У Польщі В рамках проекту «Шлях Королеви» відкрили пам'ятник королеві Анні Київській.

Втілюється в життя міжнародний художній проект, який передбачає встановлення авторських реплік пам'ятника на шляху Анни Київської до Франції

"Шлях Королеви" - продовжується. У Кракові, слідом за найстарішим містом Бельгії Арлоном, відкрили пам'ятник юній королеві Анні Київській. Таким чином втілюється в життя міжнародний художній проект, який передбачає встановлення авторських реплік пам'ятника на шляху Анни Київської у Францію і одночасне проведення низки культурно-просвітницьких заходів.

Пам'ятник Анні Київській - королеві Франції, встановили у Кракові на території Палацу Вельопольські, повідомляє прес-служба КМДА. За ідеєю Президента Кракова пана Яцека Майхровского, ця локація символізує не тільки історичний зв'язок Кракова та Києва, але й демонструє рівень довіри та тісної співпраці мерії столиці України та історичної столиці Польщі.

Урочисте відкриття скульптури відбулося 19 листопада 2019 за участю заступника Президента Кракова Богуслава Космидера та київської делегації на чолі з заступником голови КМДА Валентином Мондрієвський.

Краків - королевська столиці Польщі - став першою великою зупинкою дочки Ярослава Мудрого на її шляху до Франції. І не тільки це пов'язує Анну з Польщею - майбутню королеву Франції виховувала сестра Ярослава Мудрого Марія Добронеге, яка, вийшовши заміж за польського князя Казимира I Відновника, стала величною княгинею Польщі і матір'ю майбутнього князя Польщі Болеслава II Сміливого.

Скульптуру передали у подарунок великому місту Кракову під час "Днів Києва в Кракові" у 2018 році. І сьогодні її установка стала символічним підсумком серії проектів, спрямованих на розвиток краковсько-київського партнерства.

Біля скульптури висадили 21 кущ білих троянд сорту Anne de Kyiv - ще один подарунок від київської громади, і червоні троянди місцевої селекції. Білі та червоні квіти символізують прапор Польщі.

Скульптура юної княжни Анни (скульптор Костянтин Скритуцький) є реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016 року у сквері Анни Київської на Львівській площі у Києві. Автор ідеї - ініціатор проекту "Шлях Королеви" та головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв "Anne de Kyiv Fest" Федір Баландін.

Пам'ятник київській княжні вже встановили у французькому місті-побратимі Тулуза і в Джакарті. Також у жовтні 2019 пам'ятник Анні Київській відкрили в одному з найстаріших міст Бельгії - місті Arlon. Скульптуру також планується відкрити в Чехії, Австрії та Німеччині.

Нагадаємо, що вперше модель пам'ятника королеві Анні презентували на території Національного заповідника "Софія Київська" у липні 2015 року під час першого Міжнародного фестивалю мистецтв "Anne de Kyiv Fest", який відбувся з ініціативи мера Києва Віталія Кличка, громадських організацій "Київ. Стратегія 2025","Чотири Королеви", посольства Французької Республіки в Україні та Міністерства культури України. Автори пам'ятника - Костянтин Скритуцький і Федір Баландін. Завдяки співпраці з Фондом Кличка і французьким меценатом Бертраном Костом проект пам'ятника Анні був реалізований.

Читайте також: У бельгійському місті Арлон відкрили пам'ятник Анні Київській

У 1051 року Анна Ярославна, яку в світі називають Анна Київська, дочка князя Ярослава Мудрого та Шведської принцеси Інгегерди, племінниця святих Бориса і Гліба, братів Ярослава Мудрого, вийшла заміж за Генріха і, короля Франції в Реймсі і стала королевою Франції.

У 2013 році Українська Єпархія святого Володимира у Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету, придбала церкву в Санлісі, поруч з Абатством святого Венсана, яке заснувала королева Франції Анна Ярославна в 1060 році.

Новини по темі

10 тис. посадових осіб не подали е-декларації за 2019 рік.

Кількість посадових осіб, які не подали щорічні декларації та декларації після звільнення за 2019 р., зменшилася на третину порівняно з минулим роком.

1

Громадська рада при Мін'юсті рекомендує заборонити діяльність ОПЗЖ в Україні – голова ради.

Аналогічна рекомандація була дана і щодо "Партії Шарія"

1

Суд, що загрожує Державі

У чому секрет недоторканності суддів ОАСК.

1

Списання недоїмки з ЄСВ: податківці нагадують про граничний термін подання заяви.

31 серпня – останній термін для подання заяви про списання недоїмки з ЄСВ.

1

Вибори в Білорусі сфальсифіковані, – Паніотто

Соціолог вважає, що Лукашенко знав свої рейтинги перед голосуванням

1 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie