Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів.

Українська спільнота pet-friendly людей презентувала першу в Україні освітньо-гумористичну книгу про виховання людини «Поради від пса Гермеса, як жити з людиною». Твір написаний псом-письменником та блогером Гермесом, який раніше жив на вулиці. Але одного разу став розсудливим та завів собі людину. А зараз навчає інших безхатніх тварин, як опанувати свідоме виховання двоногих.

Практичні поради від експертів із зоопсихології, каністерапії, кінології та інших, допоможуть зрозуміти поведінку тварин для комфортного та щасливого життя разом. Частка коштів з продажу книг йде на реконструкцію найбільшого притулку в Україні «Сіріус» у «Простір адопції тварин», щоб зменшити кількість безпритульних тварин. Засновники спільноти шукають pet-friendly бізнесменів, менторів та інвесторів, щоб допомогти розробити бізнес-план нового простору.

Культурні діячі, зірки, лідери думок та власники бізнесу, pet-спеціалісти об`єднуються у спільноту pet-friendly людей, щоб формувати культуру розуміння поведінки тварин, робити освітні проєкти про поведінку тварин та культуру комфортного співіснування. Мета – зменшити кількість собак і кішок, що потрапляють на вулицю з причин нерозуміння потреб чотирилапих друзів та допомогти створити в притулку «Сіріус» перший в Україні простір для комфортного співіснування тварин та людей. У центрі проєкту лежить книга «Поради від пса Гермеса, як жити з людиною». Її ідея – показати ситуацію очима собаки, який завів собі людину. Це унікальний проєкт. Книга надрукована за кошти волонтерів, щоб змінити ситуацію в Україні.

Зібрати всі поради разом допомогла Юля Гусєва, ідеолог та керівник спільноти pets-friendly людей «Практичні поради з людинознавства».

Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів

Фото: Марина Бабій

«Ми зустрілися з Гермесом, коли він був безпритульним собакою. І ця мить перевернула назавжди моє життя. Вивчаючи проблему безхатніх тварин, я зрозуміла, що не можу просто сидіти і нічого не змінювати. Кожного дня лише до притулку «Сіріус» потрапляють від одного до 10 вусанів. За дослідженнями близько 70% тварин на вулиці мали хазяїв або народжені тваринами які стали безхатнім через людей. Поради Гермеса народжувалися на протязі року. Кожного дня я дізнавалася від нього щось нове. А потім ми домовилися створити цілу книжку», – розповіла вона.

Найчастіше люди не сприймають тварин як істот, здатних по-справжньому відчувати. Ставляться до них як до предметів, тому, якщо тварина поводиться не надто чемно, легко позбавляються чотирилапого. На переконання організаторів, тут даються взнаки особливості радянських часів, коли тварина несла в собі здебільшого побутову функцію. І лише зараз потроху формується розуміння, що кожна тварина своєю поведінкою спілкується з людиною.

Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів

Фото: Марина Бабій

«Така книга українського авторства повинна була з`явитися. Її просто вимагає час. За мою десятирічну практику, на жаль, ще не було жодної книги, яка розповідає про поведінку, ознаки та можливі реакції домашніх улюбленців, та як люди можуть розуміти їх поведінку. Часто люди від незнання «олюднюють» тварин, накладаючи на них людський спектр поведінки, наприклад: соромно, на зло, спеціально, злопам'ятність, дії зі шкідливості. І така невірна інтерпретація порушує довіру вихованця до людини, не призводить до взаєморозуміння між людиною та собакою чи кішкою», – каже Наталя Мартишко, зоопсихологиня, засновниця благодійного проєкту «Собака з вулиці». За її словами, важливо знати про межі особистого простору і враховувати їх у спілкуванні, допомагати контактувати вихованцеві з навколишнім середовищем.

