Організатори Давосу-2020 назвали 10 країн з найкращою соціальною мобільністю (видео) (фото).

Для просування по соціально-економічної сходах деяким потрібні покоління, але інших країнах це відбувається набагато швидше.

Данія займає перше місце у новому Глобальному рейтингу соціальної мобільності Всесвітнього економічного форуму, який показує, що п'ять країн Північної Європи і решти Європи перевершують інший світ, коли справа доходить до того, щоб дати всім шанс домогтися успіху, повідомили організатори ВЕФ у Давосі.

Автори відзначають, що якщо ви народилися в бідній сім'ї в Данії, для досягнення середнього доходу буде потрібно не менше двох поколінь. У Швеції, Фінляндії та Норвегії для цього потрібно три покоління. У Франції це займе шість поколінь і дев'ять в Бразилії чи південній Африці.

Індекс оцінює поточний стан соціальної мобільності в 82 країнах світу з урахуванням таких факторів, як охорона здоров'я, освіта, соціальний захист, доступ до технологій, справедлива заробітна плата та можливості працевлаштування.

У рейтингу також оцінюється вартість низької соціальної мобільності з точки зору втраченого економічного зростання - для цього потрібно понад 1 мільярд доларів за 10 років для Китаю і понад 850 мільйонів доларів для США.

Між регіонами існує величезна нерівність: 17 з 20 найбільших соціально-мобільних товариств розташовані в Європі, два в Азії (Японія, 15-е і Австралія, 16-е), і одне (Канада, 14-е) в Північній Америці.

З десятки країн, що потрапили в самий низ рейтингу, п'ять – з Африки на південь від Сахари.

В межах регіонів також існують великі розриви між кращими і гіршими показниками. США (27-е місце) і Велика Британія (21-е місце) відстають від сусідів.

Серед основних економік Російська Федерація займає 39 місце, Китай - 45, Бразилія - 60, Туреччина - 64, Мексика - 58, Індія - 76, а Південна Африка - 77.

Презентація Глобального рейтингу про соціальної мобільності 2020 року збігатися з 50-ою щорічною зустріччю Форуму в Давосі. Тема цього року - "Зацікавлені сторони для згуртованого та сталого світу".

Читайте також: Давос 2020: чого чекати на Всесвітньому економічному форумі

Рецепт соціальної мобільності?

У повідомленні йдеться, що країни Північної Європи надають високоякісні і справедливі системи освіти, надійні системи соціального захисту та інклюзивні заклади, а також можливості працевлаштування та хороші умови праці.

Це економічна модель, яку називають "капіталізмом зацікавлених сторін". Іншими словами, враховуються інтереси всіх сторін, а не тільки корпоративних акціонерів.

"Економіки, які слідують моделі капіталізму зацікавлених сторін, працюють краще за індексом, ніж ті, які орієнтовані або на капіталізм акціонерів, або на державний капіталізм", - йдеться у звіті.

Автори звіту закликають до політики, яка поєднує в собі економічне зростання, соціальну мобільність та екологічну стійкість, особливо в міру того, як четверта промислова революція набирає обертів.

У звіті міститься заклик до урядів зробити більше для вирівнювання ігрового поля для всіх своїх громадян, оскільки такі технології, як цифрові платформи, Big Data і автоматизація, продовжують знижувати попит на низькокваліфіковану роботу, при цьому непропорційно нагороджуючи висококваліфікованих фахівців.

Новини по темі

Форум Level UP Ukraine 2020: Тимофій Милованов розповів про інвестиційну стратегію держави.

21 лютого в КВЦ "Парковий" проходить форум Level UP Ukraine 2020. Ключова тема Форуму - принципи створення більшого. Форум є майданчиком, де відбувається взаємодія бізнесу, влади і суспільства для реформування національної економіки і її переходу ...

1

Уряд виділить на субсидії більше, ніж у минулому році: подробиці.

Завдяки спрощенню умов середній розмір субсидій підвищився до 1200 гривень

1

Міноборони закупить ракетних комплексів майже на 2,5 млрд гривень.

У 2020 році Міністерство оборони планує закупити близько 3 тисяч ракетних комплексів та ракет до них на суму понад 2,4 млрд гривень. Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службі Міноборони. При цьому, на фінансування ракетної прог...

3

Як коронавірус вплине на світову та українську економіку.

Говорити про початок світової економічної кризи поки рано, розповів Gazeta.ua аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко."Ми не знаємо на скільки великі наслідки для китайської економіки від епідемії короновірусу. Ясно зараз одне: навіть якщо буде знайд...

1

Дефіцит Пенсійного фонду в п'ять разів менше, ніж вважали раніше: деталі.

У Мінсоцполітики кажуть, що ніякого збільшення дефіциту в 2019 році не було

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie