Кабмін зірвав підвищення пенсій? У ПФУ чекають на важливе рішення.

В Україні планове осучаснення пенсій в березні 2020-го опинилось під загрозою. Кабмін досі не направили до Пенсійного фонду необхідні розрахунки і не затвердив рішення, хоча закон зобов'язує це зробити.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Справа в тому, що закон "Слуги народу" не переписали, тобто вони зобов'язані провести додаткове підвищення. Але ось чітких термінів в документі не вказали. У 2019-му перерахунок зробили в березні. Це пояснили тим, що тільки в цей час з'являються дані статистики, на основі яких і проводять перерахунок.

Кабмін зірвав підвищення пенсій? У ПФУ чекають на важливе рішення

Осучаснення "пенсій для всіх буде різним. Чим більше заробляли і довше працювали, тим вище буде осучаснення. Ідея полягає в тому, щоб підвищувати розмір середньої зарплати, яка враховується у формулі розрахунку пенсій.

Отже, пенсії в Україні вважаються за такою формулою:

Середня зарплата за останні три роки (по країні) * співвідношення власної зарплати до середньої по країні * стаж в роках * 1%:

Справа в тому, що перший показник щорічно старіє. Зарплати зростають швидше, ніж підвищують пенсії. Це призводить до того, що "старі" пенсіонери з кожним роком стають біднішими, а "нові", які з таким же рівнем зарплат і стажем виходять на заслужений відпочинок, отримують значно більше.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні в 2020-му довше доведеться працювати тим, хто має до 27 років стажу, а також жінкам, що народилися після 1 жовтня 1960-го.

Зовсім скоро частина українців, які отримують допомогу від держави у вигляді пенсій, субсидій, допомог, стипендій та іншого, можуть позбутися бюджетних виплат. Це пов'язано з тим, що в Україні проведуть масштабну перевірку на законність отримання держдопомоги.

Економіст Віктор Скаршевський зазначив, що верифікація соціальних виплат в Україні не є чимось новим, вона проводилася з 2016 року до жовтня 2018 року, коли Конституційний суд України заявив, що Міністерство фінансів отримало доступ до особистих даних громадян.

Підвищення пенсійного віку в Україні неминуче, а дефіцит Пенсійного Фонду за наявних параметрів системи не зникне ніколи. Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Новини по темі

Міжбанк: торги четверга можна назвати курсовим театром одного актора.

Валютні торги четверга можна сміливо назвати курсовим театром одного актора.

2

Коронавірусна криза потягне економіку України вниз: Світовий банк спрогнозував, на скільки.

Світовий банк очікує падіння економіки України в 2020 році на 3,5%. Згідно з огляду банку, у 2021 році економіка зросте на 3%, в 2022 – на 4%.

1

Гривня другий день підряд знижується до долара

Нацвалюта за офіційним курсом знизилася до долара - на 6 копійок, до 27,26 грн/дол.

1

Коронавірус обвалить ВВП України у 2020 на 3,5% – Світовий банк.

За підсумками 2020 року економіка України впаде на 3,5% у порівнянні з попереднім роком, прогнозує Світовий банк.

1

Найглибша криза з часів Великої депресії: МВФ прогнозує найбільший за сто років обвал світової економіки.

Пандемія коронавірусу призведе до найглибшої кризи з часів Великої депресії. Навіть за найкращого сценарію у 2021 році можна очікувати лише часткового оздоровлення економіки, вважає голова МВФ Крісталіна Георгієва.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie