Адвокат про переведення Балуха з СІЗО Криму в РФ: на півострові ФСВП боїться українських політв'язнів.

2

Дмитро Дінзе розповів, що в СІЗО Твері і лікарні для ув'язнених у Торжку постійно тортурні умови.

Колишнього політв'язня Володимира Балуха, перевели з анексованого Криму в СІЗО російської Твері, а потім в колонію Торжка, не випадково, заявив під час прес-конференції адвокат українця Дмитро Дінзе. За його словами, на анексованому півострові працівники Федеральної служби виконання покарань побоюються українських політв'язнів.

"Невипадково його перевели з півострова. Тому що, як говорили співробітники ФСВП, Володя нас всіх тут дістав, він постійно щось вимагає, постійно щось хоче і просить дотримуватися його права і так далі. Тобто на півострові співробітники ФСВП ще якось побоюються українських політв'язнів. І вирішили в центральну частину Росії відправити, а там повний безлад", - заявив Дінзе.

Адвокат зазначив, що за словами ув'язнених, які перебували в СІЗО Твері і лікарні Торжка, в цих місцях тортурні умови. Дмитро Дінзе додав, що там працівники ФСВП роблять те, що їм захочеться.

Дінзе також розповів, що українців, яких у РФ і окупованому Криму "судять" за їхні політичні погляди, складно захищати.

"Нам складно працювати з громадянами України на умовах, в які нас ставлять. Тому що в кулуарах всі завжди говорять, ми вас чудово розуміємо і співчуваємо, але вдіяти нічого не можемо. І судді так говорять і прокурори, і деякі слідчі говорили", - зазначив адвокат.

За його словами, всі люди, які потрапляють в кримінальну систему переживають тортури, приниження, фізичні і моральні страждання.

"Багато громадян України, які невідомі нікому, були піддані репресіям через своє громадянство і принципову позицію, пов'язану з Україною, і у зв'язку зі своєю політичною позицією", - додав Дінзе.

Під час пресконференції, першою після звільнення, Володимир Балух розповів про тортури, які до нього застосовували в СІЗО Твері і колонії Торжка.

Читайте також: Пресконференція звільненого Володимира Балуха: онлайн-трансляція

7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.

Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. 11 з них були помилувані президентом, 19 – звільнені з-під варти напередодні обміну, двоє вже перебували на волі, один був переданий росіянам раніше. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.

Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".

Новини по темі

Приватбанк не повернуть екс-акціонерам – Богдан зустрівся з послами G7.

1 1

Керівник Офісу президента Андрій Богдан і його заступники провели зустріч з послами країн Великої сімки.

Держгеокадастр відкрив розширені дані про земельні ділянки.

1 1

Держгеокадастр почав публікувати розширені дані про земельні ділянки.

Офіс президента однозначно висловився щодо повернення «Приватбанку» колишнім власникам.

1

В Офісі президента заспокоїли послів G7, що не бачать жодних підстав повертати «Приватбанк» колишнім акціонерам, що би там не вирішили із цього приводу суди. Як повідомляє прес-служба ОП, за дорученням президента керівник Офісу Андрій Богдан і йог...