму. Археологи розкопали вулицю, побудовану за часів Христа

У Національному парку «Стіни Єрусалима» була виявлена стародавня алея, яка, швидше за все, використовувалася паломниками під час поклоніння на Храмовій горі.

Автори дослідження вважають, що вулицю міг наказати побудувати римський префект Іудеї Понтій Пілат, який згадується в Біблії.

Розкопки виявили понад 100 монет під бруківкою. Останні монети були датовані періодом між 17 і 31 роками н.е., що є переконливим доказом того, що робота почалася і була завершена в той час, коли Понтій Пилат правил Іудеєю.

«Датування з використанням монет дуже точне. Оскільки на деяких монетах вказано рік, в якому вони були викарбувані, це означає, що якщо під вулицею знаходиться монета з датою 30 р. н.е., вулиця повинна бути побудована в тому ж році або після цієї монети », — говорить доктор Дональд Т. Аріель, археолог і експерт по монетах з Управління старовини Ізраїлю.

«Однак наше дослідження йде далі, тому що статистично монети, викарбувані близько 10 років по тому, є найбільш поширеними монетами в Єрусалимі, тому відсутність їх під вулицею означає, що вулиця була побудована до їх появи, іншими словами, це можливо тільки за часів Пилата» , — додає вчений.

Розкішна вулиця довжиною 600 метрів і шириною близько 8 метрів була вимощена великими кам’яними плитами, як це було прийнято у всій Римській імперії. Прикраси вулиці в поєднанні з тим фактом, що вона пов’язує два найважливіших місця в Єрусалимі - басейн Силоам і Храмову гору є переконливим доказом того, що вулиця діяла як маршрут паломника.

«Якби це була проста доріжка, що з'єднує точку А з точкою В, не було б необхідності будувати таку грандіозну вулицю. Як мінімум, тут ширина становить 8 метрів. Це, в поєднанні з тонко нарізаним каменем і декоративними „меблями“ вздовж вулиці, вказує на те, що це була особлива вулиця », — кажуть Джо Узіель і Моран Хагбі, археологи з Управління старовини Ізраїлю, співавтори дослідження.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники Тель-Авівського університету виявили свідчення біблійного царства в пустелі Арава в 12 — 11 століттях до нашої ери. Для цього під керівництвом професора Ереза Бен-Йосефа був проведений експертний аналіз зразків, знайдених в місцях виробництва міді в Араві.

Аналіз мідного шлаку при виплавці показує чітке зниження кількості міді в шлаку з плином часу, що вказує на те, що виробництво стало оптимізовано для підвищення ефективності.

Додамо, так звана «Біблійна археологія», тобто розкопки місць, які згадуються в Біблії, повинні уточнити уявлення істориків про хід описаних подій і доповнити біблійні дані іншими свідченнями.

Новини по темі

Пошуковик Google отримав нову корисну функцією

Компанія Google модифікувала алгоритм видачі результатів фірмового пошуковика. Тепер отримати відповідь на свій запит стане ще зручніше – компанія запустила нову корисну функцію, здатну надавати користувачам потрібну інформацію з інтернету ще швидше.

2

Samsung анонсувала новий OLED-дисплей для смартфонів.

Компанія Samsung Display анонсувала новий OLED-дисплей, спеціально розроблений для телефонів з підтримкою 5G. В епоху мереж п'ятого покоління будуть набирати популярності потокові сервіси з контентом в дозволі 4K і 8K, хмарні гри і інформаційно-ро...

2

Vivo X50 став першим у світі смартфоном з вбудованим стабілізатором камери (фото, відео).

Компанія vivo провела презентацію нової серії смартфонів X50, в рамках якої було представлено три моделі. Однією з головних фішок всіх трьох апаратів стала унікальна камера з вбудованим стабілізатором, вперше застосовується в мобільних пристроях.

1

Світовий ринок смартфонів обрушився на 20%

У першому кварталі по всьому світу було продано 299,1 млн смартфонів, що на 20,2% менше, ніж в першому кварталі 2019 року.

1

Створено прилад, що дозволяє відчути смак віртуальної їжі .

Японські дослідники токійського Університету Мейдзі створили прилад, що синтезує смаки віртуальних продуктів.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie