В Україні підвищать прожитковий мінімум: як зміняться пенсії і зарплати.

У Мінсоцполітики планують підвищити розмір прожиткового мінімуму, від якого залежать багато показників виплат – від для зарплат до податків і штрафів, але офіційні показники все одно не зможуть наздогнати зростання цін.

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Сьогодні прожитковий мінімум в Україні дорівнює 2189 грн (загальний показник). Для різних соціально-демографічних груп він становить від 1769 грн (для непрацездатних осіб) до 2395 грн (діти 6-18 років). Відповідно до закону про держбюджет, в цьому році планується підвищувати прожитковий мінімум ще двічі. З 1 липня середній показник виросте до 2294 грн, а з 1 грудня – до 2393 грн.

Таким чином, за рік прожитковий мінімум повинен збільшитися на 204 грн, або на 9,1%.

Популярні новини зараз

 • В Україні посилили призов до армії: що потрібно знати
 • Розвідка: Росія готова до захоплення нових територій України
 • Речник Путіна про стягування військ до українського кордону: Це відповідь НАТО
 • А ось як повинен приростати прожитковий мінімум в наступні роки:

  2022 рік – 2728 грн. (14%)
  2023 рік – 3137 грн. (15%) 2024 рік – 3921 грн. (25%).

  Таким чином, за наступні три роки прожитковий мінімум повинен зрости в цілому на 80%. Але навіть при таких темпах він не наздожене показник реального прожиткового мінімуму.

  Мінсоцполітики регулярно розраховує показник реального прожиткового мінімуму. І, хоча споживчий кошик, на підставі якої ведуться такі підрахунки, давно застаріла морально і не враховує об’єктивної ситуації, цей реальний прожитковий мінімум все ж більше нагадує ту величину, на яку сьогодні можна прожити, обмежуючи себе у всьому.

  У лютому 2021-го, за даними Мінсоцполітики, реальний прожитковий мінімум в Україні становив 4083 грн, і це без урахування обов’язкових комунальних платежів. Якщо ж враховувати комуналку, прожитковий мінімум вже зараз в цінах лютого дорівнює 4679 грн. А Мінсоцполітики, нагадаємо, обіцяє підняти офіційний прожитковий мінімум за три роки тільки до 3921 грн.

  Тобто про те, щоб офіційний прожитковий мінімум зрівнявся з реальним, мова, схоже, вже не йде. По крайней мере, не в найближчі 3 роки.

  Нагадаємо, в даний час від прожиткового мінімуму розраховується кілька сотень різних показників для зарплат і соцвиплат, податків і штрафів. Але це зараз, адже в парламенті давно готується до розгляду законопроект, який повинен “відв’язати” більшість виплат і платежів від прожиткового мінімуму. Замість цього хочуть ввести ряд “базових величин”. Уже з наступного року можуть з’явитися базова величина для соціальних виплат, базова величина для грошових платежів та стягнень, базова величина для адміністративних зборів. Планується, що в 2022 році ці величини будуть відповідати прожитковому мінімуму, а потім можуть змінюватися незалежно від показника ПМ.

  Як повідомляє Мінсоцполітики, ті цифри, про які сьогодні йдеться, будуть використовуватися для розрахунку соціальних виплат.

  Таким чином, якщо запропоновані Мінсоцполітики цифри ляжуть в основу закону про держбюджет на наступний рік, у 2022-му українці отримуватимуть, наприклад, такі соціальні виплати:

  • мінімальна пенсія – 2205 грн (14% до ПМ на 1 грудня 2021 роки для непрацездатних осіб і до мінімальної пенсії):
  • максимальна допомога одиноким матерям на дітей до 6 років – 2394 грн, від 6 до 18 років – 2985 грн;
  • аліменти від держави дітям, чиї батьки ухиляються від їх сплати, – 1197 грн (діти до 6 років) і тисячі чотиреста дев’яносто дві грн (з 6 до 18-ти).

  Народна Правда

  «Народна Правда» - останні новини України сьогодні. Головні події політики, економіки, суспільства. Свіжі новини дня, аналітика подій в Україні та світі онлайн читайте на Народній Правді

  https://narodna-pravda.ua/

  Новини по темі

  Кабмін опублікував перелік тих, хто може претендувати на «карантинні» 8 тисяч гривень.

  Кабінет Міністрів України своєю постановою затвердив перелік видів економічної діяльності, за якою фізичні особи-підприємці та наймані працівники в "червоних" зонах карантину можуть претендувати на отримання допомоги від держави в розмірі 8 тисяч ...

  Цензор.НЕТ

  Держкомпанія Катару розраховує на швидке вирішення українською владою кризи в «зеленій» енергетиці.

  Держкомпанія Катару розраховує на швидке вирішення українською владою кризи в «зеленій» енергетиці.

  Катарська державна компанія Nebras Power, яка стала інвестором деяких сонячних станцій України, розраховує, що українська влада незабаром вирішить боргову кризу в секторі відновлюваної енергетики та сприятиме генерації чистої енергії для українців.

  Цензор.НЕТ

  В Європарламенті закликали посилити санкції проти Росії.

  В Європарламенті закликали посилити санкції проти Росії.

  Щодо Росії, за словами голови Європейської народної партії в Європарламенті Манфреда Вебера, мають застосувати два види санкцій. Мовиться про заморозку рахунків олігархів та від'єднання Москви від міжнародної платіжної системи SWIFT. Читати на сай...

  2 5

  ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком #6

  ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком #6

  Ведучий: Юрій Луценко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

  1

  Медведчук та Коломойський – перші жертви деолігархізації, Чесна політика, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

  Медведчук та Коломойський – перші жертви деолігархізації, Чесна політика, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

  Останні 3 місяці клуб українських олігархів несе втрати. Двоє топових гравців – Віктор Медведчук та Ігор Коломойський – стали першими жертвами політики деолігархізації. Читати на сайті: Підпишіться на канал Сергія Лещенка: 24 Канал онлайн – 24 Кан...

  Мир на грани новой большой войны – за ресурсы, Большой мир.

  Мир на грани новой большой войны – за ресурсы, Большой мир.

  Потихоньку выживающий из ума российский узурпатор определенно не отдавал себе отчет в том, с чем ему придется столкнуться после оккупации Крыма. Он явно недооценил тяжесть санкций для экономики страны. Читати на сайті:

  1 1

  На вулиці потепліло і люди масово ринули до парків. Як дотримуються карантинних обмежень в Києві

  На вулиці потепліло і люди масово ринули до парків. Як дотримуються карантинних обмежень в Києві

  Сонце у столиці пригріло і люди вийшли на відпочинок. Хто смажить м’ясо, хто просто прогулюється містом. Кияни намагаються відпочити попри карантин. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте лайк або не ста...

  ВЕЛИКА ПОЛІТИКА з Анною Мірошниченко - 14.04.2021

  ВЕЛИКА ПОЛІТИКА з Анною Мірошниченко - 14.04.2021

  Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

  2