На покращення водопостачання Київ витратить 70 млн євро французького кредиту.

Франція надає «Київводоканалу» кредит на 40 років

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про ратифікацію Рамкового договору між урядом України та урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки проєкту з покращення водопостачання у місті Києві», який Верховна Рада ухвалила 1 липня 2021 року.

«Київводоканал» нагадав, що за кредитні кошти будуть реалізовані такі проєкти:

  1. Впровадження технології попередження гідроударів на Дніпровській та Деснянській водопровідних станціях. Технологія попередження гідроударів забезпечить стабільну роботу водопровідного обладнання та мінімізує ризики відключення водопостачання у споживачів через аварійну ситуацію пов’язану з гідроударом, а також вторинного забруднення води у мережі.
  2. Впровадження технології очищення промивних вод на Деснянській водопровідній станції. Проєкт є пріоритетним до реалізації в рамках запобігання скиданню промивних вод в річку Дніпро після підготовки води, що є однією з основних екологічних проблем м. Києва, яка не вирішувалась десятиліттями. Після впровадження нової технології очистки промивних вод повністю припиниться скид продуктів очищення питної води в Русанівську протоку. Реалізація проєкту також дозволить скоротити технологічні витрати води на 7-10%, і тим самим заощадити додаткові кошти.
  3. Реконструкція двох водоводів діаметром 1 000 мм від Деснянської водопровідної станції ІІ-го підйому з системою контролю втрат води (загальна довжина 2-х ниток 15,2 км). Водоводи відносяться до основних магістральних мереж міста Києва, які транспортують воду з Деснянської водопровідної насосної станції ІІ-го підйому і постачають центральну частину міста (20-25% населення). Реалізація цього заходу дозволить значно зменшити втрати питної води та підвищити якість надання послуг з централізованого водопостачання.

Договір передбачає, що французькою стороною надається кредит на суму, що не перевищує 70 млн євро, і призначається для фінансування 100% реалізації проєкту та використовується для:

  • фінансування контракту на придбання у Франції французьких товарів, робіт і послуг на суму не менше 70% від загальної суми кредиту;
  • придбання українських або іноземних товарів, робіт і послуг на суму в межах 30% від суми кредиту;
  • виконання контрактів з відповідними субпідрядниками перебуває у сфері відповідальності французького постачальника.

Для реалізації проєкту уряд Франції надає субкредит «Київводоканалу». Гарантом виконання зобов’язань субкредитного договору виступає Київська міська рада.

Кредит надається на строк 40 років включно з пільговим періодом (15 років). Відсоткова ставка за кредитом становить 0,0092% річних. Для отримання кредиту контракт має бути прийнятий до виконання не пізніше 31 грудня 2023 року.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі

У КМДА уточнили інформацію про збирання плати за паркування у дворах.

Київська влада не планує збирати кошти за паркування у дворах будинків, але міську землю ОСББ чи ЖБК все ж будуть повинні переоформити на себе. Про це повідомив начальник Інспекції з паркування Дмитро Рахматуллін, передає сайт КМДА. Він пояснив, щ...

UA.NEWS

Штам Дельта набирає обертів: коли очікувати нову хвилю коронавірусу в Україні.

Штам Дельта набирає обертів: коли очікувати нову хвилю коронавірусу в Україні.

Україною та світом поширюється штам Дельта. Його виявили у майже 100 країнах. Підтвердили хворобу в 17 українців, із них 1 людина померла. Читати на сайті:

1

Суддя покарав штрафом у 1530 гривень за вбивство доньки та дружини, Честь і НЕчесть.

Суддя покарав штрафом у 1530 гривень за вбивство доньки та дружини, Честь і НЕчесть.

У липні 2021 року в Луцьку чоловік зізнався сусідці, що вбив 22-річну доньку та 56-річну дружину. Патрульні знайшли жінку зарубаною в ліжку, а доньку в коридорі. Читати на сайті:

2 1

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» 29.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» 29.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» #ТелеканалРада #Разумков #Одеса

Масштабні лісові пожежі у Туреччині, Про головне, 29 липня 2021.

Масштабні лісові пожежі у Туреччині, Про головне, 29 липня 2021.

У випуску "Про головне" за 29 липня – у Туреччині вирує масштабна лісова пожежа, яка охопила кілька курортних регіонів; на з'їзді "Голосу" з лав партії виключили 7 народних депутатів; в Україні внаслідок штаму коронавірусу Дельта помер перший паці...

Про головне за 18:00: Розкольний з'їзд  «Голосу»

Про головне за 18:00: Розкольний з'їзд «Голосу»

У випуску "Про головне" за 29 липня станом на 18:00 – на з'їзді "Голосу" з лав партії виключили 7 народних депутатів. Крім того, переобрали склад Політичної ради. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...

Заяви  «Голоса»  на туалетному папері - Побиті музиканти у Львові- Фанта з крану- НОВИНИ 29.

Заяви «Голоса» на туалетному папері - Побиті музиканти у Львові- Фанта з крану- НОВИНИ 29.

«Голос» - все? Чому партія тріщить по швах, а депутати пишуть заяви на туалетному папері? Побили, бо сплутали з геями. У Львові невідомі напали на двох чоловіків, бо подумали, що ті - закохана пара. «Фанта» з крану. На Сихові в квартирах тече оран...