Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Москва шукає винних у невдачах на полі бою, намагаючись впоратися з контрнаступом України — CNN.

Російські сили розділені.

Думки російських військових розділилися щодо того, як найкраще протистояти просуванню України на полі бою, оскільки РФ опинилася в обороні як на сході, так і на півдні. Про це повідомляє CNN, посилаючись на джерела, знайомі з даними розвідки США.

Російський президент Владімір Путін сам дає вказівки безпосередньо генералам на місцях, повідомили два джерела, знайомі з даними американської та західної розвідок. Це дуже незвичайна тактика управління в сучасній армії, яка, за словами цих джерел, натякає на непрацюючу командну структуру — проблему, яка переслідує Росію з початку війни проти України.

Перехоплення розвідки свідчать, що російські офіцери сперечалися між собою та скаржилися друзям і родичам удома на рішення, які приймає Москва, повідомило CNN одне з джерел.

Крім того, існують значні розбіжності щодо стратегії між військовими лідерами РФ, які намагаються домовитися про те, на чому зосередити свої зусилля для зміцнення оборонних ліній.

Міністерство оборони Росії стверджує, що воно переміщує сили в напрямку Харківщини на північному сході, де Україна досягла найбільших успіхів, але американські та західні джерела кажуть, що основна частина російських військ все ще залишається на півдні, де Україна також розгорнула наступальні операції навколо Херсона.

Путін оголосив про часткову мобілізацію, яка, як очікується, включатиме призов до 300 тисяч резервістів. Він місяцями опирався цьому кроку, і представники адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що таке рішення глави Кремля підкреслює серйозність нестачі особового складу в Росії та свідчить про зростання відчаю.

За словами військових аналітиків, незрозуміло, чи мобілізація вплине на оперативні зміни на полі бою чи просто продовжить тривалість війни, не змінивши її результат.

Читайте також: Перша хвиля мобілізованих — смертники, — Жданов

Пошук винних

І поки Росія бореться з проблемами на полі бою, офіційні особи в Москві намагаються знайти винних у різкій зміні ситуації, сказав високопоставлений чиновник НАТО.

«Офіційні особи Кремля та експерти з державних ЗМІ гарячково обговорювали причини провалу на Харківщині, і в типовій манері Кремль, схоже, намагається перекласти провину з Путіна на російську армію», — зазначив чиновник.

У відповідь на невдачі на полі бою вже відбулася перестановка військового керівництва – за словами джерел, російська командна структура стала ще більш заплутаною, ніж була раніше. Командир, який керував більшістю підрозділів у Харківській області, перебував на посту лише 15 днів і тепер його звільнено з посади, заявив представник НАТО.

Росія направила «невелику кількість» військ на схід України – деякі з яких втекли під час просування ЗСУ минулого тижня на полі бою, намагаючись зміцнити свої ослаблені лінії оборони, за словами двох чиновників оборони США. Але навіть якщо Росія зможе об’єднатись навколо плану, офіційні особи США та Заходу вважають, що РФ обмежена у своїй здатності здійснити стратегічно значущу відповідь на контрнаступальні операції України, які останніми днями, за словами джерел, схилили імпульс на користь Києва. Навіть після оголошення про часткову мобілізацію офіційні особи США скептично ставляться до того, що Росія здатна швидко розгорнути велику кількість військ в Україні, враховуючи поточні проблеми з лініями постачання, зв’язком і моральним станом.

«Малий масштаб» російської передислокації є сигналом її нездатності проводити будь-які серйозні операції, сказав CNN високопоставлений чиновник оборони США.

Поки що Росія відповіла на успіхи України атаками на критично важливу інфраструктуру, як-от дамби та електростанції, – дії, які США сприймають переважно як акти «помсти», а не як значущі удари, додав чиновник.

За відсутності більшої кількості живої сили, якої зараз у РФ просто немає, джерела сказали, що у Москви є кілька інших варіантів покарати або відкинути українські сили. Путін «бореться з труднощами», заявив координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. У російських військових «погана згуртованість підрозділів, дезертирство в рядах, солдати не хочуть воювати», додав Кірбі.

«У них жахливий моральний дух, згуртованість підрозділів на полі бою, командування й управління досі не вирішено. У нього проблеми з дезертирством, і він змушує поранених повертатися до бою. Очевидно, що особовий склад для нього є проблемою», – сказав Кірбі.

Читайте також: Мобілізація не вирішить існуючих проблем російської армії — Пентагон

Наказ про мобілізацію свідчить про те, що план Путіна не працює

Наказ Путіна про мобілізацію важливий, оскільки він є прямим визнанням того, що «спецоперація» Москви не спрацювала і потребувала коригування, вважають військові аналітики.

Але наразі є більше запитань, ніж відповідей щодо точного оперативного впливу часткової мобілізації. Це перший подібний наказ, виданий у Росії з часів Другої світової війни, який надає військовим аналітикам обмежені сучасні дані, на яких можна базувати свої прогнози.

