Глузман – Порошенку: У вересні-жовтні цього року багато чого з того, що створено Супрун, почне валитися

Гордон 2
Глузман – Порошенку: У вересні-жовтні цього року багато чого з того, що створено Супрун, почне валитися

Глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман написав лист президенту України Петрові Порошенку щодо діяльності виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Про це він повідомив у Facebook 12 липня.

"Із різних джерел я знаю про ваше реальне ставлення до Супрун. Повірте мені, нікого схожого в цьому кріслі не було за всі роки нашої незалежності. Як уважають серйозні експерти, а такі в нашій країні є, десь у вересні-жовтні цього року багато чого з того, що створено Супрун, почне валитися. Саме слово "реформа охорони здоров'я" викликатиме ненависть у більшості українців", – написав він.

Глузман наголосив, що у нього немає жодних особистих інтересів.

"Я не шукаю ні посади, ні грошей. Мотив цього листа простий: мені страшно! На моїх очах Супрун, оточивши себе професійними маргіналами, наполегливо руйнує все те, що ми разом із зарубіжними колегами встигли модернізувати у психіатричній системі України.

Якщо ви, Петро Олексійовичу, не втрутитеся, протягом найближчих місяців ми з вами будемо присутніми під час остаточного розвалу національної медичної системи", – резюмував він.Уродженку США Супрун призначили в.о. міністра охорони здоров'я в липні 2016 року. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що внесе її кандидатуру на призначення міністром, щойно коаліція визначить спільну позицію стосовно цього питання.

3 квітня 2018 року парламентський комітет із питань охорони здоров'я схвалив проект звернення до Кабінету Міністрів про звільнення Супрун і більшістю голосів висловив їй недовіру. За словами голови комітету, нардепа від БПП Ольги Богомолець, причиною для звільнення глави МОЗ назвали "гостре суспільне напруження, яке виникло через зрив програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості".

4 квітня Гройсман подякував Супрун за проведені нею реформи і дорікнув політикам, які критикують главу МОЗ, у цинізмі і спробах піару.

Сама в.о. міністра не вірить, що в Раді достатньо голосів для її відставки. Вона підкреслила, що її підтримують Гройсман і Порошенко, тому звільнятися не планує.

Закон про реформу охорони здоров'я набув чинності в січні 2018 року.