Скандальна символіка: що не так з новими беретами прикордонників

Експрес 3
Скандальна символіка: що не так з новими беретами прикордонників
Міністерство внутрішніх справ внесло зміни до раніше затверджених зразків знаків розрізнення та правил носіння форми у Державній прикордонній службі, пише газета "Експрес".
Серед змін — зокрема, на кокарді для берета замість щита у щиті з'явився святий Юрій, який перемагає змія. Така заміна багатьох обурила.
"У військовій емблематиці й нагородах святий Георгій є одним із фундаментальних елементів російської пропаганди, — каже Віталій Гайдукевич, координатор робочої групи з розробки нового однострою та знаків розрізнення ЗСУ при Міністерстві оборони. — Є георгіївський хрест — найпоширеніша імперська бойова нагорода, є загальновідома стрічка, яку в нас називають “колорадкою”. Є Георгій Побідоносець на гербі Москви. Тож стереотипно, дивлячись на теперішню емблему на береті українського прикордонника, ми не асоціюємо побаченого з українським святим Юрієм чи британським Сент Джорджем. Ми бачимо святого Георгія, який чітко асоціюється з Росією".
Чи знало керівництво ДПСУ про ці зауваження? Хто нагорі міг лобіювати це нововведення? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
Віктор ДУДАР