Навіть якщо Москві вдасться збільшити кількість своїх солдатів – як шляхом запобігання звільненню наявних військовослужбовців за контрактом, так і шляхом мобілізації резервістів – їй буде важко навчити, оснастити та інтегрувати ці війська в існуючі підрозділи, заявив аналітик Майкл Кофман. І навіть якщо це вирішить деякі короткострокові проблеми з живою силою, це, швидше за все, не будуть «першокласні» новобранці, вважає Кофман та інші аналітики.

Навіть за найкращого сценарію Москві також знадобиться деякий час, щоб відправити нових військових.

«Я думаю, можна сказати, що часткова мобілізація, ймовірно, відіб'ється на полі бою не раніше, ніж через кілька місяців, і може розширити можливості Росії вести цю війну, але не змінити її результат», - заявив Кофман.

Джерела CNN повідомили, що довготривалі невдачі Росії в плануванні, комунікаціях та матеріально-технічному забезпеченні посилилися значними втратами під час її відступу на Харківщині. За словами представника НАТО, Росія залишила багато техніки під час відступу. І щонайменше один відомий підрозділ з Першої гвардійської танкової армії, був «знищений», - додав він.

«Оскільки його північна вісь майже зруйнована, це ускладнить російським силам намагання уповільнити просування України, а також забезпечити прикриття для відступаючих російських військ. Ми вважаємо, що це також серйозно зашкодить планам Росії окупувати весь Донбас», — зазначив чиновник.

Путін знову пригрозив застосуванням ядерної зброї. Представники США заявили, що сприймають цю погрозу «серйозно», але не бачать жодних ознак того, що він планує її реалізувати.

Окупаційна «влада» в деяких східних регіонах України також оголосила про намір провести фейкові референдуми щодо приєднання до Росії, маневр, який, на думку деяких аналітиків, РФ може використати як привід для військових дій.

Related video

«Загалом Росія зараз перебуває в оборонній позиції. Україна має ініціативу, змушуючи РФ вживати тимчасових заходів, щоб просто уникнути подальших втрат. Якщо Україні вдасться провести тривалі оборонні операції, це може ще більше підірвати стійкість російської оборони», - заявив високопоставлений чиновник НАТО.

Дивіться спецтему: Маляр розповіла, чому Україна не б’є по території РФ Удари по Кремлю, за її словами, це просто тема для українського фольклору. В ISW пояснили, чому про обмін полоненими та початок мобілізації Кремль повідомив в один день Кричуще нехтування умовами призову може відштовхнути навіть тих російських громадян, які раніше терпиміше ставилися до війни проти України. Окупанти накрили «Градами» та артирерією Нікополь і Марганець. Є загиблі Валентин Резніченко повідомив про наслідки ворожого обстрілу Дніпропетровщини. У результаті нічоного обстрілу Запоріжжя постраждали люди – секретар міськради Також пошкоджено будинки мирних мешканців. Достроковий випуск курсантів та "призов" у СІЗО: Кремль вдається до нових методів вербування і закріплює давні

Підготував/ла : Анастасія Гурін
Для цьогорічних тенденцій ми зібрали деякі з класичних, а також майбутніх функцій, які, на нашу думку, стануть найбільшими тенденціями UX у 2022 році.
Останні новини
Упс… Російський військовий спалився з мобілізацією

Упс… Російський військовий спалився з мобілізацією

Російський військовий проговорився із процесом мобілізації в країні-агресорки. В мережі з'явилось відео. Варто прочитати:

Путин впервые решился пользоваться НОВЫЙ ВИД ОРУЖИЯ в Украине - ЖДАНОВ.

Путин впервые решился пользоваться НОВЫЙ ВИД ОРУЖИЯ в Украине - ЖДАНОВ.

Российские оккупационные силы применяют против украинских военных газовые гранаты К-51. По данным Оперативного командования "Юг", оккупанты сбрасывают с беспилотников эти гранаты на украинские боевые позиции. Детальнее об этом во время стрима на с...

Як вибори в Італії вплинуть на Україну? / Що буде з Драгі?.

Як вибори в Італії вплинуть на Україну? / Що буде з Драгі?.

В Італії 25 вересня відбулися позачергові парламентські вибори. Волевиявлення офіційно завершилося, а голоси поступово підраховують. В ефірі 24 каналу головна редакторка видання "Українська газета в Італії" Маріанна Сороневич розповіла про це дета...

Його величність МІНОМЕТ! Майстер-клас з передової #shorts.

Його величність МІНОМЕТ! Майстер-клас з передової #shorts.

США мають план дій на випадок застосування росією ядерної зброї – Блінкен.

США мають план дій на випадок застосування росією ядерної зброї – Блінкен.

Сполучені Штати мають план дій на випадок застосування росією ядерної зброї. Про це розповів держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю CBS. За його словами, адміністрація Байдена поговорила з кремлем про небезпеку ядерної війни. А також поінформу...

В Іркутську розстріляли у військкоматі голову призовної комісії.

В Іркутську розстріляли у військкоматі голову призовної комісії.

Підписатися на наш канал В Іркутську розстріляли у військкоматі голову призовної комісії. Деталі Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло ЗрозумілоВчасно #іркутськ #військкомат #розстрілявувіськкоматі #стрілянина #с...