В ООН дали високу оцінку проекту «Соціальної єдності» щодо забезпечення безбар'єрного середовища для людей з вадами слуху.

фото ua.depositphotos.com

фото ua.depositphotos.com

В Організації Об'єднаних Націй високо оцінили проект Громадського руху "Соціальна єдність" щодо забезпечення безбар'єрного середовища для інвалідів.

Про це йдеться в повідомленні руху "Соціальна єдність", передають Українські Новини.

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини відзначили успішний досвід громадської організації і закликали українську владу впроваджувати його повсюдно.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини за підсумками роботи Моніторингової місії ООН опублікувала звіт, в якому дана оцінка впливу пандемії COVID-19 на людей з інвалідністю.

У документі зазначено, що в період пандемії в Україні суттєво обмежився доступ людей з інвалідністю до таких соціальних послуг, як охорона здоров'я, реабілітація, освіта, соціальний захист та інші.

Водночас в ООН звернули увагу на ініціативи громадських організацій, які займаються створенням безбар'єрного середовища, допомагаючи таким чином людям з інвалідністю повноцінно інтегруватися в життя суспільства (п.23 звіту). Йдеться про проект, який був реалізований громадським рухом "Соціальна єдність" у 2020 році в Харкові.

В рамках проекту "Країна без бар'єрів для нечуючих" у співпраці з Харківською міською радою в усіх медичних закладах міста була впроваджена послуга онлайн перекладу жестової мови.

"Соціальна єдність" забезпечила медзаклади планшетами зі встановленим програмним забезпеченням, яке в цілодобовому режимі дає доступ до перекладачів жестової мови в режимі реального часу. Іншими словами, глухі й слабочуючі люди можуть в будь-який час дня і ночі скористатися послугами сурдоперекладача і таким чином оперативно отримувати медичну допомогу.

"Як приклад перспективної практики необхідно згадати дії Харківської міської ради, яка в березні 2020 року почала впроваджувати в усіх міських медичних установах онлайн-послугу з перекладу жестової мови", - зазначено у звіті.

Член наглядової ради ГО "Соціальна єдність" Світлана Манукян, своєю чергою підтвердила важливість принципу соціальної відповідальності у всіх сферах суспільного життя.

"Пандемія і карантинні обмеження стали викликом для всіх, особливо для глухих і слабочуючих. У нашій організації ми поставили собі за мету створити дійсно безбар'єрне середовище для таких людей. Ми вже успішно впроваджуємо проекти, які дозволяють глухим і слабочуючим не відчувати складнощів зі щоденною комунікацією в самих різних ситуаціях – від походу в магазин і спілкування з касиром, до виклику швидкої допомоги або поліції телефоном. Як орієнтир ми спираємося на заявлені ООН цілі сталого розвитку: захист усіх прав і свобод людей з інвалідністю та забезпечення їх реалізації", - розповіла вона.

Манукян підкреслила, що розвиток сучасного суспільства має на увазі високий рівень соціальної відповідальності.

На її думку, цей принцип має стати основою як державної політики, так і підприємницької та громадської діяльності.

Грунтуючись на успішному досвіді співпраці між "Соціальною єдністю" і Харківською міськрадою, в Управлінні Верховного комісара рекомендували уряду, регіональним і місцевим органам влади впроваджувати цей проект.

В управлінні наголосили на необхідності розробки стандартної процедури надання людям з порушеннями слуху консультації медпрацівників у режимі он-лайн.

Крім того, в ООН закликали органи влади забезпечити людям з порушеннями слуху можливість отримувати необхідну інформацію в зручній для них формі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: УНІАН

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
У столиці відбулась акція  «Поверніть Гостиний двір громаді Києва».

У столиці відбулась акція «Поверніть Гостиний двір громаді Києва».

Під час акції наголошувалося, що через бюрократичну тяганину центральних органів влади затягується оновлення Гостиного двору, тоді як київська міська влада давно могла б відреставрувати пам’ятку.

УНІАН

Судді та ненависть, реформа ВРП та ВККС, чому за мантію не соромно? - Роман Куйбіда - Є СЕНС.

Судді та ненависть, реформа ВРП та ВККС, чому за мантію не соромно? - Роман Куйбіда - Є СЕНС.

Чому чесні судді не виступають проти колег через справи Riffmaster’a та Стерненка? Що вдалося, а що ні після реформування судової системи 2016-го? Як ВРП тисне на порядних служителів Феміди? Чому Портнов і йому подібні мають можливості впливати на...

Три кити, на яких базується  «проросійська шобла»  в Україні - Остап Дроздов - Говорить Великий львів.

Три кити, на яких базується «проросійська шобла» в Україні - Остап Дроздов - Говорить Великий львів.

"Кожен, хто співпрацює з ворогом, є в стані колаборації" Остап Дроздов, журналіст, телеведучий - про владу Зеленського, проросійських політиків та чому термін "п'ята колона" треба ввести в кримінально-юридичну площину. Найемоційніші промови - у ць...

«Справжній Зеленський там, де захищає Татарова» : Руслан Рябошапка в Рандеву з Яніною Соколовою.

«Справжній Зеленський там, де захищає Татарова» : Руслан Рябошапка в Рандеву з Яніною Соколовою.

Цього разу в гості у "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" завітав ексгенпрокурор Руслан Рябошапка. Рябошапка сказав: "Справжній він (Зеленський – ред.) там, де захищає, швидше за все, Татарова, Венедіктову і всю цю компанію… Це, власне, речі...

1

Трагедія із українським автобусом у Польщі –  відео з місця ДТП.

Трагедія із українським автобусом у Польщі – відео з місця ДТП.

В автобусі, який їхав із Познані до Херсона, перебували 57 громадян України, в тому числі двоє водіїв. Це люди з різних міст України, які поверталися із роботи чи навчання. Більшість – із південних і східних областей. Шестеро загинули на місці, од...

V-corp: історія успіху ветерана-бізнесмена, який розводить породистих собак.

V-corp: історія успіху ветерана-бізнесмена, який розводить породистих собак.

Останній випуск у циклі V-corp про успішні ветеранські історії. Андрій Яровий - ветеран, спецпризначенець. Більше трьох років фронту і надскладні ділянки. Поки він воював, 25 собак породи джек-рассел чекали на повернення свого господаря. Чи може б...

Україна просить США про санкції щодо  «Північного потоку-2».

Україна просить США про санкції щодо «Північного потоку-2».

Україна звернулася до адміністрації американського президента Джо Байдена з проханням посилити санкції проти газопроводу "Північний потік-2". За жорсткіші обмеження виступають й чиновники у США. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebo...

1 2