Дорога до храму. Археологи розкопали вулицю, побудовану за часів Христа

У Національному парку «Стіни Єрусалима» була виявлена стародавня алея, яка, швидше за все, використовувалася паломниками під час поклоніння на Храмовій горі.

Автори дослідження вважають, що вулицю міг наказати побудувати римський префект Іудеї Понтій Пілат, який згадується в Біблії.

Розкопки виявили понад 100 монет під бруківкою. Останні монети були датовані періодом між 17 і 31 роками н.е., що є переконливим доказом того, що робота почалася і була завершена в той час, коли Понтій Пилат правил Іудеєю.

«Датування з використанням монет дуже точне. Оскільки на деяких монетах вказано рік, в якому вони були викарбувані, це означає, що якщо під вулицею знаходиться монета з датою 30 р. н.е., вулиця повинна бути побудована в тому ж році або після цієї монети », — говорить доктор Дональд Т. Аріель, археолог і експерт по монетах з Управління старовини Ізраїлю.

«Однак наше дослідження йде далі, тому що статистично монети, викарбувані близько 10 років по тому, є найбільш поширеними монетами в Єрусалимі, тому відсутність їх під вулицею означає, що вулиця була побудована до їх появи, іншими словами, це можливо тільки за часів Пилата» , — додає вчений.

Розкішна вулиця довжиною 600 метрів і шириною близько 8 метрів була вимощена великими кам’яними плитами, як це було прийнято у всій Римській імперії. Прикраси вулиці в поєднанні з тим фактом, що вона пов’язує два найважливіших місця в Єрусалимі - басейн Силоам і Храмову гору є переконливим доказом того, що вулиця діяла як маршрут паломника.

«Якби це була проста доріжка, що з'єднує точку А з точкою В, не було б необхідності будувати таку грандіозну вулицю. Як мінімум, тут ширина становить 8 метрів. Це, в поєднанні з тонко нарізаним каменем і декоративними „меблями“ вздовж вулиці, вказує на те, що це була особлива вулиця », — кажуть Джо Узіель і Моран Хагбі, археологи з Управління старовини Ізраїлю, співавтори дослідження.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники Тель-Авівського університету виявили свідчення біблійного царства в пустелі Арава в 12 — 11 століттях до нашої ери. Для цього під керівництвом професора Ереза Бен-Йосефа був проведений експертний аналіз зразків, знайдених в місцях виробництва міді в Араві.

Аналіз мідного шлаку при виплавці показує чітке зниження кількості міді в шлаку з плином часу, що вказує на те, що виробництво стало оптимізовано для підвищення ефективності.

Додамо, так звана «Біблійна археологія», тобто розкопки місць, які згадуються в Біблії, повинні уточнити уявлення істориків про хід описаних подій і доповнити біблійні дані іншими свідченнями.

Новини по темі

«Старі» розумні годинники Samsung отримали оновлення.

Інтерфейс Touch Bezel прийшов на Galaxy Watch Active. В останні кілька років розумні годинники Samsung оснащувалися обертовим фізичним безелем, який використовувався для управління інтерфейсом. На жаль, він пропав в моделях Galaxy Watch Active і G...

Не дивися! WhatsApp вдалося зламати за допомогою відеофайлу.

Інженери компанії Facebook, якій належить найпопулярніший месенджер, виявили небезпечну уразливість в WhatsApp.

Лише для пасьянсу: журналісти незадоволені якістю Google Stadia.

Революції, обіцяної Google, не сталося. Перші відгуки видань про сервіс Stadia дуже суперечливі, але, в основному, демонструють, що світ поки не готовий до стрімінгу ігор. Ігровий процес на платформі в день релізу швидше нагадує бета-тестування ал...

1

Ще один Xiaomi Mi Band на підході

Але навряд чи це Mi Band 5. Фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 4 був представлений всього кілька місяців тому, але, схоже, компанія може випустити якусь нову модель вже зовсім скоро. Індійське представництво компанії опублікувало запис в Twitter, що на...

1

Windows більше не потрібна. Honor MagicBook 15 дебютує відразу з Linux

Раніше Honor давала користувачам вибирати між Windows і Linux. З другої половини цього року після загострення стосунків з урядом США, компанія Huawei почала перекладати свої ноутбуки з Windows на Linux, роблячи їх тим самим ще й доступнішими для с...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie