Кліматична криза змусила рекордну кількість людей покинути свої домівки — The Guardian.

Масштаби переміщення населення у всьому світі зростають.

Сильні шторми та повені унаслідок загострення кліматичної кризи активізували переселення людей. Зокрема, зміна клімату підвищила внутрішню міграцію населення країн до рекордних показників у всьому світі. Останнім часом люди частіше покидають свої домівки через кліматичну кризу, ніж через ескалацію військових конфліктів, пише The Guardian.

Наприкінці минулого року внутрішньо переміщених осіб (ВПО) було щонайменше 55 мільйонів, згідно з даними, опублікованими норвезьким Центром моніторингу внутрішнього переміщення (IDMC).

У IDMC повідомили, що кількість переміщених людей, виселених за межі країн, було вдвічі більше. Це число є найвищим зафіксованим показником, відповідно до його постійного зростання протягом останнього десятиліття. За минулий рік було переміщено на 5 мільйонів людей більше, ніж у 2019 році.

Загалом близько 48 мільйонів людей були змушені покинути домівки внаслідок конфліктів та насильства, тоді як 7 мільйонів переселилися внаслідок стихійних лих. IDMC заявив, що кількість переміщених осіб через кліматичну кризу, ймовірно, суттєво занижена через неповні дані.

Близько 20 мільйонів ВПО - це діти у віці до 15 років, а 2,6 мільйона - люди старше 65 років. Більшість проживає в країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

«Щороку мільйони людей змушені покидати свої будинки через конфлікти та насильство. Катастрофи та наслідки кліматичних змін регулярно викликають нові переміщення населення, підриваючи безпеку та добробут людей», - йдеться у звіті IDMC.

«Масштаби переміщення населення у всьому світі зростають, і більшість із них відбувається в межах кордонів країн», - сказали в IDMC.

Країни з найбільшим рівнем внутрішнього переміщення населення, спричиненого стихійними лихами, включають Афганістан, де переселилося 1,1 мільйона осіб, Індію (929 тисяч) та Пакистан (806 тисяч людей).

Серед країн, де найбільше людей переміщено внаслідок конфліктів та насильства, були Сирія (6,6 мільйона), Демократична Республіка Конго (5,3 мільйона) та Колумбія (4,9 мільйона людей).

Окрім кількості переселених людей, у звіті IDMC фіксується кількість переміщень, здійснених людиною протягом року.

З понад 40 мільйонів нових переселень у 2020 році - це найвищий річний показник за останні 10 років, 30 мільйонів були наслідком повені, штормів та пожеж.

На Східну Азію та Тихоокеанський регіон в 2020 році припало 30,3% нових переселень. Африка на південь від Сахари була другим регіоном, що постраждав найбільше, і становила 27,4% від глобальних переміщень населення.

Звіт IDMC показує, що майже 10 мільйонів нових переселень, спричинених ескалацією конфліктів минулого року, були в більшості випадків спричинені «незмінним рівнем насильства в Демократичній Республіці Конго, Сирії та Ефіопії».

«Особливу стурбованість викликає те, що такі високі показники були зафіксовані на тлі пандемії COVID-19, коли карантинні блокування часто перешкоджали збору даних, і менше людей шукали аварійних притулків через страх інфікуватися коронавірусом», - зазначає директор IDMC Олександра Білак.

«Сьогоднішня криза переміщення населення виникає внаслідок багатьох взаємопов’язаних факторів, зокрема зміни клімату, тривалих конфліктів та політичної нестабільності. У світі, який став більш крихким під час пандемії COVID-19, стабільна політична воля є надзвичайно важливою», - додає Білак.

«Вражає те, що хтось був змушений покидати власний будинок у своїй країні фактично щосекунди минулого року. Нам не вдається захистити найуразливіших людей у ​​світі від конфліктів та катастроф», - сказав генеральний секретар Норвезької ради у справах біженців Ян Егеланд.

Читайте також: Кліматична катастрофа на Землі майже неминуча – вчені

Раніше повідомлялося, що унаслідок глобального потепління температура повітря у деяких країнах до 2050 року може піднятися до екстремальних 56 °C .

Вчені попереджають, що подібні погодні умови становлять серйозну загрозу для людей і тварин.

Опитування людей із 14 країн показує , що найбільше люди зараз бояться наслідків кліматичних змін та виявлення нових невідомих хвороб, згідно з даними дослідницького центру Pew.

Більшість з усіх респондентів заявляють, що обидві проблеми є ключовими загрозами для їх країн. Загалом, опитані найчастіше згадували саме екологічні проблеми та циркуляцію інфекційних хвороб, ніж інші загрози, такі як тероризм, кібератаки, поширення ядерної зброї, економічні негаразди та масова міграція.

Підготував/ла : Анастасия Гурин

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

2 12

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

4 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

3 1

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

7 2

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47