ЮНЕСКО вирішила не вносити Венецію до списку пам’яток під загрозою.

ЮНЕСКО вирішила не відносити Венецію до списку пам’яток під загрозою після рішення заборонити вхід до історичного центру великих круїзних лайнерів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.

Побоювання ЮНЕСКО були пов’язані із впливом на історичну частину міста туризму, зокрема круїзної індустрії, та запланованих інфраструктурних проєктів, а також зміни клімату, що призводить до все частіших екстремальних погодних явищ.

Міністр культури Італії Даріо Франческіні привітав це рішення, але висловив сподівання, що міжнародна увага до Венеції збережеться. Він додав, що обов’язком кожного є захистити лагуну і знайти шляхи для її подальшого стійкого розвитку.

Нагадаємо, близько тижня тому уряд Італії заборонив прохід через Венеційську лагуну великих круїзних лайнерів з 1 серпня. Заборона поширюється і на легші судна, які не відповідають певним стандартам викидів.

До цього екоактивісти і містяни роками добивалися такої заборони. Критики проходження лайнерів наполягали, що вони руйнують лагуну, пошкоджують фундаменти і забруднюють повітря, а туристи з лайнерів, на додачу, не залишаються ночувати в місцевих готелях і витрачають в місті менше коштів, ніж інші туристи.

Венеція та Венеційська лагуна є об’єктом світової культурної спадщини з 1987 року.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

Пише ікони і не падає духом. Від початку літа у туристичній Анталії маленька українка з Волині - Настя Трофимюк - лише споглядає на море з вікна палати турецької лікарні. У десятирічної дівчинки виявили рак крові. В Україні її не змогли вчасно заб...

Українська борчиня Алла Черкасова здобула  «бронзу»  на Олімпіаді: від кого очікувати  «золото».

Українська борчиня Алла Черкасова здобула «бронзу» на Олімпіаді: від кого очікувати «золото».

Шоста бронза до колекції українських спортсменів в олімпійському Токіо. Нагороду здобула львівська борчиня вільної боротьби Алла Черкасова. Водночас, сьогодні українські спортсмени впритул наблизилися до олімпійського золота. Одразу два українськи...

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Режим Олександра Лукашенка активно тисне на білорусів. Відчули це навіть спортсмени, адже спалахнув скандал з Христиною Тімановською. Водночас активіста Віталія Шишова, який втік через тиск до України, знайшли мертвим. Читати на сайті:

1 1

Германия в который раз наступает на российские грабли  Надо напоминать 310721.

Германия в который раз наступает на российские грабли Надо напоминать 310721.

1 57

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

Масштабна пожежа спалахнула у Греції. Горять ліси поблизу Атен. Палає поблизу індустріального району, але поруч був розташований літній табір. Кілька десятків дітей терміново евакуювали. Лісова пожежа у Туреччині загрожує тепловій електростанції у...

2 2

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська має вилетіти до Польщі в середу. Про це повідомила група її підтримки. Зараз спортсменка - у польському посольстві в Токіо. Запевняє, що почувається у безпеці - про це повідомили представники Міжнародно...