Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Швейцарія готова представляти інтереси України у РФ.

Міністерство закордонних справ України домовилося зі Швейцарією про представлення українських інтересів на території Росії. Про це у середу, 10 серпня, повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

"Вибір на користь Швейцарії був зроблений через її великий досвід виконання таких функцій і ми вдячні швейцарському уряду за готовність надати свої добрі послуги", - написав він у Facebook.

За словами Ніколенка, нині українські дипломатичні установи на території РФ відсутні, але сотні тисяч українців, які були незаконно вивезені із тимчасово захоплених російською армією українських міст та сіл, потребують допомоги. "Багато українців опинилися на російській території без документів", - додав він.

Форми представлення Швейцарією інтересів України в РФ, за словами Ніколенка, визначатимуться двосторонньою угодою. Водночас, речник МЗС наголосив, що відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, згоду на представлення Швейцарією інтересів України має надати приймаюча сторона, тобто Росія.

Москва не готова розглядати пропозицію

Нині РФ не має жодних контактів з офіційною владою Швейцарії щодо представлення інтересів України, повідомило посольство РФ у Швейцарії російським ЗМІ.

При цьому в посольстві РФ наголосили, що Москва не готова розглядати пропозиції про посередництво в переговорах з Україною від країн, які приєдналися до санкцій. РФ вважає швейцарський нейтралітет "певною мірою девальвованим", оскільки Швейцарія приєдналася до всіх семи пакетів санкцій Європейського Союзу проти Росії, "фактично зайнявши одну із сторін конфлікту".

Читайте також: Чому Швейцарія відмовила у постачанні боєприпасів Україні?

Швейцарія має давню традицію виступати в якості держави-посередника. Нині Швейцарія представляє дипломатичні інтереси низки країн. Зокрема, США в Ірані та Ірану в Канаді, Ірану в Саудівській Аравії та навпаки, Ірану в Єгипті, а також взаємні інтереси Грузії та РФ.

Навіщо Росія викрадає українців? Мирні мешканці в полоні окупантів (06.04.2022)

Щороку ми починаємо зі списку трендів дизайну, які, на думку експертів, домінуватимуть у проектах наступного року. Безперечно, в таких прогнозах бу...
Останні новини
На Херсонщині ракетно-артилерійські підрозділи уразили ворожий контрольно-спостережний пункт і склад з боєприпасами.

На Херсонщині ракетно-артилерійські підрозділи уразили ворожий контрольно-спостережний пункт і склад з боєприпасами.

Українські ракетно-артилерійські підрозділи на півдні виконали 250 вогневих завдань. Одним із наслідків стало ураженння контрольно-спостережного пункту росіян і складу з боєприпасами в Бериславському районі Херсонщини. Про це повідомляє Оперативне...

Патріот Донбасу

Утечки на  «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть  «досвідос»  – Іслам Бєлокієв.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Іслам Бєлокієв, речник добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура, блогер Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які пра...

Звернення Зеленського за 27 вересня

Звернення Зеленського за 27 вересня

Плач Александры 260922

Плач Александры 260922

Якщо путін визнає  «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Сили оборони України звільнили Куп'янськ-Вузловий – одну з найбільших залізничних розв'язок Харківської області. Читати на сайті: