
Країнам-членам НАТО дозволили давати Україні зброю, навіть порушуючи свої нормативи, а виробників закликали розгортати більше виробничих ліній.
НАТО не просто знає про швидке вичерпання запасів зброї та боєприпасів країнами-членами , які передають їх Україні, а й уже напрацював алгоритм розв’язання цієї проблеми. Про це в інтерв'ю каналу «Київ» та YouTube-каналу «Шоубісики» сказав народний депутат та голова постійної делегації України в Генеральній Асамблеї НАТО Єгор Чернєв .
Єгор Чернєв перебуває в Бухаресті на полях саміту міністрів закордонних справ країн-членів НАТО , де провів зустріч із генсеком альянсу Єнсом Столтенбергом. За його словами, Єнс Сторлтенберг повідомив, що альянс знайшов два рішення – оперативно-тактичне та стратегічне.
«Перший підхід – це зниження нормативів запасу зброї, який має бути у кожної країн і не повинен використовуватися – вони мають нормативи, які встановлюються штаб-квартирою НАТО. Вичерпання означає, що вони дійшли або наближаються до цих нормативів, які вони не мають права використовувати. Столтенберг сказав країнам-членам НАТО, що вони можуть перетинати цю межу і, обираючи між виконанням нормативів і допомогою Україні, вони мають обирати допомогу Україні», – сказав він.
Читайте також: Глави МЗС країн НАТО обговорять надання Україні боєприпасів та нової зброї – Кулеба
Це, пояснив він, є оперативно-тактичним рішенням, а от стратегічне рішення стосується саме збільшення виробництва зброї.
«Він (Єнс Столтенберг) провів низку зустрічей з великими виробниками озброєння, запевнив їх і дав гарантії, що вони можуть інвестувати в нові виробничі лінії і збільшувати виробничі потужності, тому що країни-члени НАТО активно купуватимуть продукцію для поповнення власних складів і для допомоги Україні у найближчі місяці і роки», – розповів Єгор Чернєв.
Читайте також: NYT: Пентагон непокоять темпи, з якими Україна використовує передані боєприпаси
Related video
Нагадаємо, у статті Financial Times йшлося про те, що війна в Україні знищила низку переконань, які панували на Заході, зокрема – що війни високої інтенсивності назавжди відійшли в минуле. На тлі цього виробники зброї в Європі почали купувати інших гравців ринку заради їхніх потужностей .
Дивіться спецтему: Немає інформації, що ворог виводить підрозділи з Енергодара – Запорізька ОВА Окупанти риють окопи та мінують окремі ділянки навколо міста. Україна може отримати системи протиповітряної оборони Patriot — Пентагон США спільно із союзниками вивчають всі варіанти убезпечення України від російських ракетних атак. Не сумнівайтеся, ми будемо з Україною стільки, скільки буде потрібно – Сунак Також глава британського уряду пообіцяв надати Україні системи ППО наступного року. Столтенберг: Очікую, що союзники по НАТО підтвердять рішення щодо членства України в альянсі Генсек НАТО наполягає на продовженні політики «відкритих дверей». Ніяких ілюзій не маємо: Шмигаль про продовження російського ракетного терору Але Україна до цього готується.
Підготував/ла : Юлія Лавришин