Людською мовою: як домашні улюбленці «виховують» своїх господарів

Фото: Марина Бабій

Завдяки продажам книги планується зібрати кошти на реконструкцію найбільшого притулку для тварин «Сіріус». Як каже Ніна Кульчевич, співзасновниця спільноти, стратег та засновниця агентства Victory PR, за два роки потрібно продати 40 000 книг, щоби побудувати один модуль для тварин притулку. «Також ми шукаємо бізнес, інвесторів та менторів, які б допомогли розробити бізнес-план для розвитку нового простору та його подальшого ефективного існування», – додає вона.

Довідка

Спільнота pet-friendly людей заснована в 2020 році волонтерами-активістами Юлією Гусєвою та Ніною Кульчевич для формування культури щастливого співіснування тварин та людей. Спільнота організовує просвітні проєкти для підвищення рівня розуміння поведінки тварин. Спільнота вже об'єднала такі організації та компанії як: Happy Paw, ЛавГав, DogChill, Animal ID, Dobro.ua, Kind Challenge, pet-friendly бізнеси, лідерів думок та зірок.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця , ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

 • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
 • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
 • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
 • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
 • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
 • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Новини по темі
​​​​​​​Актор Артур Логай: На «Танцях з зірками» ми будемо підвищувати планку, щоб нас не могли наздогнати.

​​​​​​​Актор Артур Логай: На «Танцях з зірками» ми будемо підвищувати планку, щоб нас не могли наздогнати.

Український актор Артур Логай в інтерв'ю УНІАН розповів, як став учасником шоу "Танці з зірками" і чи є в нього конкуренти на проекті, новий серіал "Моя улюблена Страшко", свій персонаж у ньому, про булінг і ставлення до "цькування" інших людей (р...

УНІАН

Що чекає афганських жінок за правління «Талібану» , Територія рівності.

Що чекає афганських жінок за правління «Талібану» , Територія рівності.

Бурка або ж довга накидка без розрізів покриває мусульманську жінку з голови до п'ят. Вона надовго вкорінилася як символ жінок Афганістану. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Що таке «Розумне голосування»? Розповідаємо про стратегію, якої так бояться Кремль і «Єдина Росія».

Що таке «Розумне голосування»? Розповідаємо про стратегію, якої так бояться Кремль і «Єдина Росія».

Стратегію «Розумного голосування» запропонував Олексій Навальний. Її сенс у тому, щоб організовано голосувати проти правлячої в Росії партії. Для цього опозиційно налаштованим громадянам пропонується у кожному регіоні підтримувати кандидатів, які ...

Українська мрія менш егоїстична, ніж американська- Брія Блессінг- Без гриму з Марією Шиманською.

Українська мрія менш егоїстична, ніж американська- Брія Блессінг- Без гриму з Марією Шиманською.

Чому світові варто повчитися в України? Як американка роздавала Біблії у Луганську та чому закликає українців полюбити свою країну? Щире інтерв’ю з українсько-американською співачкою Брією Блессінг. З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписати...

Пріоритетні напрямки у держбюджеті на 2022: застороги нардепів.

Пріоритетні напрямки у держбюджеті на 2022: застороги нардепів.

"Інвестиція в людину, країну та майбутнє": так у Кабміні описали бюджет на 2022 рік. Які напрямки пріоритетні для держави та чому нардепи називають головний фінансовий документ "окозамилюванням"? З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися ...

Що після Меркель? Історія «залізної фрау» - Час за Гринвічем.

Що після Меркель? Історія «залізної фрау» - Час за Гринвічем.

Канцлерство Ангели Меркель — на фінішній прямій. Вона наполягала на санкціях проти Росії, але й не підтримувала членство України в НАТО. Вона була найпопулярнішою в Європі, але хто її зможе замінити? Про історію "залізної фрау" — у “Часі за Гринві...

Зривом судової реформи нагло керувала голова Верховного Суду, Право на гідність.

Зривом судової реформи нагло керувала голова Верховного Суду, Право на гідність.

Я розповідав вам, як суддівська мафія зриває найголовнішу реформу країни. Тепер назву імена рульових цього, пробачте, паскудства. Читати на сайті:

1