Mcdonald's припинив продаж салатів у 3 тис. ресторанів у США через отруєння

Гордон 3
Mcdonald's припинив продаж салатів у 3 тис. ресторанів у США через отруєння

Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's припинила продаж салатів у 3 тис. своїх ресторанів у 14 штатах США, повідомила The Wall Street Journal 13 липня.

Департамент громадського здоров'я штату Айова повідомив, що після вживання салатів у McDonald's із кінця червня до початку липня 15 осіб захворіли на циклоспороз.

Циклоспороз – захворювання, яке спричиняють циклоспори. Ці паразити можуть забруднювати їжу і воду. Серед симптомів – діарея, нудота і слабкість.

У департаменті охорони здоров'я штату Іллінойс заявили, що циклопоросозом заражено 90 осіб, водночас чверть потерпілих вживала салат у McDonald's.

У Центрі контролю захворювань (ЦКЗ) США зазначили, що станом на 13 липня 61 людина із семи штатів захворіла на шлунково-кишкову інфекцію. Відомство пов'язує випадки з уживанням салатів із фаст-фуду.

Адміністрація з контролю за якістю продуктів і медикаментів заявила, що працює із McDonald's, щоб дізнатися, з яких інгредієнтів у ресторані готували салати.

У мережі ресторанів підкреслили, що як запобіжний захід вирішили зняти салати з продажу.

У червні ЦКЗ повідомляв, що веде розслідування спалаху циклоспорозу, пов'язаного з постачанням розфасованих овочів від компанії Del Monte. Із 12 липня захворіло 227 осіб, вони їли броколі, цвітну капусту, моркву і кріп від Del Monte. У McDonald's стверджували, що постачальник овочів для ресторанів не пов'язаний із Del Monte, зазначає видання.